Sari la conținut

Masina clasa medie, buget 6000E


Fanel27
 Share

Postări Recomandate

Mitshubishi Galant 2.0

Lancia DELTA INTEGRALE 16v

Dacia Nova

Fiat Tipo

Haudi A8

Smart fortwo

Reno -Megane 2.0 , Laguna 2.2d

Seat Cordoba1, cordoba 2, Leon1.9tdi

VW. Golf3 vr6,19tdi,

Mercedes C180k CLK230k SL350

BMW e34 520 ,525 ;e36 318is,325, e30 325 323, e46 318break, 325ci , e87 120i LCI

5-6 utilitare luate de noi sau sh de 1-2 ani

 

cam astea le-am avut pana acum , am condus mult mai multe masini si facut diverse test drive-uri cu masini noi... am asa o senzatie ca pot sa-mi dau cu parerea cand vorbesc 2 aitisti despre masini

 

Lancia DELTA INTEGRALE 16v

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mitshubishi Galant 2.0

Lancia DELTA INTEGRALE 16v

Dacia Nova

Fiat Tipo

Haudi A8

Smart fortwo

Reno -Megane 2.0 , Laguna 2.2d

Seat Cordoba1, cordoba 2, Leon1.9tdi

VW. Golf3 vr6,19tdi,

Mercedes C180k CLK230k SL350

BMW e34 520 ,525 ;e36 318is,325, e30 325 323, e46 318break, 325ci , e87 120i LCI

5-6 utilitare luate de noi sau sh de 1-2 ani

 

cam astea le-am avut pana acum , am condus mult mai multe masini si facut diverse test drive-uri cu masini noi... am asa o senzatie ca pot sa-mi dau cu parerea cand vorbesc 2 aitisti despre masini

 

Lancia DELTA INTEGRALE 16v

noi sau la mana 2?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca initiatorul postului e si mai confuz acum decat era la inceput :crack:.

cred ca unii useri noi nu stiu pe cine sa creada, de ex eu stiu care are opel (shame shame shame ) si care merge cu metrou si care cu tirlimboaca electrica, care a dat 50k in rate pe o kkia ... chestii dastea daca nu stii cu cine stai la masa nu iti dai seama cine mananca mai mult cacao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tractoristul banatean are bani?

mana doua nu se pune, nu esti sigur de ce ai cumparat.

daca aveam 4 dacii chele noi in 20 de ani eram connesor de dambovitza si se punea , stiu

 

se pune ca le-am si reparat/intretinut/modificat singur pe toate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveam 4 dacii chele noi in 20 de ani eram connesor de dambovitza si se punea , stiu

 

se pune ca le-am si reparat/intretinut/modificat singur pe toate?

sice de ce te miri ca le ai reparat, intretinut si modificat?

este tabu subiectul asta cumasini la mana 2 si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzie:

1. orice masina ti ai alege cineva nu va fi multumit, deci de asta trebuie sa fii multumit tu :)).

2. Poti da de o masina second proasta, dar hey poti sa iti iei si una noua si sa stai in service.

3. Nu te mai complica . Cauta ti masina care iti place , verifica tot cand o vezi, iar daca esti multumit fa un tatal nostru si scoate cascavalu'

4. Felicitari pt masina:))

Acum se poate inchide

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da multumesc de rezumat 😄 topicul a inceput bine si a continuat pe alte meleaguri 😄 am mai aflat de inca una doua variante, deci e un win,ca s-au mai contrat colegii asta deja e win win 😄 multumesc de opinii se poate inchide.

In concluzie am venit bou si am plecat vaca

Editat de Fanel27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sice de ce te miri ca le ai reparat, intretinut si modificat?

este tabu subiectul asta cumasini la mana 2 si nu numai.

nus ce vrei de la mine , alea din lista n-au fost cazane, clk-u si a8 au avea 4 ani vechime la cumparare .. cash cand lumea buna isi lua supernova in rate sa fwta circulatia in bukukuresti,

golfurile au fost luate cu bani de buzunar , si alte cateva care le-am luat in olanda ca a doua masina , un urs si un 5-ar erau cazute in rest toate bmw-urile au fost impecabile si destul de vechi ... renourile luate noi se dezmembrau la 40k

 

Da multumesc de rezumat topicul a inceput bine si a continuat pe alte meleaguri am mai aflat de inca una doua variante, deci e un win,ca s-au mai contrat colegii asta deja e win win multumesc de opinii se poate inchide.

In concluzie am venit bou si am plecat vaca

ia ce-ti place tie, nu o sa conduci parerile altora , o sa conduci ce-ti alegi tu

eu as da bani sa nu ma chinui intr-un logan altii dau bani sa se chinui .. gandeste-te la chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iei masina la 230 000, o tii pana la 250 000 si zici ca e fiabila, dupa aia o mariti sa iei alta... Sigur ca da.

se stie ca esti scuterist belbod, cate rate mai ai la scuter?| dar la reno?

 

vreau sa cauti cu ochisorii de injiner belbod unde am scris eu ca masina mea e fiabila si sa dai quote !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, nu vroiai sa zici nimic cu poza aia? doar te laudai? mea culpa atunci.

De fapt de ce intreb, tu din 12 posturi in 13 nu zici nimic (util).

keep calm and snort on!

P.S. Belbod e tactu!

taica-miu e mort de mult copil facut din laba, daca ma vezi pe strada fugi la ma-ta fgm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ superbec

 

Baga si tu un top 3 raport pret/calitate/fiabilitate pentru ce se gaseste pe piata mai nou de 4 ani.

 

Poate tu esti mai curajos decat jonhn care tot da cu paru ,dar cand e vorba sa faca o recomandare cade in nostalgisme cu pisicute si ursuleti sau devine antisocial si spune ca Fiat e masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ superbec

 

Baga si tu un top 3 raport pret/calitate/fiabilitate pentru ce se gaseste pe piata mai nou de 4 ani.

 

man, fiabilitatea e o chestie pe care se bate apa in piua , pentru primul cumparator e cam irelevanta iar producatorul face masini pentru ala nu pentru noi care luam sh...

 

un top general pentru masini cat de cat abordabile zici?

 

Nummero uno de departe noul C klasse , e la ani distanta de concurenta

Nummero due ... Alfa Giulia ....n-am mai ramas cu gura cascata la masini de foarte mult timp , este chiar senzatie si Quadrifoglio e durere de inima.

trei nu stiu cum se zice pe neomoldoveneasca ... Noul Insignia ... pentru optionale si ghizmo factor si pret , desi eu detest opelu din principiu asta mi-a schimbat parerea un pic.

 

 

pe langa top , la gipulete , am mers cu skoda kotkodak sau cum ii zice ... pfff skoda nu mai e skoda de mult dar kotkodaku asta e ceva interesant as zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain!

 

O sa mai arunc un ochi peste C klasse. La restul nu m-am gandit absolut deloc si nici nu vad motive .

Giulia nu vad cu s-ar incadra in buget.

Opel avem doua in familie si nu o sa mai fie altul pt cateva generatii.

La cateva suv m-am uitat dar ...parca nu ma atrage ideea.

 

Da ,stiu ca este trist dar inca nu mi-am schimbat masina .Banii pe care ii stransesem iarna trecuta i-am spart pe motorete si curv(b)e.Acum am facut rost de altii si am reluat show-ul deciziilor.

» Post actualizat in 13 Feb 2018 13:25

O sa fie ceva intre 15 -22 k .Pe primul loc eu am Octavia combi 2.0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

goe, cati copii ai si cat ai inaltime .

Eu am 1.90 Am un kia sportage. Nu incap cum trebe 2 copii in spate. Cel putin cat o fost bebe nu intra scoica acolo in spatele meu. apoi portbagajul ....

No amu o mai crescut si e mai ok. Da io sub Superb nu mi-ash mai lua. Difera si tinuta de drum.

Am avut un superb 2003. Faceam 1000 km si nu-i simteam asa tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am 1.83 si fara prunci.Nu dau detalii mai multe ca ma acuza fox-u ca i-am luat ideea de a face matrimoniale pe aici.

 

Traversez Europa plin de bagaje de cateva ori pe an ,de acolo nevoia de ceva cu destul spatiu de bagaje si pe care sa ma bazez ca este mult inainte de perioda de service non stop.

 

M-am gandit foarte serios la superb .Am incercat sa fac un drive test dar nu am prins unul disponibil in perioda cand am fost liber.In principiu imi place dar ...nu as putea sa iau decat sh ...si trebuie sa-l incerc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Goe, eu nu sunt un avizat, departe de asa ceva. Dar, unde lucrez, avem masini de firma skoda fabia combi, octavia,vw passat, toate TDI. Octaviile, de la gen 1 pana la ultima. Unele, chinuite rau-soferi care trag de ele ca nebunii. Este o masina care nu spune nimic ca design, e relativ anosta. Insa e foarte ok, ergonomie, gandita cum trebuie, tinuta de drum ok. Varianta combi, buna pentru ce spui tu-bagaje multe. Probleme mecanice, nu prea au avut. Doar cele uzuale, simple, in urma a 200.000 km , facuti in 4 5 ani.

A fost un caz amuzant, la una noua, adusa recent. intra apa , la o ploaie mai zdravana, in mers, pe la o portiera spate. Dar in rest, nu se plange de ele responsabilul de parc auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Skoda am si acum ,1.9 tdi si m-a servit foarte bine , dar ...daca altceva ma convinge ca este o optiune mai buna ,schimbam macazul.

 

In afara de rugina la greu nu am avut niciodata probleme serioase.Si cu rugina este oarecum ok pt ca are 14 ani

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mazda 6 am eu, spatiu trebuie sa spun ca e cacalau. Eu am modelul hatchback si deja portbagaju' e mare. Eu am 1.85 si stau foarte bine in ea, ma urc usor in ea (adica nu e foarte joasa). Loc pentru pasagerii din spate cacalau, chiar si scaunele din fata spre maxim in spate. Pe uscat sta bine pe strada, in schimb pe ud pleaca foarte usor de kur, poate o fi si de la cauciucuri. Altfel o masina buna, aratoasa, cu dedesubturi de Ford :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...