Jump to content

Photo

M.A.N. ROMANIA EDITIA A VI A LEPSA MAGICA

12-15 iulie 2018 Lepsa

• Please log in to reply
476 replies to this topic

#461 marauder

marauder

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,402 posts
  • Numar: gj 12 tnt

Posted 18 July 2018 - 12:12 AM

@marauder  "Ce nu inteleg eu este de ce se perpetueaza misterul "suprataxei" de 10 lei..este totusi o crestere de 1/3 din pretul initial....daca nu se lamureste domsoara are motive, datorita misterului, sa presupuna orice....probabil majoritatea au incredere in Gospodarul, il cunosc fie din auzite fie personal, si merg pe principiul "sigur a avut un motiv intemeiat "...dar presupun ca sunt si persoane care nu il cunosc si li se pare oarecum normal sa fie o explicatie.

Ce e cert, cel putin in opinia mea....teoria conspiratiei lucreaza  :)"

Te-am taguit deoarece am raspuns , tie personal, si pentru ceilalti motociclisti, la modul general, problemei ridicate in postarea ta de la pag. 23(vezi citatul) vizavi de taxa de intrare.

Vizavi de stilul folosit in postarea mea, singura conotatie este de a fi perceputa ca o sinteza a nelamuririlor/detaliilor de organizare a evenimentului. Atat. Sa lamuresc totul fara a mai lungi discutia care a trecut la cancanuri de prost gust.

Si nu te categorisesc in tagma carcotasilor. Daca imi aduc bine aminte esti motociclistul care si-a rupt piciorul la prima editie M.A.N. la concursul de tras sfoara, right ? Parca impreuna cu Pedala si baietii din Fagaras ne-am ocupat de aducerea motocicletei tale acasa. ;)  Asfalt uscat !

Acu prefer fir intins si mare calma  :cheers:

#462 bmwio

bmwio

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 993 posts
  • Interests:Calatorii, motociclete, autoturisme, tenis
  • Moto: BMW K1100LT, Yamaha Royal Venture 1300
  • Numar: PH-11-YTF, PH-14-EWE
  • Club: Propriu

Posted 20 July 2018 - 08:57 PM

Motociclisti stiu ca nu accepta constringeri, care in ziua de azi sint la tot pasul, mai ales la serviciu, am avut experienta MAN de la Fagaras, pentru mine o panarama, ca orice intilnire de acest fel, ce sa cauti intr-un loc doar ca sa platesti taxe, sa fii manipulat si comandat de neica nimeni, agresat de diverse genuri muzicale, in plus sa te si mai ploua chiar in cort.

Daca continuati in acest fel o sa reusiti sa adunati citeva zeci de incepatori pe care sa-i stoarceti de bani si sa va bateti joc de fenomenul moto.

Va sugerez alta abordare, aceasta este pierzatoare, incercati ceva de genul Sa cunoastem Bucovina, sau Excursie la Vulcanii Noroiosi, sau arice alta tema, dar care are un subiect nu motiv de bautura si gilceava.

Eu sint intrigat ca lumea nu mai circula, nu comunica, nu se intilneste la discutii constructive, cu tema, sa faca lucruri chiar si caritabile in loc sa dea bani pentru nimic, nu doar sa faca prezenta la o intilnire fara rost.

De exemplu daca sinteti buni organizatori pe 15 septembrie este 

Let's Do It, Romania!, daca sinteti asa buni, incepeti actiunea.

drumuri bune si lungi!

Edited by bmwio, 20 July 2018 - 08:58 PM.

Vind Porsche 944, Vw Kafer 1302, BMW K1100LT

#463 pitesti2010

pitesti2010

Aventurier fricos

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,593 posts
  • Moto: Yamaha XV950R
  • Numar: prima
  • Club: Nu sunt inscris.

Posted 20 July 2018 - 10:34 PM

Care o fi legatura intre cele doua evenimente, nu inteleg. Asa cum nu inteleg nici aceasta frustrare ca nu participa MAN-ul la actiunea Let's Do It, Romania! Daca sunteti asa buni, ce nevoie aveti de MAN?
Voi aveti evenimentul vostru, ei au evenimentul MAN. Ce logica este sa aruncati si voi cu noroi, zau ca nu pricep. S-a spus de MAN ca e scump, ca e comercial, ca e pentru profit dar, nimeni nu spune despre actiunile de caritate, ca se baga niste bani grei acolo, nimeni nu spune ca se platesc niste artisti ca sa vina pe scena, nimeni nu spune ca se participa intr-un numar mare de oameni care vin tocmai ca pentru ei este frumos, in schimb veniti si strigati ca ei nu participa la actiunile voastre... Ce are sula cu prefectura, zau ca nu pricep.
Ati participat in vreun fel la cheltuielile MAN ca sa aveti acum motive sa strigati ca ei nu participa la evenimentul vostru? Daca da, bagati ceva detalii, in caz contrar aveti posibilitatea sa va deschideti propriul topic si sa va promovati. Tanjiti dupa nivelul MAN dar nu puteti ajunge la el? Inseamna ca mai aveti de munca, nu de aruncat cu noroi. Sunteti peste nivelul MAN? Atunci ce nevoie aveti de ei si, mai ales, de ce aceste acuze???
Ar fi frumos sa nu amestecati evenimentele, deoarece fiecare are alt scop si alta menire.
Tare mi-ar placea sa vad un topic al vostru de promovare. Eventual va puteti inspira din cele ale MAN-ului sau ale altora.
Succes va doresc tuturor!

Ai venit aici? Saluta!
Pleci? Spune "La revedere!"
Ti s-a oferit ceva? Multumeste!
Nu intelegi? Intreaba!
Ai in plus? Ofera!
Tu nu ai? Nu invidia!
Gresesti? Cere-ti scuze!

Iti place sa te tratam asa? Trateaza-ne asa! 
Si da, dintre noi doi, fii primul care o face.

Aplicatia Alerte Masina (si Motociclete) - fara amenzi, fara griji

#464 gospodarul

gospodarul

The Homemaker

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,628 posts
  • Interests:Cai putere
  • Moto: BMR R1200 GS ADVENTURE LC
  • Numar: B-533-MAN
  • Club: MAN ROMANIA

Posted 21 July 2018 - 01:18 PM

Motociclisti stiu ca nu accepta constringeri, care in ziua de azi sint la tot pasul, mai ales la serviciu, am avut experienta MAN de la Fagaras, pentru mine o panarama, ca orice intilnire de acest fel, ce sa cauti intr-un loc doar ca sa platesti taxe, sa fii manipulat si comandat de neica nimeni, agresat de diverse genuri muzicale, in plus sa te si mai ploua chiar in cort.

Daca continuati in acest fel o sa reusiti sa adunati citeva zeci de incepatori pe care sa-i stoarceti de bani si sa va bateti joc de fenomenul moto.

Va sugerez alta abordare, aceasta este pierzatoare, incercati ceva de genul Sa cunoastem Bucovina, sau Excursie la Vulcanii Noroiosi, sau arice alta tema, dar care are un subiect nu motiv de bautura si gilceava.

Eu sint intrigat ca lumea nu mai circula, nu comunica, nu se intilneste la discutii constructive, cu tema, sa faca lucruri chiar si caritabile in loc sa dea bani pentru nimic, nu doar sa faca prezenta la o intilnire fara rost.

drumuri bune si lungi!

Va salut!

Daca doriti, putem avea oricand  un schimb de pareri argumentat si civilizat.

De asemenea, daca ni se cere suportul in orice actiune in sprijinul motociclistilor, il vom acorda fara nici o retinere, ca si pina acum (M.A.N. ROMANIA este partener in mai multe campanii moto). La cuvinte gen ":neica-nimeni" si "panarama" , "manipulare". "agresare" nu pot raspunde, nu folosim astfel de cuvinte in comunicare. Sper ca nu la mine se referea sintagma "neica nimeni" ...

De regula la evenimentele MAN participa de la  7-800 de participanti in sus , cum ar arata "Hai sa cunoastem Bucovina" sau "Excursie la vulcanii noroiosi" cu un asemenea nr de motociclisti ? :eek:

Referitor la "Romanis let's do it", mi se pare o initiativa foarte misto la care mi-ar place sa particip. Recunosc faptul ca nu am stiut nimic de ea,  pina acum.

Va lansez o provocare : pentru a demonstra (inca o data) capacitatea M.A.N. ROMANIA de a coaliza motociclisti in folosul unei cauze umanitare sau nobile, ma gandesc la un proiect de ecologizare (colectare de gunoaie)  a unei zone (poate tot in cadrul evenimentul Romania let's do it din 15 septembrie). Promiteti sa participati, in fruntea voluntarilor, cu sacul menajer in mana? Si sa va cereti scuze pentru afirmatiile defaimatoare la adresa noastra ? Mingea este la dvs.

Cu respect, Neica Nimeni

» Post actualizat in 21 Jul 2018 11:32
Am si facut prumul pas, nu me face vorba lunga.:cheers:
» Post actualizat in 21 Jul 2018 11:33

Edit: Am si facut primul pas, nu ne place vorba lunga :cheers:

Attached Thumbnails

• 20180721_142935.jpg

#465 Speedy.K

Speedy.K

Megamembru

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 10,246 posts
  • Moto: KLE 500
  • Numar: SPD

Posted 23 July 2018 - 07:59 AM

drumuri bune si lungi!

Campi batuti cu gratia unei balerine. Numai prostii!

#466 cristichivu74

cristichivu74

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 34 posts
  • Moto: Harley Davidson Softail Heritage Classic
  • Numar: Regulamentar
  • Club: Black Storm R.C.

Posted 23 July 2018 - 11:20 AM

drumuri bune si lungi!

X-(  X-( Frustrat !

#467 raluca_carlan

raluca_carlan

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 241 posts
  • Moto: Yamaha YBR125
  • Numar: foarte vizibil
  • Club: inca nu

Posted 23 July 2018 - 01:01 PM

Mama, cum critica unul MAN-ul cum sariti pe el. Cum ma, MAN-ul nu a fost magic? Esti frustrat, batii campii! MAN-ul a fost magic.
MAN-UL A FOST O PORCARIE DE INTRUNIRE! Un loc de jumulit bani de la fraieri.
» Post actualizat in 23 Jul 2018 11:05
Apropo gospodare ai spus ca cine doreste primeste inapoi cei 10 lei. Eu ii vreau inapoi, consider ca am fost mintita. Iti dau pe pm contul.
Vrei dovezi ca am fost acolo? Am publicat destule aici. Din pacate bratara nu o mai am, am rupt-o la plecare. Dar am scris aici destule evenimente live (inclusiv cand te plimbai cu tigara si berea in mana pe langa mese ) .... Astept returnarea banilor.

#468 WotRU2Me

WotRU2Me

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,841 posts
  • Moto: GSX-R 750 K2

Posted 23 July 2018 - 01:34 PM

Astea's dovezi circumstantiale. Returul nu poate fi justificat fiscal decat in urma prezentarii unor dovezi concrete si a inaintarii unei cereri oficiale. Altfel, il ia ANAF-ul pe om, ca spala bani.

#469 JUST4TNT

JUST4TNT

....................

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,083 posts
  • Moto: VN900

Posted 23 July 2018 - 01:41 PM

Astea's dovezi circumstantiale. Returul nu poate fi justificat fiscal decat in urma prezentarii unor dovezi concrete si a inaintarii unei cereri oficiale. Altfel, il ia ANAF-ul pe om, ca spala bani.

:crack:  :crack:  :crack:

Facebook is like a jail. You sit around, waste time, have a profile picture, write on walls and get poked by guys you don’t really know.

#470 TeDy 'M

TeDy 'M

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 592 posts
  • Moto: BMW R1100RT
  • Numar: SV 99 UWE
  • Club: SOLITAIRE

Posted 23 July 2018 - 01:47 PM

Corect!
Sau uite inca o varianta:
Acei 10lei ii va primi Stimabila Domnita editia viitoare ca si reducere sub forma de donatie pt lunga intretinere a topicului la inaltime, in momentul accesului in perimetrul organizat.

#471 gospodarul

gospodarul

The Homemaker

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,628 posts
  • Interests:Cai putere
  • Moto: BMR R1200 GS ADVENTURE LC
  • Numar: B-533-MAN
  • Club: MAN ROMANIA

Posted 23 July 2018 - 02:42 PM

Mama, cum critica unul MAN-ul cum sariti pe el. Cum ma, MAN-ul nu a fost magic? Esti frustrat, batii campii! MAN-ul a fost magic.
MAN-UL A FOST O PORCARIE DE INTRUNIRE! Un loc de jumulit bani de la fraieri.
Apropo gospodare ai spus ca cine doreste primeste inapoi cei 10 lei. Eu ii vreau inapoi, consider ca am fost mintita. Iti dau pe pm contul.
Vrei dovezi ca am fost acolo? Am publicat destule aici. Din pacate bratara nu o mai am, am rupt-o la plecare. Dar am scris aici destule evenimente live (inclusiv cand te plimbai cu tigara si berea in mana pe langa mese ) .... Astept returnarea banilor.

Stimata dna Raluca:

1. am consultat PM-ul si nu am gasit nici un cont pt returul banilor.

2. pentru a va returna banii, trebuie sa prezentati o proba (mie personal, nu public, tot pe PM) indubitabila ca ati fost la MAN. Daca nu mai aveti bratara, cu siguranta o fotografie , la care puteti atasa o copie a permisului, dvs (blurati/stergeti ce nu doriti sa se vada)

3. va pun in vedere inca o data sa nu ne mai tutuim, ca nu ne cunostem si nici nu imi doresc sa va cunosc. O femeie cu asemenea limbaj nu poate sa faca parte dintre cunoscutii mei;

4. chiar m-ati vazut trecand cu berea si tigara iin mana , in timpul evenimentului, pe langa masa dvs ? Pentru ca eu am niste reguli f stricte: nu consum alcool in timpul evenimentului, decat dupa concerte, si asta foarte rar. Putin probabil sa ma fi vazut cu paharul de bere in mana. Cat despre fumat, nu mai fumez de 21 de ani si 4 luni. Sunteti sigura ca la mine va refereati ? :crack: Toata lumea stie ca nu fumez si nu consum alcool, decat  foarte rar. Just to know :cheers:

#472 Sudsemnatu

Sudsemnatu

Simplu Membru

• Membru
  • Pip
  • 490 posts
  • Moto: Silverwing 600
  • Numar: 215
  • Club: de noapte

Posted 24 July 2018 - 04:55 PM

(inclusiv cand te plimbai cu tigara si berea in mana pe langa mese 

Cat despre fumat, nu mai fumez de 21 de ani si 4 luni.

Attached Thumbnails

• download.jpg

speed doesn't kill people, suddenly stopping does

#473 taurus

taurus

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 164 posts
  • Moto: allroads

Posted 25 July 2018 - 10:01 AM

Stimata dna Raluca:

1. am consultat PM-ul si nu am gasit nici un cont pt returul banilor.

2. pentru a va returna banii, trebuie sa prezentati o proba (mie personal, nu public, tot pe PM) indubitabila ca ati fost la MAN. Daca nu mai aveti bratara, cu siguranta o fotografie , la care puteti atasa o copie a permisului, dvs (blurati/stergeti ce nu doriti sa se vada)

3. va pun in vedere inca o data sa nu ne mai tutuim, ca nu ne cunostem si nici nu imi doresc sa va cunosc. O femeie cu asemenea limbaj nu poate sa faca parte dintre cunoscutii mei;

4. chiar m-ati vazut trecand cu berea si tigara iin mana , in timpul evenimentului, pe langa masa dvs ? Pentru ca eu am niste reguli f stricte: nu consum alcool in timpul evenimentului, decat dupa concerte, si asta foarte rar. Putin probabil sa ma fi vazut cu paharul de bere in mana. Cat despre fumat, nu mai fumez de 21 de ani si 4 luni. Sunteti sigura ca la mine va refereati ? :crack: Toata lumea stie ca nu fumez si nu consum alcool, decat  foarte rar. Just to know :cheers:

deci...

sa facem niste precizari :

din cauza faptului ca in niste circumstante domestice mi se zice "Gospodaru' lu' mama"  ,

exista posibilitatea probabila ca respectiva doamna ( pardon de expresie!)

sa se aFUNDat in vreo banala si nedorita confuzie...

Adica, se prea poate sa ma fi vazut pe mine personal, impreuna cu berea si tigara din dotare....

Imi asum .

Da' pe bune ca a fost acolo !! N-am vazut-o nici eu !

Hai , pa!

#474 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 13,882 posts
  • Moto: Hayabusa L1, DR650
  • Numar: cj40bub, cj48bub
  • Club: MY WAY

Posted 25 July 2018 - 12:14 PM

confuziile astea..... pffff......  :crack:  :crack:  :crack:

!!!! NICI O FAPTA BUNA NU RAMANE NEPEDEPSITA !!!!

#475 Xandros

Xandros

POLITE

• Membru
  • Pip
  • 410 posts
  • Moto: BMW 12GS LED Edition
  • Club: RSR

Posted 25 July 2018 - 12:25 PM

Rescriu eu ce a zis bmwio in alte cuvinte:  intalnirilea astea (nu numai MAN-ul) sunt facute pentru oameni care din pacate nu mai stiu sa se organizeze singuri si vor sa se intalneasca. Sa discute, sa asculte o muzica si .. sa BEA. Pentru ca da, destul de multi motoristi sunt cam alcoolici. Ocupatia de baza pe la evenimente e beutura. Dupa care caftitu de femei, dupa cum am auzit pe FB ... ca deh, atunci se simt si ei barbati.

Ce atata filosofie si dispute ? Consideri ca ti-ai luat teapa ? Nu te mai duci, e atat de simplu. 

Cand m-am apucat eu de moto ne strangeam si cate 30 oameni si plecam la plimbare. Evident ne spargeam in grupulete dar aveam traseu clar si ne regrupam. Vizitam, mancam. Dar mai ales .. invarteam roata.

"Pot să-ți spun o chestie cu mâna pe inimă: când am intrat în București, niște prieteni ne așteptau la un bar, și-am zis că trecem să bem o cafea înainte să  ajungem acasă. Și, de la indicatorul cu intrarea în București până în barul ăsta, care e în centru, am făcut 45 de minute. Asta nu e o problemă, dar ideea e că în 45 de minute am văzut niște lucruri, în trafic, pe care nu le văzusem în 4 luni de zile cât am umblat. Și nu mă refer la trafic, la felul în care se conduce... Mă refer doar la încrâncenarea și ura pe care le-am văzut în 45 de minute. Pe cuvântul meu de onoare dacă am văzut așa ceva în 4 luni de zile plecat în toată Europa. Eu cred că asta e revelația, între mari ghilimele, cu care m-am întors: că trebuie plecat de aici. Undeva. Cumva." (Mihai Barbu)

#476 TeDy 'M

TeDy 'M

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 592 posts
  • Moto: BMW R1100RT
  • Numar: SV 99 UWE
  • Club: SOLITAIRE

Posted 25 July 2018 - 09:53 PM

Dar ce nu va vedeti fratilor fiecare de ciorba voastra?
Ce atata carcoteala?
Si vb ca mosnegii, "ca pe vremea noastra"...
Fiecare e liber sa faca plimbare si popas acolo unde vor muschii lui, cu cine doreste sa se plimbe-ori ati fi fost rejectati si din alte cercuri de fani moto!?!...
Vreau sa merg la urmatoarea intrunire, am pornit!
Sau, stiu cum a fost anul trecut si ani in urma- daca nu mi.a placut atunci nu mai merg! Simplu si domnesc.
Nu va manifestati aici manelisto-tiganesc sa va plangeti si in inferioritate potential-cerebELara sa aruncati cu mucii pe unde va prinde propria impotenta pt existentialitate...

Edited by TeDy 'M, 25 July 2018 - 09:55 PM.

#477 taurus

taurus

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 164 posts
  • Moto: allroads

Posted 29 July 2018 - 08:35 AM

salutare.

la parada era in fata mea o motocicleta de IS, cu numere rosii

pasagera tot fotografia in fata si in spate, in timpul paradei

m-ar interesa si pe mine niste foto, mai ales cele cu grupul din spate, fiind sanse mari sa apar in ele

stie cineva despre cine este vorba?

multumesc tuturor

:mexicanwave:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status