Sari la conținut

SMAEB XVI - 20-22 Aprilie 2018 - ROMEXPO


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

Daca ar pune lista finala de expozanti, nu s-ar mai duce nimeni la salonul asta. Asa spera sa mai prosteasca niste fraieri sa le dea 30 de lei ... parca atata era intrarea!

» Post actualizat in 17 Apr 2018 16:41

Te crezi la Budapesta? No sa vezi niciodata la salonul asta asa ceva.

» Post actualizat in 17 Apr 2018 16:42

Pariu ca va fi doar unul?

Se stie ca daca esti motociclist n-ai ce sa cauti la SMAEB!

Singura conditie ca sa fii tru e sa-ti faci cont pe forum si sa postezi prostii la "Social si Politica".

In rest n-ai tu treaba cu salonu', e pentru incepatori si tu nu mai esti demult!

» Post actualizat in 18 Apr 2018 09:12

A, si mai e ceva, tre' sa treci din cand in cand prin Victoriei, ca acolo e adevaratul salon moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salonul asta, la fel ca multe altele, sunt pe masura interesului si dezvoltarii fenomenului in tara respectiva. Oglinda a ceea ce se intampla in Ro din punct de vedere moto -> zero barat (in comparatie cu alte tari unde ati vazut ceva smecher).

Daca esti pasionat de yacht-uri (spre exemplu), o sa vezi acelasi lucru, iar exemplele pot continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speedy adevaratele saloane sunt cele de la Milano sau de la Koln. Budapesta de anul acesta s-a anulat! Pentru ca ungurii nu voiau sa se faca de cacao cu un salon de rahat. Insa la tugulanii nostri romanasi merge si un astfel de salon.

Aaaau, ce puteee! Rasini maxime, Milano, Koln, Marlboro (in Australia !) ...

Io nu stiu ce cauti tu pe un forum romanesc cu toti taranii care se duc la SMAEB... Aia de la Milano si Koln n-au forumuri?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar pune lista finala de expozanti, nu s-ar mai duce nimeni la salonul asta. Asa spera sa mai prosteasca niste fraieri sa le dea 30 de lei ... parca atata era intrarea!

» Post actualizat in 17 Apr 2018 16:41

Te crezi la Budapesta? No sa vezi niciodata la salonul asta asa ceva.

» Post actualizat in 17 Apr 2018 16:42

Pariu ca va fi doar unul?

Stati calmi!

Nici Milano nu a avut asa ceva.

» Post actualizat in 19 Apr 2018 06:51

Speedy adevaratele saloane sunt cele de la Milano sau de la Koln. Budapesta de anul acesta s-a anulat! Pentru ca ungurii nu voiau sa se faca de cacao cu un salon de rahat. Insa la tugulanii nostri romanasi merge si un astfel de salon.

AColo este si alta putere de cumparare.

cate R6 din 2000, KLE uri si alte motociclete cu 15 ani cechime vezi pe drumurile lor? Niciunul. Aici facem exceptie la choppere

Cat inca la noi se vand anvelope de moto la mana 2 cu 6 ani vechime o sa vezi aceleasi lucruri la noi.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carcotasii vor fi primi care vor ajunge la Smaeb..

 

Cu toate astea, poate citeste vreun organizator pe aici si ia ceva masuri, macar un vestiar sa lasi echipamentele

salonul asta e o data pe an. macar aia din bucuresti pot gasi o modalitate de transport diferita de motocicleta o zi pe an. pt cei care fac niste zeci sau sute de km si nu au decat mobra ca vehicul, e o problema. cati din aia sunt, totusi? Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca daca esti motociclist n-ai ce sa cauti la SMAEB!

Singura conditie ca sa fii tru e sa-ti faci cont pe forum si sa postezi prostii la "Social si Politica".

In rest n-ai tu treaba cu salonu', e pentru incepatori si tu nu mai esti demult!

» Post actualizat in 18 Apr 2018 09:12

A, si mai e ceva, tre' sa treci din cand in cand prin Victoriei, ca acolo e adevaratul salon moto!

Pai si tu? de ce ai mers atatia ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La salon merita sa mergi cand ai de cumparat echipament, de exemplu. Firmele noastre de obicei nu au toate modelele la magazin, nu au toate masurile, etc. Cand vine salonul fac un efort si 'aduc marfa', ca sa zic asa.

Plus ca vezi si poti proba, o casca, un combinezon, etc. Eu mi-am gasit numai chilipiruri foarte bune, incepand cu cizme de pista si altele.

 

Apoi reprezentantele moto aduc si ele noutatile din domeniu in limita puterii financiare a brand-ului. Anumite firme au toate modelele si te simti ca in occident, altele nu au nimic din gama noua sau lipsesc cu desavarsire ca la vanzarile pe care le au nu isi permit nici sa participe la salon.

 

Asta-i tara, asta-i salonul.

Cine are deja tot ce ii trebuie - moto- echipament, etc, merge doar sa se mai uite la gagici :) si sa mai dea mana cu cunoscutii pe acolo.

 

E rau ca e, asa cum e? Nu, e bine. Si asa nu exista asa de multe evenimente de gen incat sa fii sufocat de optiuni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat nu o sa ne mai bucuram la mobre din 2001 aduse in Italia cu 33.000 km si o sa incepem sa cumparam motociclete noi, atunci o sa avem si un salon pe masura. Pana atunci, traisca piata sh-urilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat inca la noi se vand anvelope de moto la mana 2 cu 6 ani vechime o sa vezi aceleasi lucruri la noi.

daaa!!! corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu abia aștept să merg. Mă uit pe ceva echipamente. De obicei zic să nu cheltui foarte multi bani și tot de obicei mai rămân și cu datorii și un dulap plin de ce am nevoie și încă ceva extra....

Nu am putere de cumpărare foarte mare, deci nu îmi permit să am pretenții zic io.

 

Rău, bine...eu mă bucur că se face.

Koln, Malmo :D eu nu am timp nici până în orașul natal să ajung, ce naiba să zic de....nu știu ce saloane?

 

În Victoriei nu merg, cred că îs cam bătrân pentru asta.

 

Oare unde mă încadrez? Nu sunt și alții ca mine pe aici? Că parcă prea multe pretenții și nemulțumiți....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

Ma intereseaza niste srl-uri care se ocupa cu cursuri moto, plus cateva firme mai mici cu care as avea treaba.

 

....

 

salut, ce cursuri moto te intereseaza ?

 

eu le stiu p-astea

 

http://titiaur.ro/cursuri-pentru-persoane-fizice-si-juridice/persoane-fizice/

http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/rider-training/

http://ridex.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce ca te ai ..ai mai calcat si en e sau ai devenit senil :crack:

Acolo unde te am intalnit si de unde ti ai impartasit acum ani buni impresile pe forum.

Daca vorbesti de Victoriei ma confunzi. Noi ne-am cunoscut la Emil in Rosu.

In Victoriei am calcat o data cand aveam de lasat cuiva ceva.

Am mai fost de vreo 3 ori la Arc, acum vreo 15 ani.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vorbesti de Victoriei ma confunzi. Noi ne-am cunoscut la Emil in Rosu.

In Victoriei am calcat o data cand aveam de lasat cuiva ceva.

Am mai fost de vreo 3 ori la Arc, acum vreo 15 ani.

vorbeam de salon, pentru ca asta este ideea topicului. nu pune cuvintele cum vrei tu.

ai zis ca salonul este pentru incepatori, ce faci, te sucesti?

» Post actualizat in 19 Apr 2018 13:16

Se stie ca daca esti motociclist n-ai ce sa cauti la SMAEB!

ete....te am intalnit si acolo si la prietenul tau.

concluzionez ca nu esti motociclist? :funny:

» Post actualizat in 19 Apr 2018 13:18

Eu n-as vrea decat un vestiar sa pot lasa bateria, casca si ce mai intentionez sa cumpar, sa nu ma plimb cu ele prin salon.

vizitezi tot, studiezi iar la final cumperi si pleci. si uite cum noi romanii rezolvam ceva fara investitie :crack: adica din cacao facem bici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, asa am facut in fiecare an, dar tu tot incerci sa te multumesti cu cat mai putin, tot ca romanii ...

 

Un vestiar chiar e util si nu e cine stie ce cost. Am atatea exemple pentru ce si cine poate fi util acest vestiar dar ma opresc aici, esti gigi contra ! :funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...