Sari la conținut

Ajutor! Pierdut topcase


tiz
 Share

Postări Recomandate

am patit-o si eu, nu aveam nimic in el si m-am prins in maxim 3 km de la plecare. Am strabatut drumul de 2 ori calare si o data pe jos in speranta ca-l voi gasi....nimic. Probabil cineva a vazut cand mi-a cazut si nu s-a stapanit...ca asa e romanu, strangator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nimeni, inclusiv eu, nu respecta greutatea maxima admisa pe care poti s-o pui in "tomberon" (eu asa il alint). De aici necazuri de genul acesta. Imi pare rau pentru tine, sper sa recuperezi macar actele, cardurile se pot bloca, laptopul... sper sa nu fi fost date importante in el.

Bafta, ca ai nevoie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nimeni, inclusiv eu, nu respecta greutatea maxima admisa pe care poti s-o pui in "tomberon" (eu asa il alint).

Tre' sa fii nebun sa bagi doar 5 kile in topcase de 40 si ceva de litri.

Eu de cateori plec la drum lung am acelasi topcase, cu lucrurile fixe de luat la mine: 21 de kile. Are vreo 6-7 ani si n-are nici pe dreaqu. Bine, e Shad... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greutatea maximă se referă, zic eu, la faptul că nu e recomandat să pui lucruri grele, deoarece mută centrul de greutate prea in spate. Cu consecințe evidente: wheelie (am scris corect?). Nu o dată am pățit să ridic fața, având pasager (și nu de ala greu) + topcase-ul burdușit. Weekendul trecut am intrat și în voblaj. Not funny.

Oricum, sistemul ăla cu două țevi nu mi-a prezentat niciodată încredere. Trebuia să mai fie un punct de sprijin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca atunci cand e sa se intample, se intampla!.. Oricui!

Atitudinea cum ca:

*ce dotat sunt eu,

*ce teava am,

*nu sunt ironic dar zic si eu

*sau ca ce auz fin am eu la 8000 de ture,

nu cred ca ajuta in astfel de situatii. Mai mult ca sigur ca si-a invatat lectia din patania asta.

 

Omul e disperat sa-si recupereze lucrurile si a cerut ajutor pe un site unde se presupune ca toti simtim ca facem parte din aceeasi comunitate.

Zic sa ajutam fiecare cum putem acum cat e proaspat: cu un share pe conturile de socializare, cu intrebari stanga-dreapta prin zona, taximetristi, etc

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greutatea maximă se referă, zic eu, la faptul că nu e recomandat să pui lucruri grele, deoarece mută centrul de greutate prea in spate. Cu consecințe evidente: wheelie (am scris corect?). Nu o dată am pățit să ridic fața, având pasager (și nu de ala greu) + topcase-ul burdușit. Weekendul trecut am intrat și în voblaj. Not funny.

Oricum, sistemul ăla cu două țevi nu mi-a prezentat niciodată încredere. Trebuia să mai fie un punct de sprijin.

Greutatea maximă ține de construcția cutiei și de rezistența plăcii de prindere. Vezi diferența dintre cutiile Monolock și Monokey de la Givi: la primele greutatea maximă recomandată este în general de 3 kg, pe când la Monokey e de 10 kg, chiar la același volum.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca atunci cand e sa se intample, se intampla!.. Oricui!

Atitudinea cum ca:

*ce dotat sunt eu,

*ce teava am,

*nu sunt ironic dar zic si eu

*sau ca ce auz fin am eu la 8000 de ture,

nu cred ca ajuta in astfel de situatii. Mai mult ca sigur ca si-a invatat lectia din patania asta.

 

Omul e disperat sa-si recupereze lucrurile si a cerut ajutor pe un site unde se presupune ca toti simtim ca facem parte din aceeasi comunitate.

Zic sa ajutam fiecare cum putem acum cat e proaspat: cu un share pe conturile de socializare, cu intrebari stanga-dreapta prin zona, taximetristi, etc

Mersi!

Aici nu e "birou de obiecte pierdute, e forum. Deci mai si discutam, nu doar cautam topcaseuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, mi s-a rupt topcaseul azi pe la 9.30 la ieșirea din pasajul Victoriei către str. Dr. Felix. Dacă l-ar găsit cineva sau poate da ceva informații 0722486466. Multumesc

Nasol moment. Stiu ca a trecut ceva vreme, dar vezi ca zona e impanzita de camere video, mai ales spre Dr. Felix. Incearca pe la cladirile de birouri/banci si ce firme or mai fi pe acolo, poate a prins vreuna ceva.

 

Intr-alta ordine de idei, io nu stiu de ce va luati de jaroslav. Omul a avut o interventie absolut corecta, pentru care ii multumesc. Ca sa zic asa, e destul de obositor cand unul nu vorbeste decat de ce bine se pregateste cu chingi, ce suporti misto are el, ce auz fin are la 8000 de turatii si cum ridica mobra pe-o roata pentru ca centrul de greutate, gen (mai usurel cu ambreiajul si acceleratia daca te sperii si-ti intra in "voblaj" ;)).

 

Iar cu numarul de postari, putin conteaza. Io-s pe forum din 2003 si am, cate, 300 de postari? Mai nou asa se masoara cat de mare o ai? :)

Editat de xtx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, bre, nu mai vorbesc deloc. Dacă dau un sfat, mi se dă în cap. Hai noroc și spor in toate!

 

Mai nou, ne f#tem intre noi și ăștia cu Vstrom. Bun așa, să știu și eu pe unde mă bag in seamă.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, bre, nu dai sfaturi. Sau cel putin nu sfaturile se vad prima data. Ce se vede cel mai mult e cum ai o parere despre orice, cum te lauzi cat de tare esti si le stii pe toate. In fiecare reply ne spui cum tu faci ceva mai bine. Si asta nu doar aici, pe thread-ul asta, sau chiar pe forumul asta. E foarte obositoare chestia asta, viata nu e numa' lauda si competitie, tre' sa fie si un pic de modestie, prietenie si empatie pe acolo. :)

 

Ca mergi pe un VStrom nu inseamna nimic.

 

Ia ce ti-am zis ca pe o observatie prieteneasca, nu e vorba de f#utut, departe de minte gandul asta. Ba chiar daca ne mai vedem la o intrunire, trebuie sa stam la o bere, ca pana acum nu ne-am prea nimerit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...