Sari la conținut

Nolan N87, Scorpion exo 510, HJC IS 17 sau Shoei XR 1000 SH?


poetu2007
 Share

Postări Recomandate

 

Deja e subiect de telenovela, ajung la concluzia ca exista casti foarte zgomotoase, si zgomotoase....

Bravo! De la Schuberth / Shoei pana la MT / Lazer, zgomotul va fi deranjant oricum. Eu am renuntat sa mai plec la drum lung fara dopuri - 3M spuma le gasesc cele mai eficiente. In alegerea unei casti as tine cont de alte criterii cu mult inaintea nivelului promis de izolare fonica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am cautat si analizat, eram fixat pe Nolan dar dupa ce am vazut cit de mult s-a lasat Grex-ul, am zis pas. Scorpion exo 710 nu am gasit in zona sa probez, la fel si HJC. Am gasit un Shoei xr 1000 aproape de mine in stare noua. E iarna si nu am avut posibilitatea sa o probez pe traseu, dar i-am facut testul cu banda de hirtie pe la chedere, si surpriza, viziera nu era etansa nici in partea superioara si nici in partea inferioara, dupa citeva reglaje din cele 4 suruburi am reusit sa scot luftul din partea superioara, doar ca in partea de jos a ramas o mica distanta atit cit sa intre banda de hirtie. Am incercat sa respect ce scrie aici: http://www.shoei-europe.com/upload/manuals/changing_visior.pdf dar fara un succes rasunator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ai cumparat casca?

eu am hjc is 17, marimea S, daca vrei sa o probezi daca nu ai cumparat deja, scuze ca am vazut asa tarziu postarea ta.

Eu unul nu sunt multumit de ea, de aceea dupa un an de zile am cumparat alta un shark spartan, cealalta e de vanzare acu, la 60,70 vajaie destul de tare iar ochelarii nu sunt cei mai buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...