Sari la conținut

kymco kxct-300


dionescu
 Share

Postări Recomandate

da cred ca tu sti mai bine despre alea mai vechi . eu o am din 2016 de cand am si cat. A .la astea noi m.am interesat si am cautat pe net 2 luni (mai ales tradus din italiana si din spaniola ) ptr.ca ei au facut tot felul de teste si comparatii am vrut aa.mi iau tmax .aveam buget 6000 euro . au spus toti ca arunc banii pe geam . daca ma opresc la 300 ccm best ever este motorul de kymco. cel nou .

ca manevrabilitate ptr persoana de pana in 80 kg si inaltime medie adica pana in 170...175 este ok si ptr distante lungi .ptr. mine ca am mai mult (kg) dupa 100 km in continuu parca trebuie pauza . . dar este mai adunat adica scurt putin cred ca in trafic puernic este mai bun ca t maxul. daca mai asteptam 1 an luam AK550 si gata . acum caut si o moto cred ca la vara

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un mare "fenomen" aceasta"chinezărie"

Mie îmi place dt300.am vrut sa cumpăr unul cu abs.dar mai aștept. 250,inca e foarte vioi la 70k+

Ma scotocesc de 400e pentru un set motor de 300 și o axa cu came sport când o uzeze setul motor. Dacă ai tot citit pe net despre asta.motorul de 400 e de mare efect.E mai înfipt decât motorul de 500

 

da asa este dar este cam consumicios alea sunt motoare mai vechi . au scos acum motoare de 350 si 400 .

astia de la reviste din italia si spania au ajuns la concluzia ca maxim ptr oras este 300ccm , iar motorul asta de kymco SK60B este cel mai echilibrat de pe piata (kawa nici nu s-au mai incurcat sa faca motoare ptru j300 si l-au luat de la kymco)

la 400 ccm , 500ccm pana sa apara ak550 , tmax era solitar pe primul loc (ak550 aka : tmax killer)

si mai important este si pretul 30-40 % mai mic la kymco

stima

» Post actualizat in 23 Jan 2018 21:18

da asa este dar este cam consumicios alea sunt motoare mai vechi . au scos acum motoare de 350 si 400 .

astia de la reviste din italia si spania au ajuns la concluzia ca maxim ptr oras este 300ccm , iar motorul asta de kymco SK60B este cel mai echilibrat de pe piata (kawa nici nu s-au mai incurcat sa faca motoare ptru j300 si l-au luat de la kymco)

la 400 ccm , 500ccm pana sa apara ak550 , tmax era solitar pe primul loc (ak550 aka : tmax killer)

si mai important este si pretul 30-40 % mai mic la kymco

stima

 

downtown 300 este mai confortabil aproape ca burgman .

boala la kymco este ca nu prea stai bine pe ele ca pozitie . ceeea ce conteaza mult

au mai lucrat la confort la cele noi adica la cele din 2016 incoace.al meu este din 2015 si este un model mai sport putin eu l-am luat exclusiv ptr bucuresti.

ak550 este singurul care se bate cu tmax

Editat de dionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da la mine consuma 3,2 3.3 in conditiile in care am 128 kg

motoreta are 5500 km .

despre mecanica nu ma pricep am un prieten in berceni si el se ocupa de motorete . george.

ptr mine este super . acum caut , sa gasesc motive sa nu.mi iau motocicleta

toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o sursa foarte buna de piese /consumabile oem.pret mai mic decât la importator . Injectia e mai eficienta cu 20% decât Carburatia.e normal sa consume ceva mai puțin.motorul e optimizat fata de cel pe carburatie.vorbim pe 4 supape.injector,are cuplu motor mai mare.daca ești din bucale.poate îmi arăți "chinezăria" când e cald și frumos afara

 

da nici o problema in berceni stau si dupa 1 martie ies cu ea .am casco doar pe 9 luni cu dec ,ian si feb fara casco .

oricand dupa 1 martie . acum este in garaj ( 2 in garaj si un f12 afara )

0722657111 dragos

Editat de dionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...