Sari la conținut

Ce naiba ne mai loveste pe drumul public


chv
 Share

Postări Recomandate

Exista vreo informatie legata de casca pe care o avea? Sunt descrise niste fracturi cam naspa acolo.

putea avea casca lui darth vader, cand s-a deschis chestia aia si ai mai luat-o in bot la viteza ...pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista vreo informatie legata de casca pe care o avea? Sunt descrise niste fracturi cam naspa acolo.

 

In articol ai galerie foto (un link la sf textului), unde apar poze (cat de cat) detaliate cu casca. S-ar parea ca e un HJC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti avea mama castii, cand e sa ai ghinion, mai nene, pai...il ai. Asta e din categoria FINAL DESTINATION. .... E clar ca a prins o bara care i-a spart viziera...mama ce scenariu groaznic.

LEgat de utilajele agricole pe drumurile publice, no comment. Le vad si le spurc in fiecare an....Cine sa le faca ce?...

Sanatate, poate isi revine...of.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut la un asemenea utilaj cum a curatat masinile din dreapta. Aici nenorocul a fost sa se descprinda bratul stang. Multi agricultori trateaza cu superficialitate siguranta pe drumurile publice, ei is cu gandurile la muncile lor. Se supraincarca remorci, sistemele de prindere sunt vechi, sigurante de prindere sunt vechi/inexistente.Nu am vazut niciodata RaR-ul la verificat de utilaje/tractoare. Sanatate riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce RAR?!?! 99% din utilajele agricole din RO nu sunt omologate, inmatriculate, nu au verificari, nimic. Si merg pe drumurile publice. E si o moda, ai in fata un logan cu avarii, sau dupa utilaj, si gata, au facut si coloana. SI fac asta inclusiv pe DN uri si E uri.

Tara lui Papura Voda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut la un asemenea utilaj cum a curatat masinile din dreapta. Aici nenorocul a fost sa se descprinda bratul stang. Multi agricultori trateaza cu superficialitate siguranta pe drumurile publice, ei is cu gandurile la muncile lor. Se supraincarca remorci, sistemele de prindere sunt vechi, sigurante de prindere sunt vechi/inexistente.Nu am vazut niciodata RaR-ul la verificat de utilaje/tractoare. Sanatate riderului.

Subscriu.

Plus ca tractoarele se inmatriculeaza la primarii din ce stiu eu.

Si tractoristii in general nu prea le au cu condusul pe strada.

Stiu cativa, si singura scoala facuta e aia prin profesionala.

Am prins unul pe drum sambata cu atelajul, mergea omu, n-avea nici o treaba, pe mijlocul strazii, nu l-am vazut sa se uite in oglinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A incercat sa fereasca capul dreapta-jos, lovitura a fost atat de puternica ca i-a fracturat coloana cervicala, pe langa traumatismul cranio-cerebral.

Nu a avut nici o sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cum plua mea nu s-a lovit ala cu tractorul mai intai de un camion... ceasu' rau.

Bratele se strang in spatele cisternei. Se securizeaza cu un cui. Probabil in cazul asta nu au fost securizate si pur si simplu oscilau intre deschis si inchis.

Posibil ca o masina sa aiba destula tabla sa le inchida la impact (mai ales un camion).

Din ce scrie in articol se pare ca i s-a deschis in fata, colegul lui din spate avand timp sa se aplece si sa treaca pe sub el.

NU cred ca nu l-a vazut. Pur si simplu nu a avut cand sa reactioneze. Unde mai pui ca probabil din deschidere, a mai adaugat si bratul forta la impact.

Da cum zici si tu, ceas rau.

Editat de iocapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceas rau a fost cand s-au deschis prima data . Si asta doar daca a cedat cuiul ala ! Daca nu a fost inchis cum trebuie e doar inconstienta si prostie crasa . Daca ala se uita in oglinzi ar fi oprit inainte sa provoace aceasta tragedie. Pun pariu ca anul viitor pe vremea asta ala va fi din nou pe camp cu utilajul .Ghici unde va fi baiatul nevinovat ?

Editat de JUST4TNT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dracu de puncte slabe visezi , tu esti pe bune ? Ai citit cum /ce l-a lovit ?

Mergem la nenea tractoristu si il punem sa repete faza. Te las pe tine sa iti alegi o casca cu "puncte forte" si o platesc eu 600-900 eur cat o fi ! Dupa aia vreau sa vad ce zici...

Editat de JUST4TNT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat.

Lui nenea tractoristu' o sa ii dea probabil vreo 2 anisori cu suspendare (si asta dupa cativa ani de tribunale si alte cacaturi), viata merge inainte.

Totusi stiu ca la chestii din astea e posibil sa te infunde putin mai mult (avand in vedere ca nu a asigurat utilajul) (sper).

Trist. Mai trist e ca nu te salveaza nici o duzina de ani de experienta intr-o situatie ca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sapca in cap/Tigara in gura/ Tractorist ma doare-n pwula . Era sa o ia inainte pe aia cu masina care s-a si intors dupa idiot sa i zica , dar nici o sansa ca Nea Caisa sa se uite in oglinda....

Sapca-n cap

Tagara-n gura

Capul plin de bautura

Am tractor ma doare-n pwla.

 

Din pacate o gramada de tractoare agricole (sau alte utilaje gen excavator, buldozer etc) am vazut circuland pe drumuri publice, fara a fi inmatriculate sau fara ca tractoristul sa aiba carnet. Mai lasa si cate 50-100 m de noroi pe carosabil. Pe princicpiul ''lasa ca nu o fi foc, 1-2 km colea''. Treaba cu Logan-ul pe avarii in spatele sau in fata tractorului este deja caz de responsabilitate civica.

 

 

Stie cineva care mai este starea colegului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...