Sari la conținut

Branesti


leopold
 Share

Postări Recomandate

 

 

Cand te mai trece un gand ca 99% din accidente sunt cauzate de viteza ar fi bine sa nu incerci sa conduci pentru ca este un indiciu clar ca esti beat.

Orice om care gandeste logic trebuie sa stie ca este absolut imposibil asa ceva .Exagerarile nu ajuta pe nimeni .

Doar suntem in era telefonului intelijent ...si alcoholul inca nu a disparut de pe fata pamantului...Mai adaugi in mix si tineretul si nu mai poti sa fortezi numerele alea in asa hal niciodata.

Mno, ce inteleg eu c-a spus colegul e ca viteza e factor agravant atat pentru riscul de accident cat si pentru consecintele accidentului. Si e greu sa nu-i dai dreptate, chiar si in 99% din cazuri, cum zice el.

 

Pe de alta parte, rationamentul asta poate fi impins la extrem - cea mai buna sansa sa nu faci accident cu mobra e s-o incui in garaj si sa stai frumos pe canapea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Lasa vrajelile cu factori agravanti si alte acrobatii ca daca nu-ti mirosea a exagerare erai de acord 100% de la inceput si nu mai aruncai cu propria ta estimare de 90% .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

99% este o exagerare grosolana si fara sens.

 

Yassssss

Exact despre asta e vorba, despre exagerarile fara sens pe care le tot vad pe forumul asta de cativa ani incoace. Asa se comporta si `martorii` multor accidente cu `radar in ochi`...poate pentru ca ne place sa exageram si sa dramatizam de foarte multe ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@goe:cuvinte de cioban zici, la mine? Arată-mi te rog unde am aruncat eu cuvinte. Cred ca iti citesti post-urile si apoi iti imaginezi ca am scris eu. Ai dreptate, ca de obicei, nu meriti osteneala. Da, motociclistii "e" sfinti, conduc incet si conservarii prosti, nu respecta regulile si ii omoara pe cei din prima categorie. Absolut!

 

PS:da, 2 accidente care nu au avut treaba cu viteza(daca spui tu). Restul? Fa media aritmetica si calculeaza procentual.

 

@rocket:banuiesc ca si tu esti aparator al mobristilor si consideri ca doar conservarii sunt de vina. Corect?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ george05

 

La prima faza te-am prins cu exagerari la care orice om normal ar fi recunoscut si mers mai departe .Acum te prind cu minciuna ca tu nu ai scos ciobanisme din tine mai devreme ,pe care le-ai sters si editat,dupa ce mi-au ajuns mie pe mail cand ai apasat post prima data.Da ba, esti un mincinos!

 

Atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa vrajelile cu factori agravanti si alte acrobatii ca daca nu-ti mirosea a exagerare erai de acord 100% de la inceput si nu mai aruncai cu propria ta estimare de 90% .

Cum spuneam, depinde cum o citesti. Daca citesti ca viteza e factorul primar, e exagerarea exagerarilor. Daca citesti ca viteza e practic intotdeauna factor agravant, e foarte realist.

Estimarea mea modificata e din cauza ca chiar nu cred ca discutii de genul cine e "mai" vinovat dintre unul care nu cedeaza si unul care vine prea tare au directie si sens - decat poate in cazurile extreme.

 

Oricum, e relativ putin important. Important e sa ramanem cu oasele intregi, si pentru asta trebuie beliti bine ochii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ leopold

 

Obiectia mea a fost foarte clara si concentrata doar asupra unui aspect tocmai pentru a nu-i da omului loc sa o scalde aiurea pentru ca stiam cine e individul.Bine,nu stiam ca si minte cu nerusinare.Trebuia totusi sa banuiesc asta in urma unor alte contre in care a fost facut pilaf de alti colegi ,pentru mesaje de golan pe privat.

Motivul pentru care am avut aceea obiectie este doar faptul ca am vazut cum forteaza catre absurdul de care ai vorbit mai sus ,cu incuiatul motoretei in garaj ca sa fim cu adevarat in siguranta.

In rest sunt de acord cu ultimul tau post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sub orice critica,din moment ce am sters inseamna ca m-am abtinut in cele din urma sa iti intru in joc. Dar, tot tirist ramai. Baga un somn in cabina pe marginea drumului si ia-o maine de la capat.

 

PS:"facut pilaf in urma unor contre cu mesaje de golan in privat"? Esti dus cu pluta soferila?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Ia cu paine niste cuvinte care ti-au fost adresate de un alt coleg cu alta ocazie :

 

"Acum cativa ani erai un pusti ghiolban care ma injura pe privat. E strict o relatare, nu o caracterizare.

 

Sugestia mea, care nu e obligatorie, este sa faci anturaj cu prietenii tai. Este mai "profitabil" pentru toate partile implicate. Sau, sa iti reconsideri atitudinea - lucru mult mai greu de dus la bun sfarsit.

 

Toate cele bune! (tot fara urma de rautate)"

 

 

Ce semeni aia culegi.Ura ,invidia si mojicia de care dai dovada sunt uluitoare.

Over and out.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, asta inseamna pt tine "m-au facut pilaf" (1) si "mesaje de ghiolban" pe privat"(2) care printr-un miracol nu existau decat in mintea lui Cesar(da, stiu despre cine e vorba). Nu e nici o problema, atata poti, atata faci.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...