Sari la conținut

Brasov - Lepsa "last minute"


ovideu
 Share

Postări Recomandate

Toata saptamana trecuta am urmarit diferite harti meteo-radar sa dau "ultima tura" si cum vremea de noiembrie la Brasov e mereu mohorata deabia sambata si duminica se anuntau maxime de +8 respectiv +10 grade cu ceva cer senin. Zis si facut, sambata dupa 12 aveam liber... asadar la 12:10 erau 8 grade, resetam tripu si ieseam pe poarta cu directia Tg Secuiesc-Ojdula-Lepsa.

Pana la Ojdula inclusiv carosabil uscat, aer de toamna tarzie cu hornurile caselor fumegand in prag de iarna.. intrand in forta in padurea de brazi dupa primele 2 curbe temperatura a scazut brusc la jumate, aerul in casca devenint taios am trecut imediat in treapta 3 si cu grije sporita la acele de par, la mazga, la noroaie facute de tafurile care scot lemne am urcat spre pasul vrancean (1100m) bucurandu-ma de fiecare minut din cei 30 de km ce urmau spre Lepsa. odata trecut in judetul Vrancea peisajul s-a schimbat, cer senin, carosabil uscat din nou 8,9 gr pe bord...de vis.

 

Din partea cea mai frumoasa am editat si un film

 

La intoarcere, goretexu rezista, si cei 215 km de placere ma aduc din nou la realitate...a mai trecut un sezon ..

cu siguranta scurt in timp liber ptr multi dintre noi...

o sa punem casca in cui si o sa visam la gura sobei urarind trasee si planificand concedii...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, merci... sunt un fericit, cu muntii asa de aproape de casa...

camera e montata in lateralul castii, de regula o folosesc in carcasa surmensibila si atunci se mai elimina din fosnet, iar acum am uitat sa tin cont la editare.

parbrizul asta stock arata cel mai bine ca design si inca unu de la Touratech (500E), doar ca eu mai sar printre oglinzi pe forestiere si ar fi pacat sa ma impiedic la aterizare :) )))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...