Sari la conținut

Retapitare sa moto


Postări Recomandate

...prenandez .....capsator de mobila ..un feon industrial de preferat reglabil .si vinilin (nu piele)...sincer nu merita efortul ...cauta pe olx sunt oameni care cu asta se ocupa din ce am vazut preturile incep de pe la 180 ron sa de f650 pana la cat vrei tu ...la fosta moto le am facut la un atelier de cizmarie din bv si am platit foarte putin gen 50 ron ambele sei de ninja.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ca fati-o singur 30 lei mp piele eco in obor capasator de la un prieten feon de la iubita si asa scutesti 150 lei plus ca e interactiv mai iei si un prieten beti si o bere o discutie o maslina o barfa si gata mai trece timpul

Eu asa am procedat a iesit super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iar incepem...fa tu singur, ca daca dai de lucru unuia care se pricepe....se imbogateste. Si prin 2030 sa vezi ce'o sa trimitem noi pt custom made,reparatii, renovari la Unguri,Bulgari,Ucrainieni.

» Post actualizat in 10 Mar 2018 17:19

Sau dati 450 lei pe tigari lunar, dar unui mester nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce trebuie MUSAI sa faca altii ceea ce putem face singuri? De ce sa ma duc la mecanic sa imi faca revizia, sa imi monteze diverse accesorii, cand pot face acelasi chestii la mine acasa, cand vreau eu?

 

Intreb pentru un prieten.

Nu iti fa griji, meseriasi sunt si vor mai fi. Daca ar fi doar de retapitat, m-as apuca eu de asta. Vreau insa sa o inmoi, latesc, asa ca o voi trimite la un mester, ca eu nu am materialele necesare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ca fati-o singur 30 lei mp piele eco in obor capasator de la un prieten feon de la iubita si asa scutesti 150 lei plus ca e interactiv mai iei si un prieten beti si o bere o discutie o maslina o barfa si gata mai trece timpul

Eu asa am procedat a iesit super!

pt ca .....vinilinul ala de 30 lei mp are mai multe calitati .....e subtire se taie nu e facut sa stea in ploaie frig si soare ...si cel mai important iti aluneca popneatza si dai cu bijuteriile de rezervor ....vinilinul ala bun pe sei de mobre e scump ca ciuma si se gaseste greu ..daca mai ai si ghinionul sa trebuiasca croit si cusut ( sei mai lungi cu forme ) atunci ai cam cacarisit steagul ....si eu ar trebui sa retapitez saua si mai mult ca sigur o sa arunc 100 pe un sh pe care o sa l trimit la retapitat si modificat ( dupa specificatiile fundului meu si in culorile mobrei ).....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum zici tu naenero eu vinilinu ala cum il numesti tu il am de 3 ani pe moto si o tin afara toata vara si iarna o bag in garaj la temperatura normala plus de asta nu a patit nimic ce crezi si 2 la mana cum sa aluneci ? daca ai mainile pe ghidon pff motociclistule sing sansa sa aluneci e pasageru atunci cand poarta anumiti blugi in rest nu aluneca o zi buna :) eu vb din experienta nu din povesti auzite :) aaa ps

Pt ceilalti mie imi place sa ma implic sa mesteresc anumite chestii eu personal daca unii dintre voi sunt comozi sau lenesi problema voastra eu mi-am supus punctul de vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca citeai cu atentie am spus ca au fost retapitate seile de la fosta mobra ...o ninja ......cu nadragii de textil(cordura) imi aluneca fundul destul de usor (cu blugi era ok)......le am facut la un atelier de cizmarie din bv pt ca pur si simplu era ieftin aprox 50 ron seaua (wakasaki 2 buc) ....au iesit ok raport pret caitate bun ....ce am scris e doar ce am observat in timp ....dupa 3 ani cat am avut mobra si vreo 30 de mii de km au inceput sa dea semnne de oboseala -crapaturi cute taieturi etc ).......legat de experienta ta nu vreau sa arunc cu vorbe ..desi meriti cateva ..... nu i cunosc pe baietii din link ul de mai jos ...dar daca nu ti permiti sa arunci 150-200 lei pe o treaba facuta bine eu nu as cumpara o motocicleta de la tine .......legat de aptitudinile mele de mesterit .....poti sa intri pe forumul aprilia si o sa vezi ceva interesant legat de mersul meu pe mobre si imbunatatiri

 

https://www.facebook.com/tapiteriimotoestseats/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...