Sari la conținut

Caut voturi concurs


Postări Recomandate

Un brand de motoare (nu-i fac reclamă - deocamdată, că fiecare cu al lui, deci nu despre asta-i vorba) organizează un concurs al cărui premiu e un enduro touring dat la teste pentru o lună, ca să-și facă "vacanța" cu el câștigătorul. Eu am avut altă idee...


Pe când majoritatea se gândesc la tot felul de experiențe exotice, eu mă gândesc să ating fiecare capitală de județ din țară, făcând "turul României" exclusiv pe drumuri forestiere sau offroad... maxim comunale, ca să conectez forestierele. Și desigur, asfalt când trebuie să întru în câte-un oraș, să dau bună ziua în fiecare județ.


M-am înscris și mă mir că-s unul dintre câțiva pe care-i poți număra pe roțile de la o motocicletă (cu tot cu alea de schimb pentru off road) care au ales traseu intern, la 100 de ani de România.


Dacă doriți, mă puteți vota cu un like la poza asta (sau să vă uitați prin album și să votați pe alt co-ciclist care vă interesează).




Mulțam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea inteleg ce-ai vrut sa spui. Mai ales faza cu "eu am avut alta idee..". Despre ce ?? Vrei tu sa organizezi alt concurs ? Sau cu ce ti-a luminat ala de sus mintea de astia de la marketing bmw nu s-au gandit ?

 

In fine...vrei sa parcurgi toata tara (eventual Europa) pe drumuri forestiere, da trasee de enduro, nu labareala ? Vezi ca s-au gandit altii la asta si se cheama Trans Euro Trail. E ca lantul ala de trasee montane de picior care parcurg toata Europa, numa ca in varianta de moto. Enjoy!

 

http://www.transeurotrail.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abonat anul asta,partea romaneasca de TET.

Cu inca un prieten prin mai-iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gândit altceva față de participantul standard la concursul care-ndeamnă să-ți faci "vacanța", ceea ce au și plănuit restul participanților...

 

Iar eu m-am gândit că e păcat de așa motor pus la bătaie, ca să faci "vacanța" cu el.

 

Acum te-ai mai lămurit sau tot lumina celui de sus o cauți?

 

 

Nu prea inteleg ce-ai vrut sa spui. Mai ales faza cu "eu am avut alta idee..". Despre ce ?? Vrei tu sa organizezi alt concurs ? Sau cu ce ti-a luminat ala de sus mintea de astia de la marketing bmw nu s-au gandit ?

 

In fine...vrei sa parcurgi toata tara (eventual Europa) pe drumuri forestiere, da trasee de enduro, nu labareala ? Vezi ca s-au gandit altii la asta si se cheama Trans Euro Trail. E ca lantul ala de trasee montane de picior care parcurg toata Europa, numa ca in varianta de moto. Enjoy!

 

http://www.transeurotrail.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În esență este vorba de un concurs la care particip, dar la nivel informațional, dacă-l câștig, ar ajuta foarte mult orice informație locală, din fiecare județ despre trasee offroad/forestiere/accidenate, din care să ies "la lumină" doar cât să punctez atingerea capitalei fiecărui județ.

Context:

Un brand de motoare (nu-i fac reclamă - deocamdată, că fiecare cu al lui, deci nu despre asta-i vorba) organizează un concurs al cărui premiu e un enduro touring dat la teste pentru o lună, ca să-și facă "vacanța" cu el câștigătorul. Eu am avut altă idee...

Pe când majoritatea se gândesc la tot felul de experiențe exotice, eu mă gândesc să ating fiecare capitală de județ din țară, făcând "turul României" exclusiv pe drumuri forestiere sau offroad... maxim comunale, ca să conectez forestierele. Și desigur, asfalt când trebuie să întru în câte-un oraș, să dau bună ziua în fiecare județ.

M-am înscris și mă mir că-s unul dintre câțiva pe care-i poți număra pe roțile de la o motocicletă (cu tot cu alea de schimb pentru off road) care au ales traseu intern, la 100 de ani de România.

Dacă doriți, mă puteți vota cu un like la poza asta (sau să vă uitați prin album și să votați pe alt co-ciclist care vă interesează).

https://web.facebook.com/BMW.Motorrad.Romania/photos/a.1750772721647018.1073741858.296672550390383/1750797064977917/?type=3&theater

 

Mulțam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ne impartasesti si noua traseul? Detaliat cu drumurile forestiere si comunale.

Ideea este buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e neapărat cartea naționalismului, cât e cartea offroadului, mai ales că toți au ales trasee externe de recreere, ori eu dacă primesc motorul în testing 1 lună, o să-l testez pentru ce-i în esență predispus.

 

wow, cartea nationalismului. La asta nu ma gandisem ca abordare! dar nu votez

 

Mulțumesc celorlați de urări! Iar pentru dvs - mai sunt alții-n albumul de concurs și, dacă e vreun traseu mai interesant, se poate vota acolo, că nu-i pagubă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ne impartasesti si noua traseul? Detaliat cu drumurile forestiere si comunale.

Ideea este buna.

 

Traseul fix nu e încă stabilit (chiar și harta e orientativă), fiindcă va trebui să studiez fiecare județ când se-ncheie concursul, fiecare în parte și probabil planul de-acasă nu va fi la fel cu fiecare târg, ca să zic așa. O să întreb și colegi moto de prin fiecare, că practic sunt toate drumuri puțin sau deloc marcate.

 

A, și desigur, poți să verși aici orice idei sau recomandări din județul tău, că desigur c-ajută.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mulțam fain, voi studia.

 

(Deși m-a depășit tanti Rodica, nu-mi explic cum, dar dacă apucă ea motorul, îi urez distracție-n tură.

 

Din Fetești în Durmitor https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/27503784_1750810084976615_5804010990536314061_o.jpg?oh=28508342051a3843140965679ff0e1f4&oe=5B4D0B25)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, doar că dacă te uiți la voturi, pare să fi cumpărat likeuri. Sunt majoritatea conturi fake.

 

(Favorita reală e Rodica Grigore, cu vreo 1.8k likes. După ea sunt eu cu 1.5k. Deci eu oricum nu câștig, doar zic că ar fi păcat să câștige prin fraudă.)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca stiai, dar exista o gramada de grupuri pe fb, atat romanesti cat si straine, de unde poti strange like-uri...ceva gen "imi dai like la poza, iti dau like la poza"...din punctul meu de vedere 300 like-uri (cat spuneai ca e diferenta intre tine si Rodica Grigore) sunt f usor de strans pe asemenea grupuri..e vorba de grupuri cu zeci de mii de membrii activi.

Like-urile venite de la grupuri de genul asta sunt reale, legate de conturi de fb reale....daca esti interesat de asa ceva iti pot trimite pe privat cateva grupuri...dar trebuie sa ai ceva timp liber zilnic pt a strange like-uri..dupa mine se pot strange foarte usor cel putin 100like/zi.

Legat de moralitate, atata timp cat like-urile vin de la persoane reale, eu nu vad o problema (pe asemena grupuri gasesti si oferte de vanzare voturi/like, dar sunt cu schepsis pt ca te pot descalifica din cauza lor daca vin din surse nu prea bune)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...