Sari la conținut

O motocicletă contra două mașini


Muretto Grundieg
 Share

Postări Recomandate

^ alt=foto arhiva sursa foto portalSM ;)

 

O imagine corespunzatoare -> AICI

 

Locatia accidentului -> AICI

 

Colegul implicat in accident -> AICI

 

 

Un alt articol, insa tot cu imagini fara nici o legatura:

https://ziarulclujean.ro/un-motociclist-a-ajuns-in-stare-grava-la-spital-elicopterul-smurd-a-intervenit-la-locul-accidentului/

 

Primit de la colegi:

 

"Colegi, in urma unui accident un coleg de al nostru are nevoie de sange . Urgent !! Strada Nicolaie Balcescu nr 18 orar 7;30-14 sa se mentioneze pe nume CristianCoroiu .

Maine cat mai repede. Momentan se afla la upu. Va multumesc."

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întreba cineva mai demult despre statistici. În 2017, în România, s-au înregistrat 345 de accidente grave cu motocicliști. Dintre acestea 188 au avut ca vinovăție principală conducătorii de motociclete. Cauzele generatoare au fost viteza excesivă și depășirile neregulamentare.

 

Sursa : dl. Georgian Drăgan purtător de cuvânt al IGPR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întreba cineva mai demult despre statistici. În 2017, în România, s-au înregistrat 345 de accidente grave cu motocicliști. Dintre acestea 188 au avut ca vinovăție principală conducătorii de motociclete. Cauzele generatoare au fost viteza excesivă și depășirile neregulamentare.

 

Sursa : dl. Georgian Drăgan purtător de cuvânt al IGPR.

Adica in peste 55% din cazuri a fost vinovatia conducatorilor de motociclete, asta cred ca ar trebui sa ne dea de gandit.

Editat de danytm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe contrasens niciodata ca iau curbele la dreapta mai cu frica

 

Întreba cineva mai demult despre statistici. În 2017, în România, s-au înregistrat 345 de accidente grave cu motocicliști. Dintre acestea 188 au avut ca vinovăție principală conducătorii de motociclete. Cauzele generatoare au fost viteza excesivă și depășirile neregulamentare.

 

Sursa : dl. Georgian Drăgan purtător de cuvânt al IGPR.

Eu intrebam de statistici dar ma interesa nu o cifra absoluta care nu-mi zice nimic avand in vedere dinamica posesorilor de motociclete, ci una raportata la numarul acestora.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din zorii forumului de când o mână de motocicliști conștienți făceau aici teoria ruletei rusești nu s-au schimbat prea multe, mai degrabă „puțini am fost mulți am rămas! ” Între timp fiecare dintre noi și-au trăit poveștile, unii le mai trăiesc încă și vor apuca să le spună nepoților, alții vor fi doar fotografii îngălbenite pe o polită cu explicații gen, acesta a fost bunicu-tău, sau unchiu-tău, sau fostul iubit și l-ai fi cunoscut dacă...( mergea la pistă în loc să fie asul șoselelor, trăia viața de motociclist nu doar beția adrenalinei sau chiar alte explicații mult mai puțin măgulitoare .) Unii se informează, citesc, reacționează, alții îi dau pur și simplu înainte.... fără frâne! În democrația asta ciudată, măcar ca motociclist ai dreptul să alegi și e bine s-o faci corect. Dacă nu, selecția naturală corectează mai devreme sau mai târziu erorile. Sănătate maximă colegului și urări să poată citi dacă n-a făcut-o încă, cel mai tare articol scris cândva de către un motociclist român:

https://calatoriifestinalente.wordpress.com/2012/05/23/am-devenit-motociclist-oare-cat-mai-am-de-trait/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, cel mai bun articol. La mare distanță de orice altceva spus sau scris pe aceasta tema.

E foarte bine ca l-ai amintit, ar trebui sa fie cumva readus periodic la cunostinta membrilor cu mijloacele specifice administrarii forumului. Sau pinned.

Editat de WotRU2Me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...