Sari la conținut

Probleme accelerare


Postări Recomandate

Salutari,

Din pacate vin cu o problema la motocicleta,cu care am mare nevoie de ajutor.Detin un Suzuki Bandit 650 K7 si de la sfarsitul sezonului trecut motocicleta imi *ineca* cand era in turatii si viteze mari 170 km/h+..Am observat ca se intampla mult mai des asta cand rezervorul avea benzina mai scazuta adica vrei 2-3 linii din 5. A inceput sezonul si am schimbat ulei filtre placute etc..Am observat ca facea la fel in primii 50km.De curand am facut o tura de vreo 200km si problema s-a agravat rau.Adica motocicleta nu trece ce 4-5-6 000 rotatii. Ieri am schimbat bujiile si am curatat filtrul de benzina dar nici un rezultat.Am incercat si cu alta baterie cu gandul ca poate a mea nu mai furniza destul curent dar nimic..Cer ajutorul vostru deoarece sunt din Dr.Tr Severin iar aici nici unul dintre mecanici nu stiu ce sa faca sau citez "e injectie si nu ma bag" .O sa atasez un clip video sa vedeti care sunt simptomele mai exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine o sa incerc sa le desfac si nou si o sa iti fac poza sa vezi.oricum am deviat de la subiect..daca mai aveti si alte sugetii ,va rog sa nu ezitati


» Post actualizat in 22 Apr 2018 13:11

Asadar multumita lui dan.c. am rezolvat problema.Era din mizeria pe care o aveam in rezervor si ambele filtre de benzina.Imi pare rau ca nu facut poze sa va arat ce am putut gasi in acel fitru..Ceva de nedescris.Oricum va multumesc de ajutor!

Asadar multumita lui dan.c. am rezolvat problema.Era din mizeria pe care o aveam in rezervor si ambele filtre de benzina.Imi pare rau ca nu facut poze sa va arat ce am putut gasi in acel fitru..Ceva de nedescris.Oricum va multumesc de ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...