Sari la conținut

Tur ghidat in nordul italiei cu sotii Biris.


cos75mari
 Share

Postări Recomandate

ideea este super de un mini wkend insa intreb sa fie cat mai clar:

- vineri te dai jos din avion ajungi la locatie iei moto si pleci in plimbare... ca obosit totusi

- sambata e o zi ok de full plimbare ... cati km preconizati sa fie facuti?

- duminica moto pass....

deci sa fie clar moto este pentru maxim o zi si jumatate

avion 100 euro ca cine crede ca prinde bilet cu 7 euro nu stie ce vorbeste !!!!

300-350 euro + 5 mese + bani de gaz

deci undeva la 600 euro o si jumate de mers cu motocicleta !!!!!

corectati ma daca calculez aiurea!!!

eu las intre 15-25 euro la o masa prin ALPI!!!!

suna tentanta ideea insa e imp sa vedem si costurile finale

multumesc

De acord cu tine, mai putin cu avionul. Aici ai dat-o rau pe aratura. Am mers de doua ori la Milano la Eicma. Si de fiecare data am platit 20 de euro cu Ryanair. Unde ai vazut tu 100 de euro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De acord cu tine, mai putin cu avionul. Aici ai dat-o rau pe aratura. Am mers de doua ori la Milano la Eicma. Si de fiecare data am platit 20 de euro cu Ryanair. Unde ai vazut tu 100 de euro?

Sa nu stricam topicul omului mutam discutia pe privat caci eu sunt prea fraier sa gasesc zbor la orele alea VINERI SI DUMINICA cu pretul tau!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles, + un blowjob de relaxare cu o stewardesa la alegere!

 

Pe bune, tu chiar te gandesti ca este inclus si avionul?

Tu ai mai vazut vreodata o oferta turistica? Ce ar fi fost asa extraordinar ca organizatorul sa rezerve din timp 10 bilete de 50€/bilet, si sa le includa in pachet? Mai ales ca se precizase "sosire la bergamo cu wizz air de la bucuresti"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Tu ai mai vazut vreodata o oferta turistica? Ce ar fi fost asa extraordinar ca organizatorul sa rezerve din timp 10 bilete de 50€/bilet, si sa le includa in pachet? Mai ales ca se precizase "sosire la bergamo cu wizz air de la bucuresti"

Dacă îți iei echipamentul cu tine, inevitabil vei avea bagaj la cală, cum spunea și ianachim. Cam cu cât se taxează la loc cost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.passengerselfservice.com/2017/09/wizz-air-lets-book-without-passenger-names-price/

 

Si mai exista si alte solutii, cum ar fi sa se rezerve toate biletele pe un nume inventat, si sa se modifice in numele clientilor dupa ce fac plata, etc.

 

Eu unul, daca ar fi sa platesc pentru o excursie moto ghidata, as prefera sa fie totul cat mai "la cheie", si cat mai simplu, cu minimul de manopere si calcule din partea mea. Adica "programul e pe site, ne achiti noua X euro, pe drum te mai costa y euro, da-ne datele din buletin si ne vedem acolo". Altfel, daca tot ma apuc sa-mi consum timp cu cautari si calcule, mai bine ma duc pe cont propriu, cum am mers si pana acum.

 

Toata lumea are azi internet si GPS, deci toata lumea ar putea, dupa niste ore de cautari si citit review-uri, sa fie cu succes propriul "ghid". Avantajul real al turului organizat e (sau ar trebui sa fie) ca in loc sa-ti pierzi tu N ore lingand recenziile de pe tripadvisor si alte site-uri, mai platesti inca niste % extra si isi bat capul altii (organizatorii), tu ramanand cu restul timpului liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au zis oamenii ca asteapta si sant deschisi la sugestii . Daca esti interesat le dai un mail , le zici ce vrei si poate fac si asta. Gandeste-te ca sant la inceput si chiar daca nu ar fi, tot nu pot sa satisfaca toate pretentiile tuturor.Tu vrei sa iti ia si bilet la avion , altul vrea sa stea numai la hotel de 4stele , altul doar la cort sa nu plateasca , altul vrea sa il duca numai la restaurante vegane , etc.. Exact aia si fac ei , organizeaza astfel incat tu sa nu iti bati capul . Tu vrei sa iti ia si bilet de avion , o sa apara unul pretentios care o sa vrea la plecare si transfer in Bucuresti la aeroport ...ca nah...e tur organizat .

Editat de JUST4TNT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim tuturor !!

Discutiile si confruntarile intotdeauna sunt constructive.

Si ne ajuta sa percepem cat mai bine dorintele si cerintele voastre astfel incat sa putem sa va multumim cat mai bine si ne vom stradui sa o si facem!

Vom incerca pe parcurs sa organizam cat mai bine toate aceste lucruri , sunt de acord cu voi in ceea ce spuneti.

 

Doar ca suntem si noi la inceput,nu stim cum va merge treaba si cum se vor aseza lucrurile.

Am incercat sa oferim inclus lucrurile importante,o moto buna , o cazare decenta si la pret competitiv.

Si un tur cat mai ok si vom mai gandi si altele pe viitor

 

Desigur ca pe parcurs vom adauga tot mai multe optiuni ,avem in plan echipament,ca sa nu mai trebuiasca sa il aduceti voi si sa platiti in plus la bagajul de cala

pentru cine doreste desigur,caci iar se vor isca discutii de aici

Altii il vor pe al lor si nu doresc sa imprumute asa ceva,,,sunt lucruri personale,,,etc

Altii vor sa nu plateasca bagaj la cala,,etc

 

Tocmai de aceea ne vom ocupa si vom pune optional,,cine doreste va lua de la noi cine nu nu....dar va fi pe viitor si asa ceva

Inclusiv cu biletele de avion vom incerca sa facem ceva

Desi nu e usor defel...deocamdata......

Altii vin din Bucuresti,,altii din Iasi si din Timisoara si tot asa...si de aceea lasasem in seama voastra aceste aspect

 

Idem aspectul pranz....am pus doar posibilitatea de achizitionare un pranz la pachet deocamdata

Se vor aseza lucrurile si vom gandi si o propunere de pranz ,,vom lua acorduri cu restaurantele de pe parcursul tururilor,,dar deocamdata dorim sa vedem cum se vor misca lucrurile si cata lume va fi

Noi va asiguram ca ne vom stradui sa fie bine si sa fie toata lumea multumita

 

Si pentru cina....ne gandeam ca vom mai face la noi in gradina cate un barbecue din partea casei

Tocmai ca sa iasa toata lumea cat mai bine si cu costurile.....vedem,,ne straduim...

 

Ne cerem scuze pentru sincopele de inceput si pt detaliile de pe site...inca neclare poate pentru unii

Le vom corecta si imbunatati cat mai mult posibil

Suntem convinsi ca vom face treaba buna toti impreuna noi si cu voi!!!

Cu stima!

Marilena Biris

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa nu stricam topicul omului mutam discutia pe privat caci eu sunt prea fraier sa gasesc zbor la orele alea VINERI SI DUMINICA cu pretul tau!!!

Si ce sa discutam pe privat? Sa mai imi ceri o data numarul de telefon? In caz ca ai uitat, te intrebasem ceva de o drona pe privat, iar in loc sa imi raspunzi mi-ai cerut numarul de telefon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce sa discutam pe privat? Sa mai imi ceri o data numarul de telefon? In caz ca ai uitat, te intrebasem ceva de o drona pe privat, iar in loc sa imi raspunzi mi-ai cerut numarul de telefon!

1 . am femeie stai calma

2. pot scrie DOAR la 15 min pe forum caci sunt pedepsit

3. despre drone se povesteste nu se fac compuneri atat in ceea ce insemna achizitie cat si ce inseamna zbor

4. chiar nu mi doream sa poluez acest topic

5. ultima "bagare in seama cu tine"

» Post actualizat in 21 Apr 2018 16:52

Pfai, ti.a cerut nunarul de telefon???

Ce nesimtit!

eu tin minte ALTCEVA.... da poate ma insel......

post-2209-0-93763900-1524329523_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si ce sa discutam pe privat? Sa mai imi ceri o data numarul de telefon? In caz ca ai uitat, te intrebasem ceva de o drona pe privat, iar in loc sa imi raspunzi mi-ai cerut numarul de telefon!

 

Mama cat mor io pe frigidele astea...,zici ca ti-a zis direct : o să te f.w...t ...pfff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calmati-va baieti! Ce aveti? Oamenii au deschis un topic frumos despre ce vor sa faca si voi il murdariti cu tot felul de mizerii personale. Tipic romanesc.

Felicitari fam. Biris pentru ceea ce face si ceea ce doreste sa faca. Le multumesc in calitate de client si de potential participant la tururile organizate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Va multumim tuturor !!

Discutiile si confruntarile intotdeauna sunt constructive.

Si ne ajuta sa percepem cat mai bine dorintele si cerintele voastre astfel incat sa putem sa va multumim cat mai bine si ne vom stradui sa o si facem!

Vom incerca pe parcurs sa organizam cat mai bine toate aceste lucruri , sunt de acord cu voi in ceea ce spuneti.

 

Doar ca suntem si noi la inceput,nu stim cum va merge treaba si cum se vor aseza lucrurile.

Am incercat sa oferim inclus lucrurile importante,o moto buna , o cazare decenta si la pret competitiv.

Si un tur cat mai ok si vom mai gandi si altele pe viitor

 

Desigur ca pe parcurs vom adauga tot mai multe optiuni ,avem in plan echipament,ca sa nu mai trebuiasca sa il aduceti voi si sa platiti in plus la bagajul de cala

pentru cine doreste desigur,caci iar se vor isca discutii de aici

Altii il vor pe al lor si nu doresc sa imprumute asa ceva,,,sunt lucruri personale,,,etc

Altii vor sa nu plateasca bagaj la cala,,etc

 

Tocmai de aceea ne vom ocupa si vom pune optional,,cine doreste va lua de la noi cine nu nu....dar va fi pe viitor si asa ceva

Inclusiv cu biletele de avion vom incerca sa facem ceva

Desi nu e usor defel...deocamdata......

Altii vin din Bucuresti,,altii din Iasi si din Timisoara si tot asa...si de aceea lasasem in seama voastra aceste aspect

 

Idem aspectul pranz....am pus doar posibilitatea de achizitionare un pranz la pachet deocamdata

Se vor aseza lucrurile si vom gandi si o propunere de pranz ,,vom lua acorduri cu restaurantele de pe parcursul tururilor,,dar deocamdata dorim sa vedem cum se vor misca lucrurile si cata lume va fi

Noi va asiguram ca ne vom stradui sa fie bine si sa fie toata lumea multumita

 

Si pentru cina....ne gandeam ca vom mai face la noi in gradina cate un barbecue din partea casei

Tocmai ca sa iasa toata lumea cat mai bine si cu costurile.....vedem,,ne straduim...

 

Ne cerem scuze pentru sincopele de inceput si pt detaliile de pe site...inca neclare poate pentru unii

Le vom corecta si imbunatati cat mai mult posibil

Suntem convinsi ca vom face treaba buna toti impreuna noi si cu voi!!!

Cu stima!

Marilena Biris

 

Mă bucur sa pot afirma si aici cele spuse in alte recente conjuncturi: Felicitari fam Biris!! pentru toata implicarea, transparenta si corectitudinea de care dati dovada in orice deal moto pe care il faceti, indiferent de specificul sau caracteristicile lui, lucru demonstrat atat catorva cunoscuti, cat si mie personal in ultima interactiune pe care am avut-o. Cu toate ca cerinta noastra a fost putin atipica fata de bussiness-ul vostru,(preferând sa venim cu motocicletele noastre acolo), ati dat dovada de multa corectitudine si respectat gentleman agreement, cand odata cu probleme aparute pe parcursul derularii, ati preferat sa nu schimbati regulile jocului si sa va pastrati promisiunea facuta, chiar in defavoarea voastra... Personal il consider un gest rar in zilele noastre printre conationalii nostri de pretutindeni, motiv pentru care ma inclin in fata voastra si va spun din toata inima si cu toata convingerea FELICITARI !!

Pastrati-va atitudinea si felul in care faceti in acest moment acest bussiness si sigur imi va trebui rezervare cu mult timp inainte sa pot beneficia de serviciile voastre peste cativa ani ...

 

In alta ordine de idei, imi asum comentariile `constructive` ce vor urma textului de mai sus, si vreau sa ma adresez exclusiv celor care vizează cu adevarat o vacanta de vis pe doua roti in Alpii italieni sau francezi: Dragilor, apelati cu toata increderea la serviciile sotilor Biris! cel putin, in ceea ce priveste cele ce vă vor promite, veti sti sigur ca le veti avea! evident, nu le veti putea cere sa va asigure soare si 22 de grade pentru zilele ce vă propuneti sa le petreceti acolo, sau interzis camioanelor pe Pasul Tonale in aceiasi perioadă, dar cel putin va puteti luati cu sigurantă grija de la ce stabiliti impreuna cu ei :)

si asta pentru ca saptamana trecuta, am petrecut o saptamana de vis in Rue des Grand Alpes, si datorita lor :)

Multumesc frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut salut.

I-am cunoscut pe sotii Biris anul acesta cu ocazia unui tur moto in Dolomiti... m-au ajutat cu transport moto si transport la/de la aeroport la moto... Sunt intr-adevar oameni foarte ok. Din punct de vedere deal, nu e nimic de comentat, exact cum au spus ca facem, asa s-a si intamplat. Totul cat se poate de clar si transparent. Pe langa asta insa, am descoperit in ei niste prieteni, de care te atasezi imediat, calzi si sufletisti. Asadar, daca aveti de gand sa faceti o excursie moto in Alpi, vorbiti fara ezitare cu sotii Biris.

 

@Marilena&Cosmin

Multumesc mult pentru ajutorul din vara asta si va doresc mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Am inchiriat un Varadero in iunie 2018 pentru o tura scurta de o saptamana in IT. Serviciile oferite de fam. Biriș sunt intr-un cuvant: impecabile. Mai rar oameni de o atat de buna calitate, rabdare, onestitate.

Motocicleta si ea a fost fara probleme, pretul platit a fost cel corect.

Am primit o gramada de recomandari, sugestii si rute foarte utile.

Am avut o singura problema, a plouat vreo 30 de minute in 7 zile, desi fam. Biriș ne-a asigurat ca ei au vorbit la nivel inalt si n-o sa ploua. :))

Deci, in concluzie, cu asemenea calitate a serviciilor oferite viitorul acestui nou business al lor va fi de succes cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare !

 

Am avut pauza de o zi in apropiere de Bergamo si am apelat la Familia Biris pentru sfaturi si moto in vederea unei ture de o zi.

Super serviciile si la un pret corect. Le multumesc pe aceasta cale inca o data si va sfatuiesc din toata inima sa ii cautati pentru

serviciile dumnealor.

Deja incep sa planuiesc pentru anul viitor ceva ture de data asta mai largi , toate avind punct comun Famiia Biris.

Ginduri bune , multumesc si asfalt uscat tuturor!

Grigore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...