Sari la conținut

Suzuki GSX-S 750


thesaw
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Acum vreo 2 saptamani am devenit posesorul lui Black Mamba :), un GSX-S 750 2018.

 

De prin ianuarie am tot cautat motoare, eram setat pe ceva SH 2013+ din Italia sau Germania. In principiu eram nehotarat intre Street Triple R si Mv Agusta Brutale 675.

 

Pana la urma am mai suplimentat un pic bugetul, a fost si reducere la modelul asta asa ca m-am pricopsit cu doamna din imagini.

 

Sunt super incantat de achizitie, am trecut de la un SV650 2004 (care apropo e de vanzare /index.php?/topic/751733-suzuki-sv650-2004/)

 

La viteza mica e bicicleta si in viraje e foarte foarte stabila, iti da incredere dupa 3 minute petrecute in sa. Momentan o menajez in rodaj, nu am trecut de 6-7k RPM, am doar 300 km cu ea. Motorul e foarte elastic si liniar, trage binisor de la 3000 RPM deja.

 

29261994_1783204715034394_44219962408839

29340301_1783204755034390_51497176582240

 

5_CF60259_46_D1_47_F1_AC8_E_04_EFF85_D74

 

29542113_1795639640457568_32467428909059

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. La fel si tie.

 

Sa fiu sincer nu cred ca ii pun evacuare momentan, mi s-a cam luat de galagie. Plus ca dupa trebuie remap sa mearga bine.

 

Cred ca singurele modificari vor fi furtune metalice si probabil un amortizor reglabil mai bun pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine arata. Drumuri bune sa ai !

 

P.S:Merita si o evacuare.

Da chiar merita alta evacuare mca aia parca e de scuter si nu da tare bine in rest super ozn-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai mentionat de rodaj presupun ca e noua mobra si ai si garantie. Nu te lua dupa toti "racerii" sa schimbi evacuarea... "Ti-ai luat mobra noua si nu ai o toba sa te auda toata Piata Victoriei?? Esti praf, bo$$! Degeaba o ai!"

Las-o asa cum a venit de la mama ei. Sa o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e noua mobra si ai si garantie. Nu te lua dupa toti "racerii" sa schimbi evacuarea...

Asa stii tu ca se pierde garantia daca schimbi finala? Sau cum? Sa nu se ia după raceri dar sa te asculte pe tine. Bun, am clarificat inca un aspect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la toate variantele de evacuare, pierderea in greutate e mica la modelul asta. Imi plac vreo 2 modele sc project si arrow, dar castigul de putere la slip-on e 0 si galagie chiar nu mai vreau.

 

In plus, sa fiu extrem de sincer nu imi place cum suna 4cil cu evacuare modificata. La motorul asta e sunetul ala misto de admisie de gsxr cand o accelerezi, similar cu m3 e46 la auto. Cu toba schimbata mi se pare ca pierzi farmecul de sunet de motor, in mers auzi doar evacuarea.

 

In partea cu loud pipes save lives nu cred deloc sincer, dar e doar parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...