Sari la conținut

Thassos- minivacanta de 1 mai 2018 ?


revo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru Samothraki e bine sa-ti faci programare cu cel putin 1-2 zile inainte la ferry ca sa nu ai emotii...

Asta vara la dus am luat biletele din port cu o zi inainte si a fost ok.

La intors cu o zi inainte deja nu mai aveau locuri disponibile pentru urmatoarele 2 curse, mi-au dat bilet pentru a 3-a cursa, ziua urmatoare fata de cum aveam eu nevoie.

Mi-au spus totusi sa incerc la ferry ca am sanse cu moto sa mai ramana loc si asa a fost, am reusit sa plec cu cursa cu care vroiam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine nu va fi in vama va fi in thassos - haha. cred ca si eu. mai ies nitel grecii din criza cu asemenea aflux de romani. am fost contrariat anii trecuti de preturile nejustificat de mari fata de situatia lor economica si fata de oferta in general. cred ca au doua economii paralele, una subterana, care nu sufera si pe care o alimentam noi si altii ca noi. totusi am remarcat ca au inceput sa dea bonuri si la sezlonguri pe plaja.

Editat de TANTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as zice nu la Corfu, desi daca mergi cu monocilindru atat de mult pe autostrada nu cred ca o sa-ti fie prea placut Fox.

Oricum vine si-o Albanie curand :) Tot pe acolo cred c-o sa fie intoarcerea(sau la dus..inca nu stiu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@tex

 

e toata Romania acolo. majoritatea stau in potos. eu de regula raman in thassos/limenas. tavern buna in thassos - simi, in port. la potos - Irene. eu merg pentru atmosfera si mancare. nu reusesc sa fac acasa nici daca le cumpar proaspete calamari...etc cum fac aia. imi place si vinul ala prost, retsina, beau seara si ma doare capul a doua zi. am sa merg dar nu stiu daca cu masina sau cu vaca.

Editat de TANTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata Romania acolo. majoritatea stau in potos. eu de regula raman in thassos/limenas. tavern buna in thassos - simi, in port. la potos - Irene. eu merg pentru atmosfera si mancare. nu reusesc sa fac acasa nici daca le cumpar proaspete calamari...etc cum fac aia. imi place si vinul ala prost, retsina, beau seara si ma doare capul a doua zi. am sa merg dar nu stiu daca cu masina sau cu vaca.

Sper ca o mai ramane cineva si pe acasa...

Vroiam sa stiu daca din putinii pe care ii mai stiu merge cineva. Pina acum e vorba de tine, Doru, si Cristi Gospodarul.

Eu am fost in Thassos de vreo 5 ori, tot pe la Potos mi se pare mai bine, dar credeam ca se merge in grup, ca sa fie gasca vesela la un loc. Vad ca nu se ingramadeste nimeni sa divulge secretul, banuiesc ca deja s-au facut niste planuri de rezervare, sau e prematur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si majoritatea celor pe care ii cunosc si motocicleau acum cativa ani s-au “pensionat” dintr-un motiv sau altul. pe forum vad ca nu se mai face turism cine stie ce, pe strazi insa sunt motoare, multe din ele mari si bune. cred ca nu sunt forumisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si majoritatea celor pe care ii cunosc si motocicleau acum cativa ani s-au “pensionat” dintr-un motiv sau altul. pe forum vad ca nu se mai face turism cine stie ce, pe strazi insa sunt motoare, multe din ele mari si bune. cred ca nu sunt forumisti.

Aiurea, ieri, pe vremea aia superba, erau vreo 600 si ceva online si 5 motociclete pe strada, iar dupa obiectivele de baza Snagov si Ploiesti - absolut pustiu.Eu credeam ca o sa ma doara mana de la atatea saluturi, dar n-a fost nici pe departe cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma intalnesc cu multi in grup cand ies care nu se anunta aici pe forum, am remarcat multe gsa noi. japoneze multe deasemenea dar cam haladite. ma gandesc sa fac un site de turism moto real, cu rute, poi-uri etc. probabil va fi gol – hahaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...