Sari la conținut

Pareri BMW seria 1


tudor_tigau
 Share

Postări Recomandate

Culmea, am fost in we vreo 500km pe autostrada in Ro si cred ca doar 1 bmw m-a depasit. In rest vw, skoda, ford, hyundai, range rover. A, eu eram cu bmw :P

Nu e vb de depasit tot ce merge pe strada, banuiesc ca pricepeti si voi unde ajuta mai mult powee si, mai ales, torque.

Nu te-a depasit nici un Duster? Alearga astia cu ele ca apucatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Polo e bun si pe autostrada. Iti imprumut un catarg cu vela de windsurf, ii dubleaza performantele!

1.3 pocnitori 5,6,7 sunt petarde si x>5 bombe? :lol: Noroc cu seria 2, e unul, gt parca, zici ca e licenta dupa sharan. Si are si tractiune fata, 3.14zda :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh...m au depasit multi. Era o ironie. Cand plec la drum cu copiii si nevasta uit de apucaturile de genul. In ro m au depasit multe dustere, e adevarat :)

» Post actualizat in 09 Jan 2018 11:10

John, daca tu te crezi pilot pe drumurile publice, bravo. Tu cu ce boiler umbli de visezi porsche si bmw? Ford scorpio? Da o n colo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar cu un seria 7 de 313 ponei. Pt mine seria 1,3 sunt pocnitori. 5-6-7 da.

Iti spun eu, e60 ul care il am e foarte bun, fata de ce visezi tu! Cu atat mai mult ca e lci.

 

Polo prin oras n are rival, deci abtine te! Si are 45 ponei. Doar unul care se minte spune ca are nevoie de mai mult in oras! Ala ori vrea sa para pilot, ori e incuiat. Punct.

Cumva ai mers cu un E38? Mie asta mi-a ramas la suflet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a ramas sufletul la E24, dar daca ar fi sa mai iau un BMW pt suflet ala ar fi E9.

Hai ca facuram papara si din topicul asta, bateti cuba! :D

» Post actualizat in 09 Jan 2018 11:23

Am kia !!

Mai stiu pe unu':

- vreau sa-mi iau SantaFe!

- ??!!?? De ce???

- m-am dat cu X5 si mi-a placut maxim!

- pai atunci de ce vrei SF???

- n-am bani de X5

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a ramas sufletul la E24, dar daca ar fi sa mai iau un BMW pt suflet ala ar fi E9.

Hai ca facuram papara si din topicul asta, bateti cuba! :D

» Post actualizat in 09 Jan 2018 11:23

Mai stiu pe unu':

- vreau sa-mi iau SantaFe!

- ??!!?? De ce???

- m-am dat cu X5 si mi-a placut maxim!

- pai atunci de ce vrei SF???

- n-am bani de X5

:lol:

 

Sa isi ia Niva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e38 are o problema la cutie, cand pui pe R.

 

Q.e.d.

R = racheta, nu?

Fiiiiiaaaaaaareeeeee veeeeeechii!!!

» Post actualizat in 09 Jan 2018 11:28

 

Sa isi ia Niva...

Si-a luat coshkoi, mai nasol :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a ramas sufletul la E24, dar daca ar fi sa mai iau un BMW pt suflet ala ar fi E9.

Hai ca facuram papara si din topicul asta, bateti cuba!

» Post actualizat in 09 Jan 2018 11:23

Mai stiu pe unu':

- vreau sa-mi iau SantaFe!

- ??!!?? De ce???

- m-am dat cu X5 si mi-a placut maxim!

- pai atunci de ce vrei SF???

- n-am bani de X5

 

hahahah

E flaier . io de banii pe care i-am dat pe KKIa imi luam un X5 fain :D Da numa ca io m-am dat cu X5 dupa ce m-am dat cu kia :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am mers cu foarte multe bmw uri, inclusiv cu e38, prin noiembrie. Il are un prieten la vanzare, dar are o problema la cutie, cand pui pe R.

Daca este diesel este de asteptat, atat pe e39 cat si pe e38 cutiile automate sunt facute de GM, niste caricaturi, pe benzinare sunt ZF, altceva.

 

Imi dai un link cu ce are prietenul tau? In principiu as fi interesat doar de e38, daca dau E39.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, diesel si nu are ZF. I am scris, astept un link. Insa nu ti recomand masina, este adusa din noiembrie pt revanzare, a umblat si la km(am insistat sa nu o faca), etc. Revin cu poze daca nu cu link. Pastreaza e39le. Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutiile automate erau acceptabili, doar ca BMW le a montat pe niste motoare care depasesc cuplu maxim pentru care GM le a proiectat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand, caroserie e facut la Karmann, nu e tratat bine impotriva rugina.

Si E24 tot Karmann. Si e de "tz" ori mai rigida si robusta decat un 5 sau 7 din vremea ei. Been there, am avut 2. Oricum la masini de varsta aia nu mai conteaza, ori iei o baza de restaurare, ori un exemplar conservat sau restaurat la x10 (cel putin) pretul. Dar prin 93-98 cand aveam eu E24 erau putine masini care stateau langa el, si nu vb doar ca si performante. E o masina f misto.

Pt colegu' RR: eram cu un E46 cu acelasi motor ca flagshipul tau :rusinica:Nu ca ar fi vreo mare masina, mie mi-a cam trecut damblaua, nu am nimic de demonstrat prin masina cu care ma deplasez. Daca te referi la Fordul rosu pe care il pusesem la vanzare, ala a fost un catar de povara, am ramas la un moment dat fara vehicul de trractare + asistenta la curse (le faceam in cadru organizat, nu pe sosea, nici aici nu vreau sa demonstrez nimic) si asta a fost ce trebuia pt 2-3 etape la care am avut nevoie. Am ramas cu el pt ca taxa si era prea in mintile lui sa-l vand pe 500e. Oricum a venit Mos Craciun si l-a luat, iti poti lua gandul de la el daca voiai sa vezi cum e sa mergi cu o masina :P Iar BMW-uri am avut >20 buc. Ale mele, cu care am mers, nu luate de colo si date dincolo sau dezmembrate, cu alea se dubleaza numarul. Insa bmw >2005 nu ma tenteaza absolut deloc, mai repar cate unul din cand in cand doar. E46 l-am luat pt sotie ca se plictisise de Fiat si tot ma batea la cap "bmw-bmw".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutiile automate gm valoreaza fix cat masina. E bataie pe ele la dezmembrari, niste gunoaie. Momentul cand va pleca de pe loc si dupa ~50m ramane ca "pe liber" poate surveni oricand.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

- vreau sa-mi iau SantaFe!

- ??!!?? De ce???

- m-am dat cu X5 si mi-a placut maxim!

- pai atunci de ce vrei SF???

- n-am bani de X5

:lol:

fix asa si-a luat si el kkia, doar ca nu mersese cu x5, doar il vazuse pe strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

John, eu nu ma laud cu masina, fie ea de care o vrea. Hai sa ramanem la stadiul de pareri, discutii, doar suntem oameni civilizati, ce naiba?! Referirltor la e60, inca o data, l am luat cand avea putin peste un an, mi a placut mult ca era ca nou si l am luat. Pe langa asta, m a convins motorul m47 in cei 8 ani in care l am folosit. Madina si azi se prezinta ca si atunci, am avut ocazia s o dau de 10 ori poate, am zis pas. Si o s o mai pastrez mult timp de aici inainte. N am luat 2.0d sa ma cred la raliuri, te asigur. L am luat pt spatiu, coMfort, fiabilitate si mai cateva chestii. Probleme cu el? Zero! Dar e intretinut cu sfintenie! Punct.

 

Si o poza cu dansul, asa, pe repede inainte ;)

post-96026-0-57327400-1515499852_thumb.png

post-96026-0-29607800-1515499890_thumb.png

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe E39 2.5 si 3.0d sunt automate GM, pe benzinare ZF. Pe E38 habar n-am ce s-a pus.

Eu am avut E24 pe platforma de E12 (un 630cs carburatie din '76 si un 635csi Alpina '78). Mare branza, tot cu caseta +semicaseta sunt si E12 si 28, nu e cine stie ce progres. La frane e chiar regres, ale mele aveau discuri ventilate si pe spate, etriere cu 4 pistonase pe fata (si 2 circuite/etrier) si 2 pistonase pe spate, E28 are cu cate 1 pistonas la toate rotile...

@RR :peace: Dar imi place sa mai bag batzul prin gard :P

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, la anii ei e inca ok, am spus, am ramas surprins. Eu ma asteptam sa cada o usa, o roata..cand am zis sa fac o tura . In masina trebuie investit destul de serios sa poti pleca la drum cu gandul impacat. Deci nu e de dat o masina pe care o detii de ceva ani si stii ce poate, pe un cotet de asta, cum spui tu. In schimb, ai un feeling aparte la volanul ei. In kia m as simti ca in tramvai cred...

Ce nu mi a placut deloc? Ca a umblat la km. Din 400-420.000 nu retin exact, au scazut brusc sub 300.000. Pacat.

Cristoase ce cotet !!

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...