Sari la conținut

Accident DN intre Campulung si Pitesti


littlekriminal
 Share

Postări Recomandate

Acum o ora pe facebook, se pare ca a vrut sa schimbe banda si nu a mai putut sa evite impactul.

Vasile Railean, din Campulung, se pare ca a murit la spital.

Cunosc drumul, daca nu belesti ochii bine, poti sa belesti altceva foarte usor, desi sunt doua benzi pe sens. Se merge destul de tare. :(

post-19081-0-20210600-1512660827_thumb.jpg

post-19081-0-18434300-1512660847_thumb.jpg

post-19081-0-34613300-1512660868_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca a vrut sa schimbe banda si nu a mai putut sa evite impactul.

Din poze pare ca a intrat (foarte) tare in fundul unei masini oprite la trecerea de pietoni. Eu la faza asta stiu ca incetinesti / opresti pe orice banda ai fi, nu schimbi banda ca sa iei pe sus eventualul pieton :(

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine Xael, am scris doar ce am vazut la randul meu.

Ca sa fiu sincer cu tine, eu sunt tot timpul genul care se baga printre masini si opreste foarte rar, dar nu am ajuns in situatia asta niciodata...

Drumul e asfaltat recent, sunt doua benzi, te imbie sa-i rupi fășu', mai ales daca nu i l-ai mai rupt de ceva timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreta este un cbr de seama cu riderul,in rest tipic pt majoritatea daciotilor care asteapta pietonul sa iasa din casa,omul nu s a asteptat sa franeze si asta a fost..R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi azi a fost o vreme relativ buna prin Bucuresti si imi ziceam "ce-as plimba motoreta", cred ca a fost o decizie buna de a baga-o la iernat de la inceputul lunii noiembrie. Asfaltul este rece, iar franarea are de suferit. Prefer "autobicicleta", cand cu masina, cand cu bicicleta. Pacat de om, credeam ca s-a terminat cu accidentele grave cu moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat de tare a intrat nu are legatura cu iernatul, franatul etc... terminati cu prostiile! se cheama neatentie!!! sau cum zice la brigada : neadaptarea vitezei la conditiile de trafic! ;)

pacat de intamplare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat de tare a intrat nu are legatura cu iernatul, franatul etc... terminati cu prostiile! se cheama neatentie!!!

Clar.

Desi am patit sa mi se franeze fara nici un motiv in fata... adica cu motiv, vasuse pasarica pe trotuar si a franat sperand la un oral ceva, nu ca ar fi avut sanse dar nah, speranta moare ultima...

Desi au iesit nenumarati in depasire fara sa se asigure...

etc.

nu stim exact ce a fost acolo...

azi dimineata mi-a iesit unu in fata de pe trotuar de a trebuit sa evit pe contrasens boul. daca venea ceva din fata trebuia sa-l iau in plin...

sau cum zice la brigada : neadaptarea vitezei la conditiile de trafic! ;)

eu detest scuza asta...

vai aveai 50 la ora, trebuia sa ai 30.

nu dom-le, am avut 30 la ora!

aaa. atunci trebuia sa ai 15...

nu dom'le, trebuia sa merg cu spatele...

grrr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveai cat trebuie opreai si loveai nimic. Simplu. Si nu e scuza, e cauza.

vai cat mi-as dori sa stiu ca unu' dinasta cu "evitarea oricarui pericol" / "adaptarea vitezei la conditiile de drum" e in spatele meu... sa-i pun fara motiv o frana ca asa am eu chef... sa vedem atunci texte cu adaptare si evitare...

 

in plus, poate adaptarea mea la conditiile de drum este cu 50 de km/h mai sus decat a uni incepator sau a unui incapabil antitalent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee cat e limita de viteza in zona unei treceri de pietoni? asa ca idee? Mergi cum vrei, si raposatu a facut la fel, da uite ca nu i-a mers la nesfarsit.

P.S. ultimu telligent care mi-a pus frana in bot la modul asta a stat 364 minute in spatele meu dupa aia, mergand cu 80 ca ala de pe banda 1 de langa mine si dans flashuri cu spume la gura. E ma feresc singur de prosti, nu astept sa ma fereasca ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. ultimu telligent care mi-a pus frana in bot la modul asta a stat 364 minute in spatele meu dupa aia, mergand cu 80 ca ala de pe banda 1 de langa mine si dans flashuri cu spume la gura. E ma feresc singur de prosti, nu astept sa ma fereasca ei.

nici eu nu ma astept sa ma fereasca altul.

deaia sunt intreg si in ziua de azi cu incidente minore...

dar sintagmele alea 2 sunt pentru ca politia sa poata sa te scoata vinovat orice ar fi in anumite cazuri.

si nu te mai juca sa blochezi retardul ca poate dai de un bou ai carui muschi minte nu are.

in general e bine sa-l fwti si sa-l lasi in plata lui sau sa te asiguri ca e undeva ff departe in urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai cat mi-as dori sa stiu ca unu' dinasta cu "evitarea oricarui pericol" / "adaptarea vitezei la conditiile de drum" e in spatele meu... sa-i pun fara motiv o frana ca asa am eu chef... sa vedem atunci texte cu adaptare si evitare...

 

in plus, poate adaptarea mea la conditiile de drum este cu 50 de km/h mai sus decat a uni incepator sau a unui incapabil antitalent...

Tocmai de aia in lege nu specifica clar o distanta minima de lasat intre tine si cel din fata respectiv o viteza maxima pentru fiecare conditie specifica de drum. Dar macar legea spune clar ca daca lovesti din spate esti vinovat. Imi aduc aminte de o fosta gagica la care i-am spus ca daca il loveste pe cel din fata e vinovata, asadar trebuie sa pastreze distanta de siguranta.

La care ea: "Si daca am pastrat distanta de siguranta?" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :( :rose: :rose:

Drumuri de Romania: statie de autobuz cu linie continua, viraj la stanga cu trecere de pietoni (fara presemnalizare?) + ceva neatentie.

Bine ca au pus beton intre sensuri.

» Post actualizat in 08 Dec 2017 21:19

P.S. Se pare ca au fost 2 autoturisme si o motocicleta.

http://www.ziarulprofit.ro/index.php/foto-acum-motociclist-mort-in-accident/

Inca o viata pierduta din neatentia motociclistului.

 

Condoleante familiei.

 

Exista indicator de presemnalizare Trecere de Pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/eugen.geanta/videos/2090771624475994/

Eu fac drumul asta foarte des si sunt 4 intersectii unde se face la stanga si daca nu cunosti zona te poate surprinde coloana care se formeaza sau cei care se hotarasc in ultima clipa sa faca stanga si sa franeze brusc si fara semnalizare.

Editat de ray2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...