Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aiurit - memorabil moment!

 

Cel mai clasic trash metal. Nu au nevoie de nici o prezentare, zic eu. Cu dedicatie speciala pentru jandarmul care m-a gazat vineri seara in piata:)))

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Sa-i dam cuvantul lui Nergal:)

 

 

Excelenta melodie. Tare ma tem ca urmatorul album va nu-l va egala pe acesta. Diupa ce am ascultat ultmul single God=Dog, nu am ramas prea impresionat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Ceva ce mi-a recomandat un amic de curand. Imi plac, suna al naibii de linistitor. Atmospheric black. Francezi.

 

 

 

P.S. Ati observat ca nu prea au fost fani Manowar care sa-si faca simtita prezenta? A apus oare epoca versurilor fara pic de sens sau continut?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..

 

"Low" \m/

 

Adaug si..

 

 

» Post actualizat in 28 Aug 2018 19:25

P.S. Ati observat ca nu prea au fost fani Manowar care sa-si faca simtita prezenta? A apus oare epoca versurilor fara pic de sens sau continut? :))

 

:funny:

» Post actualizat in 28 Aug 2018 20:14

Ceva ce mi-a recomandat un amic de curand. Imi plac, suna al naibii de linistitor. Atmospheric black. Francezi.

 

Excelent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Ati observat ca nu prea au fost fani Manowar care sa-si faca simtita prezenta? A apus oare epoca versurilor fara pic de sens sau continut? :))

 

Sa stii ca am fost fan Manowar pe vremuri - tricouri, scris cu pixul pe geaca de blugi, tot tacamul... Dar nah, a trecut repede. Sunt un fel de IRIS de-ai lor - aceleasi bullshituri reincalzite de 30 de ani. Unele melodii le reascult cu placere si acum, dar nu mai pot asculta cum ascultam odata :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca am fost fan Manowar pe vremuri - tricouri, scris cu pixul pe geaca de blugi, tot tacamul... Dar nah, a trecut repede. Sunt un fel de IRIS de-ai lor - aceleasi bullshituri reincalzite de 30 de ani. Unele melodii le reascult cu placere si acum, dar nu mai pot asculta cum ascultam odata :)

 

Eu unul am sarit peste faza Metallica (..) Manowar samd si am inceput direct cu Death/Black Metal.

Mai tarziu insa am descoperit si cateva trupe de Heavy sau Power care imi plac, insa sunt destul de selectiv cu genurile acestea.

 

Imi plac totusi si unele trupe de Glam si Hard Rock, de exemplu:

 

 

^

:)

 

Sau ceva mai rafinat..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Bun Rico, foarte bun!

 

Legat de Manowar au nucleul lor dur de fani, pe care nu-i vor pierde niciodata, in rest pustani care viseaza sabii, batalii, etc.

 

Si ceva mai putin cunoscut, dar care imi place mult. Alaic, brazilieni, evident tot black atmospheric. Enjoy!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...