Sari la conținut

DN5 Giurgiu-Bucuresti - HD89DAY


LimpTA
 Share

Postări Recomandate

Ce treaba are cu bilutele mari, barosane? Nu s-a postat vreun carnagiu sau vreun deces. S-a postat un accident cu un baiat accidentat. Daca voua primul lucru "constructiv" care v-a venit in cap e sa va plangeti de poza, sincer nu stiu ce sa zic.

Iar faptul ca te freaca pe tine grija fata de motociclistii incepatori dand report la accidente... nah... sa comute pe ItsyBitsy FM daca realitatea e prea mult pentru ei. Daca ajungi sa ai motoreta si nu percutezi ca se pot intampla lucuri si mai nasoale, naspa, poate o fi si asta un motiv pentru care nu s-a schimbat nimic in ultimii 10 ani in Ro dpdv moto.

Da' ma rog, e o lume libera si unii se folosesc de dreptul de-ar fi ofensati de realitate. Ca doar ce rost are sa se invete din greselile altora, lasa-i sa invete pe pielea lor ce plm ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#rezist


» Post actualizat in 04 May 2018 08:58

Ce treaba are cu bilutele mari, barosane? Nu s-a postat vreun carnagiu sau vreun deces. S-a postat un accident cu un baiat accidentat. Daca voua primul lucru "constructiv" care v-a venit in cap e sa va plangeti de poza, sincer nu stiu ce sa zic.

Iar faptul ca te freaca pe tine grija fata de motociclistii incepatori dand report la accidente... nah... sa comute pe ItsyBitsy FM daca realitatea e prea mult pentru ei. Daca ajungi sa ai motoreta si nu percutezi ca se pot intampla lucuri si mai nasoale, naspa, poate o fi si asta un motiv pentru care nu s-a schimbat nimic in ultimii 10 ani in Ro dpdv moto.

Da' ma rog, e o lume libera si unii se folosesc de dreptul de-ar fi ofensati de realitate. Ca doar ce rost are sa se invete din greselile altora, lasa-i sa invete pe pielea lor ce plm ;)

 

Daca rupi din context poti sa zici ce vrei, daca recitesti ce am postat mai ai sanse sa intelegi afirmatiile mele.

 

PS: nu sunt ofensat, report-ul a fost pentru imagine nu pentru postare. Consider inadecvat continutul (etic, moral, intim, etc), adica nu pui poze cu omul zborsit pe caldaram ca nici nu te ajuta cu nimic, nici pe tine, nici pe alti, nici pe el, dar poate se uita naibii familia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, care vreti sange dati o tura pe la IML sau printr-o camera de garda.

Inteleg ca n-ai voie sa fii motociclist adevarat si sa ti se intoarca stomacu pe dos cand vezi o pasarica insangerata...

De invatat nu se invata din poze, se invata din ce mai zice unu' sau altu' cu creier in cap dupa ce se afla contextul petrecerii accidentului.

 

PS Ce-mi place mie dualismul asta: pe unele topiocuri punem poze explicite iar pe altele sistam repede discutiile ca, deh, a fost un cunoscut implicat sau am aflat noi ceva ce nu trebuie sa se stie public. (Nu ma refer la tine LimpTA, ci in general la satanistii duri de pe sectiunea asta...)

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am timp, sincer.

S-a sters poza, ati castigat internetul si azi :ok:


» Post actualizat in 04 May 2018 10:57

L.E: @Speedy.K. N-am intentii de-a va perturba sucul gastric. Ideea a fost de-a anunta in timp ca poate e de folos. Poza a fost un prinstreen de pe fb, n-am stat sa photoshopez. Daca a lasat-o Marc inseamna ca nu e asa panica :D

Colegu de mai sus prima oara o daduse cu motociclistii aspiranti ca se ofilesc. Acum o da ca de fapt voia sa zica despre familie. Daca doamne fereste ipotetic se intampla vreo ruda de-a ta sa fie parte intr-un accident, consideri ca ar fi ok sa nu stii (chiar si cu poze explicite) despre el sau starea lui pentru ca se gandeste X-ulescu sa te protejeze de content excplicit?
Sau daca il da la stiri si afli abia dupa aia de acolo e mai bine?

Plm, am dat de veste. Nu scriu ca sa ma aflu in treaba de obicei si am si altceva mai bun de facut decat sa ma duelez in texte.

Sanatate celui implicat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am timp, sincer.

 

S-a sters poza, ati castigat internetul si azi :ok:

» Post actualizat in 04 May 2018 10:57

L.E: @Speedy.K. N-am intentii de-a va perturba sucul gastric. Ideea a fost de-a anunta in timp ca poate e de folos. Poza a fost un prinstreen de pe fb, n-am stat sa photoshopez. Daca a lasat-o Marc inseamna ca nu e asa panica :D

 

Colegu de mai sus prima oara o daduse cu motociclistii aspiranti ca se ofilesc. Acum o da ca de fapt voia sa zica despre familie. Daca doamne fereste ipotetic se intampla vreo ruda de-a ta sa fie parte intr-un accident, consideri ca ar fi ok sa nu stii (chiar si cu poze explicite) despre el sau starea lui pentru ca se gandeste X-ulescu sa te protejeze de content excplicit?

Sau daca il da la stiri si afli abia dupa aia de acolo e mai bine?

 

Plm, am dat de veste. Nu scriu ca sa ma aflu in treaba de obicei si am si altceva mai bun de facut decat sa ma duelez in texte.

 

Sanatate celui implicat!

Personal exact la rude si/sau prieteni m-am gandit ca n-ar vrea sa vada poza aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi ce s-a intamplat?

exact, ca numai balarii sunt si nimic pe tema...

wtf?

omul e bine?

cine a fost de vina?

care a fost dinamica evenimentului?

 

ca sa fie si balarii:

daca te dai cu motoru asteapta-te sa vezi poze cu cunoscuti pe care nu ai vrea sa le vezi, sa mai faci vizite pe la spitale, si cel mai urat sa-ti sune telefonu cu vesti de genul, bah, nustiu cum sa-ti zic dar x nu mai se va da cu motorul vreodata...

sau sa fi tu insuti in una din situatiiile de mai sus..

sau sa dai cu click-ul sau sa suni sa te interesezi cine a fost ala care a facut buf acu jumate de ora de ti-au zis altii dar nu aveau toate detalile ca parca si x are motor la fel... brrrr

 

sanatate riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cf. facebook, camionul a intors peste dubla continua, motociclistul a ajuns cu elicopterul la spital (nu scrie care) fara fracturi dar fara date desepr starea organrlor interne sau despre leziunea care a produs sangerarea.

EDIT: astea sunt toate datele, postate de un motociclist care a ajuns aproape imediat la fata locului, din cate inteleg din postarea initiala + update-uri

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-ati obisnuit cu balariile pe acest site ?

Aceeasi oameni comenteaza la orice topic chiar daca sunt pe subiect sau nu .

Pana la urma creste numarul post-urilor , nooo ?

Sa stii ca nu-i obligatoriu sa ai cont pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi de bun simt sa nu fie postate astfel de imagini.

De ce? Ti-e putin rautz?

Io-s mai lipsit de bunul simt (ala despre care vorbesti tu) , asa ca-s nitel confuz. Pot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunul simt nu are nimic de-a face cu ce e aici, dar poza aia chiar poate fi greu de digerat pentru unii.

 

Ca aia e realitatea...pai realitatea e și ce se întâmpla in Siria, dar nu as vrea sa văd filmulețe cu decapitări in fiecare zi. Realitatea e și fetița aia din baia mare violată și ucisă...nu merg mai departe, you get the point.

 

Un motociclist care și-o fura (începător, veteran, teribilist, precaut) și-o fura și dacă vede poza aia, și dacă nu o vede, mai ales dacă face brusc vreunul stânga din sensul opus...

 

Hai noroc

Editat de dj_qveta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Ti-e putin rautz?

Io-s mai lipsit de bunul simt (ala despre care vorbesti tu) , asa ca-s nitel confuz. Pot?

Poti cam ce vrei tu, atata timp cat ma lasi si pe mine sa pot cam ce vreau eu. Poti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Sau macar de mersul pe strada( nu exista un emoticon care sa indice atata ironie cata incape aici).

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cugetati si voi nitel, ca-i vorba de oameni, nu de busteni.

 

M-a lovit destul de serios sa ma uit in dorul lelii si sa vad poze semi-explicite cu accidentul unui prieten. Nu mai zic cand le-am vazut pe cele explicite, bine ca n-a fost nimeni asa de "inspirat" sa le puna pe-un forum public.

 

Ma gandesc cam cum ar fi sa intre in disperare pe forum un membru al familiei, sa caute informatii despre sot, sotie, tata, mama, fiu, fica, frate, sora, etc si sa gaseasca imagini cu sange pe asfalt si dupa aia si comentarii finute ca daca ti se face rau de la bors, n-ai ce cauta pe strada. Faceti un efort de imaginatie si puneti-va in situatia aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Faceti un efort de imaginatie si puneti-va in situatia aia...

Am facut asta colegu si este singurul motiv pentru care ma mai bag in vorba pe sectiunea asta atunci cand se exagereaza cu scenaristica bazata pe informatii trecute prin telefonul fara fir .Toti cei care apar aici in postura de victime ,au rude ,prieteni si colegi pe forum si nu le cade bine nici cand sunt facuti praf de niste indivizi dubiosi care par tot timpul sa se laude ca ei ar fi putut evita pericolul ,chiar daca nu au habar depre ce s-a petrecut acolo.

» Post actualizat in 05 May 2018 19:12

Au fost cateva accidente unde s-au platit niste polite ...intr-un stil barbar .Mai bine pentru tine ca alea ti-au scapat.

» Post actualizat in 05 May 2018 19:15

Aici am intervenit pentru ca acel comentariu al colegului JAGI mi s-a parut cu totul ...hilar in coditiile in care el a renuntat la mersul pe strada de cativa ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...