Sari la conținut

KTM 450 EXC


Looki90
 Share

Postări Recomandate

Salutare , am venit sa mi prezint si eu "mobra" mea:) ..Este un KTM de 450 EXC Racing 2003...exact astazi am cumparat o ..la prima vedere si acceleratie este adrenalina pura..hahaha..poate ca din cauza faptului ca este prima mea motocicleta...nush..:))..dar sper sa ma bucur de ea mult.:) orice tip de sfat este bine venit:)

post-98195-0-50269900-1518479569_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca prima ta motocicleta este un ktm exc 450 , esti tare , motor smecher , bine ca te dai offroad cu asa motor sau macar asa ti-as recomanda daca chiar esti incepator ... sa ai bafta de ea .

ms mult de tot..este un motor foarte puternic...adica parerea mea acum:)..imi place mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neinspirata alegere ca prima mobra.

 

Daca mergi doar pe offroad o sa te lupti cu kg si cuplul. Prima mana scapata in gaz si ai.....

 

Si daca mergi pe asfalt cu cauciucurile alea la prima franare ai toate sansele sa te intinzi bine. Plus ca e violenta si nu prea poti sa mergi civilizat in oras.

 

Ia-o usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu 450.

Cred ca este o alegere buna ca incepator. Nu inteleg dc zic unii colegi ca ar fi prea puternica.

Asta este doar o impresie, sigur nu e adormita...dar departe de a fi puternica. Te fenteaza raspunsul direct si din scurt al acceleratiei asta si datorita unui raport final scurt cumulata cu o cutie scurta. De aceea teoretic rupe, pana la 70km/h esti deja in 5-a dar daca in 5-a sau 6-a fiind la 80km/h accelerezi brusc....pwla nimic wow.

Cu anvelope stradale la 120kg este super jucarie de invatat.

Bravo. Buna alegere ai de unde invata tehnica si manevre cu asta datorita masei scazute si centrului de greutate inalt.

O sa inveti singur sa iti dozezi acceleratia in 2-a si 3-a incat sa nu te dai peste cap datorita raporturilor scurte NU datorita puterii.

La fel si la franare pt ca nu ai abs sau dual brake etc cacao-uri din astea.

 

Parerile astea eu le am si le spun din exp. mea cu boxerul care are cacao-urile alea eu fiind obisnuit exact ca si tine pe ceva controlat 100% de ratiunea/bunul tau simt raportat la increderea si experienta ta.

Sigur e bun si abs-ul si chestii din astea ajutatoare daca esti neatent sau obosit (dar tu vrei sa fii pe moto).

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu 450.

Cred ca este o alegere buna ca incepator. Nu inteleg dc zic unii colegi ca ar fi prea puternica.

Asta este doar o impresie, sigur nu e adormita...dar departe de a fi puternica. Te fenteaza raspunsul direct si din scurt al acceleratiei asta si datorita unui raport final scurt cumulata cu o cutie scurta. De aceea teoretic rupe, pana la 70km/h esti deja in 5-a dar daca in 5-a sau 6-a fiind la 80km/h accelerezi brusc....pwla nimic wow.

Cu anvelope stradale la 120kg este super jucarie de invatat.

Bravo. Buna alegere ai de unde invata tehnica si manevre cu asta datorita masei scazute si centrului de greutate inalt.

O sa inveti singur sa iti dozezi acceleratia in 2-a si 3-a incat sa nu te dai peste cap datorita raporturilor scurte NU datorita puterii.

La fel si la franare pt ca nu ai abs sau dual brake etc cacao-uri din astea.

 

Parerile astea eu le am si le spun din exp. mea cu boxerul care are cacao-urile alea eu fiind obisnuit exact ca si tine pe ceva controlat 100% de ratiunea/bunul tau simt raportat la increderea si experienta ta.

Sigur e bun si abs-ul si chestii din astea ajutatoare daca esti neatent sau obosit (dar tu vrei sa fii pe moto).

multumesc mult de incurajare.. ...ms si tie "expert"..frumoasa incurajare ..thumbs up:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scula e misto tare dar ca si incepator nu o vad ideala chiar si pentru faptul ca acest model necesita o revizie in functie de ore , cred ca putea invata foarte bine pe un dr 350 ca si offroad , iar ca si moto de sosea , un hornet de 600 sau un dominator era mult mai recomandat si mai usor de intretinut , sunt convins ca nu multi cu experienta ar folosii la capacicatea maxima un exc 450 daramite un incepator ... si aici nu ma refer la dar in gura in linie dreapta ci la capacicatile offroad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa te dai pe strada pune rosti de SM pe 17,un disc de 320 pe fata si o sa fie fun.Pentru enduro cam grea ,nu te speria de ore,intra putin ulei si il schimbi in 2000-2500 de km ca nu te dai tu racing.Nu prea poti sa mergi pe ea cu pasager si daca vrei sa mergi peste 300 de km intr-o zi musai ii schimbi saua .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa te dai pe strada pune rosti de SM pe 17,un disc de 320 pe fata si o sa fie fun.Pentru enduro cam grea ,nu te speria de ore,intra putin ulei si il schimbi in 2000-2500 de km ca nu te dai tu racing.Nu prea poti sa mergi pe ea cu pasager si daca vrei sa mergi peste 300 de km intr-o zi musai ii schimbi saua .

salutare si multumesc de sfaturi..am ce invata de la voi...pai nu am luat o pentru strada..mai mult maidan..eu stau fix langa padure..am dat ieri o tura..este ok..incet incet invat ..este puternica..are acceleratia sensibila..dar imi place maxim..nu sunt adeptul vitezei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina jucaria, sa te bucuri de ea. Iti recomand echipament specific de enduro pentru siguranta ta, casca cu cozoroc, genunchiere, plasa cu protectii, ghete inalte, manusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina jucaria, sa te bucuri de ea. Iti recomand echipament specific de enduro pentru siguranta ta, casca cu cozoroc, genunchiere, plasa cu protectii, ghete inalte, manusi.

salutare, mi am cumparat armura,casca cu cozoroc , manusi si genunchiere...urmeaza cizmele sa mai le iau .multumesc frumos:)

» Post actualizat in 18 Feb 2018 19:57

am avut prima iesire mai pe namol :)).distractiv..am mers usor..a fost ok..am luat si o cazatura usoara..nu ceva periculos..haha..dar a fost distractiv ..norocul meu este ca eu stau la 500m de padure :)

» Post actualizat in 28 Feb 2018 21:33

bunatați :)

post-98195-0-51487400-1518983848_thumb.jpeg

post-98195-0-61790200-1519853592_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...