Jump to content

Photo

MotoGP presezon 2018

• Please log in to reply
856 replies to this topic

#41 john17

john17

Avansat pan' la genunchiul broastei

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,428 posts
  • Moto: cu diapazoane
  • Numar: ioc cu y

Posted 21 November 2017 - 12:05 AM

Nu erau limitate numarul de abonamente dar iti activeaza optiunile de prelungire automata din PayPal. Dupa ce ai platit trebuie sa le dezactivezi. Altfel te trezesti la primavara ca ai platit videopass-ul pentru sezonul 2018.

Si la Superbike e la fel. Tot 1 euro, tot prelungire automata.
» Post actualizat in 18 Nov 2017 04:52

Si oferta parca e valabila 24 de ore. Adica nu trebuie sa dai refresh la 12 noaptea sa o prinzi.

Am luat si eu cu 1€ videopass off season, cu cardul direct si nu PayPal. Treaba e ca, de pe tel cel putin, nu m-am prins de unde dezactivez reinnoirea automata! Sper sa nu patesc ca si cu eurosporc player de care n-am scapat decat schimband cardul...

#42 Method

Method

Golan

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,087 posts
  • Interests:motogp fan
    F1 fan
  • Moto: '04 R1
  • Club: motociclistii de weekend

Posted 21 November 2017 - 12:43 AM

nu,pe motogp.com e ok,poti sa il dezactivezi,nu stiu daca in varianta mobile mere insa....

Mi-am facut si eu anul trecut,nu e mare smecherie,nu prea vezi nimic,nici in teste nu rupe gura targului - acelasi lucru poti sa vezi pe youtube.

Dar bine,la 1E,no comment :P

Insa sa nu crezi ca l-ai luat pe Dumnezeu de un picior.E misto insa ca poti sa revezi cursele,etc.

"Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family.
Choose a fucking big television.
Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers...
Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning.
Choose your future. Choose life... But why do I want to do a thing like that?"

#43 john17

john17

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,428 posts

Posted 21 November 2017 - 07:26 AM

Vad acum ca am primit intre timp un mail cu link de activare, probabil ca nu aveam cum sa dezactivez ceva inca inactiv :P Si pe eurosporc se poate dezactiva. Teoretic, pt ca practic vreo saptamana imi tot aparea mesaj ca nu pot accesa partea aia cu contul ca se upgradeaza. Noroc ca ei sugeau banii pe 3 si cardul a expirat la sfarsitul lunii precedente :D Dar vreo 3 rate tot au apucat sa imi ia pt ca, luat cu altele, tot uitam sa sap dupa dezactivare. Da, as vrea sa vad vreo 2 curse, una am pierdut-o pt ca n-am stiut ca eurosporc player nu merge in afara tarii.
In alta ordine de idei vad ca nu au aparut imagini cu cazatura mosului din prima zi de teste, doar de la momentul in care zbura in nisip. Sau n-am gasit eu. Mie nu imi par conforme aripioarele Yamaha cu care au testat, voi ce ziceti?

#44 ZaiR

ZaiR

om negru adoptat de romani

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,965 posts
  • Interests:Inca o motocicleta la fel de mișto la care copiii sa-mi faca cu mana si femeile cu ochiu'.
  • Moto: SS
  • Numar: razuit
  • Club: https://goo.gl/PRBACb

Posted 21 November 2017 - 10:05 AM

Faza cu Marcel e in felul urmator; daca Gigi se duce la sefu si ii zice sa i dea 20meleoane lui Marcel, Dovi iar ajunge vioara a 3 a. Si mai trist de atat e ca toti campionii au trecut pe la Bologna.

In 2018 se vor reface cateva contracte, nu m-ar mira ca Marcel sa semneze cu rosu, in conditiile in care se pare ca i-a fost cam greu sa-i bata. Partea proasta e ca la aia doi nu ma uit.

Nu-i problema BB, nu schimba afisele cu Honda, ramane fra-su acolo ;)

» Post actualizat in 21 Nov 2017 08:14

Morbi ma tem ca si-a cam ingropat cariea la MVDS. Este grav cand un pilot ajunge din postura de campion la o asemenea echipa. Insa ai sa vezi, la anul,  pe ce cai mari va veni mediocrul ala de A. Marquez... presimt ca va veni la o echipa de uzina. Bine, va conta foarte mult si ce hotarare va lua fra'su.

Nope, arunca un ochi la Miller si in cativa ani se vede progresul. Daca are curse bune si se bate pentru primele trei locuri, imediat isi gaseste si o echipa de fabrica.

MVDS a avut dintodeauna cei mai buni piloti, ramane de vazut ce fac cu acele honde destul de slabe.

Ianone (un pilot care imi place mult si in care mi-am pus unele sperante), are talent indiscutabil, insa mi se pare destul de neserios la locul de munca. Chestiune de atitudine. Cand a venit la echipa, Vin i-a lasat o motocicleta pe un trend ascendent. Din pacate, el nu a reusit sa mentina acel trend... Nu stiu ce probleme sunt acolo, insa mie mi se pare ca o mare parte din vina o are el.

De la TV el pare vinovat, pana la urma motocicleta nu a batut pasul pe loc, dar nici nu se poate apropia de Ducati. Cred ca Pedrosa ar fi cel mai potrivit in acea echipa.

Edited by ZaiR, 21 November 2017 - 10:14 AM.

#45 Method

Method

Golan

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,087 posts
    F1 fan

Posted 21 November 2017 - 12:03 PM

E,hai ca deja o dam in diverse rau de tot - Lorenzo si Marcel la aceeiasi echipa?Serios?In primul rand cat de dobitoc ar trebui sa fie un sef de echipa ca sa nu realizeze ca va iesi scandal mare la prima cursa impreuna deja,iar in al doilea rand managerii alora sunt in lumea viselor?hai sa fim seriosi totusi.

Singura echipa care tinut constant 2 primadone impreuna a fost Yamaha si stim cate clinciuri si contre au fost de-a lungul anilor acolo.Dar si acolo a fost un concurs de imprejurari,planul lor initial era ca Rossi se ofileste si au nevoie de un lup tanar,numai ca lupul tanar in primii 2 ani a imprastiat motoreta prin toti boschetii in timp ce batranul a mai impuscat 2 campeonate,si de aici problema,nu a decurs precum au calculat-o ei.Retrospectiv insa,nu cred ca ar mai face aceeiasi alegere sefii Yamaha daca ar fi stiut scandalurile ce au iesit acolo.Treaba e ca au aceeiasi tactica si anul asta cu Vinales ca si in 2008 cu Lorenzo - lupul cel tanar adus ca sa invete de la batran si batranul phase-out usor-usor.Treaba e ca iar tanarul nu prea tine stacheta ridicata iar batranul iar nu da sa moara.E a doua oara cand Rossi nu se preda :DNu mai departe de Ducati,iar iesi scandal cu Lorenzo si Dovi.Pai cum ar if cu Lorenzo si Marquez?Au mama.

Treaba cu 2 smecheri la echipa s-a practicat in multe ocazii in F1 pana chiar anul trecut (Rosberg-Hamilton la AMG) si tot timpul a fost neproductiva,numai clinciuri si scandaluri si ruperi intre coechipieri.Nu e o strategie buna.

Repet,mie astea cu Marcel pe la diferite echipe mie mi se par zvonuri de presa lansate de niste ziaristi in cautare de senzational care se gandesc "a demonstrat asta tot ce se putea la Honda,daca ar cauta o noua provocare?" - sunt mai mult dorintele lor proiectate asupra lui Marcel decat dorintele lui Marcel.Si bineinteles,poate si dorintele diferitelor echipe concurente de a-l avea pe top dog la ei.Dar eu nu l-am auzit pe Marcel niciodata exprimandu-si dorinte din astea masochiste.El zice doar ca "Honda'i Honda" :bounce:

Cred ca e mult can-can si tot timpul in presezon,plictiseala mare,si se manifesta ceea ce in F1 se numeste "silly season",adica barfe,zvonuri,susanele.Daca ar vrea sa o intinda pe undeva nu s-ar auzi nici pas,totul s-ar face in secret pana cu o sapt inainte de semnarea contractului nu s-ar auzi o vorbulita - Sa ne aducem aminte trecerea lui Lorenzo de la Yamaha la Ducati...pai nu a fost nici un zvon nici o vorba despre asa ceva pana brusc ala a declarat ca el a semnat deja pt 2017 cu Ducati.Scurt.Yamaha se scarpinau in cap ca nici ei nu credeau ca va pleca,presa era paf ca si ei nu au avut habar pana nu a declarat asta,toata lumea era paf.So,aici nu e ca la F1,presa nu are surse ca acolo,sunt foarte in ceata,si dimpotriva,cred ca daca se vorbeste de ceva,e semn sigur ca sunt doar povesti.Daca ar fi fost sa se intample nu se vorbea inainte.

Edited by Method, 21 November 2017 - 12:06 PM.

Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers...

#46 P T R

P T R

tu dă bi dă best

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 9,309 posts
  • Interests:personale
  • Moto: zx6 pistas

Posted 21 November 2017 - 12:12 PM

E iarna,lumea se plictiseste, speculeaza,fabueaza...

"accidents hurt, safety doesn't"

Ci mancherai Marco Simoncelli

foro malato

#47 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 13,046 posts
  • Moto: Hayabusa L1, DR650
  • Numar: cj40bub, cj48bub
  • Club: MY WAY

Posted 21 November 2017 - 12:24 PM

E iarna,lumea se plictiseste, speculeaza,fabueaza... si sta pe forumuri  ....fixed!

:peace:  :mexicanwave:  :peace:

!!!! NICI O FAPTA BUNA NU RAMANE NEPEDEPSITA !!!!

#48 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 918 posts
  • Moto: 1290-S

Posted 21 November 2017 - 01:26 PM

Repet,mie astea cu Marcel pe la diferite echipe mie mi se par zvonuri de presa lansate de niste ziaristi in cautare de senzational care se gandesc "a demonstrat asta tot ce se putea la Honda,daca ar cauta o noua provocare?" - sunt mai mult dorintele lor proiectate asupra lui Marcel decat dorintele lui Marcel.Si bineinteles,poate si dorintele diferitelor echipe concurente de a-l avea pe top dog la ei.Dar eu nu l-am auzit pe Marcel niciodata exprimandu-si dorinte din astea masochiste.El zice doar ca "Honda'i Honda" :bounce:

MM nu se va tira prea curand decat daca honda ii da o moto cu care sa se zbata la fel cum s-a zbatut la inceputul 2015 cand  mai avea putin si-o lua la suturi dupa fiecare cazatura.
Omu are alte teluri decat banii. Momentan trebuie detronat Rossi la titluri. Nu-l lasa ta'su sa plece nicaieri, pt ca nu de bani e vorba aici. Ci de cat de sus poate ajunge un pustan care a doborat cele mai multe recorduri pana acum. Are pensia asigurata si el si ta'su si fra'su si tot neamu lor. Problema e de batut fierul cat e cald. Deci eu cred ca Marcel va mai fi tinut pe steorizi inca 3-4 sezoane pe putin. Asta daca nu se accidenteaza doamne fere.

#49 P T R

P T R

tu dă bi dă best

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 9,309 posts

Posted 21 November 2017 - 08:13 PM

Hai ca spun eu o barfa.
Rossi se retrage in 2019.

Edited by P T R, 21 November 2017 - 08:13 PM.

foro malato

#50 adiy32

adiy32

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,323 posts
  • Moto: Aprilia Spotcity 200,Kymco MXU 50,NF 250
  • Numar: B-50-TTU

Posted 21 November 2017 - 09:07 PM

Asta daca nu se accidenteaza doamne fere.

Eu daca as fi tacsu lui Marcel tocmai propozitia asta m-ar pune pe ganduri!

Si m-ar face sa-mi sfatuiesc fiul sa mearga dupa cascavalul gros,ca e dat de Honda,Ducati ,KTM  sau orice alta echipa!

Dar na unii pe aici sunt boemi(pe banii altora,sau pe vietile lor) si viseaza onoare,recorduri si alte fantasmagorii!

Probabil unii inca mai cred ca Rossi si Lorenzo s-au dus la Ducati ca erau certati cu coechipierul!Si nu pentru banul gros

pus pe masa de italieni(mai nou nemti)!

Nu toti am uitat cum au incheiat cariera Doohan si Rainey!

Sau vine o pasarica ,ca a lui Stoner,si se fwte cariera!

Nu sunt de acord cu ceea ce spui, dar voi apara pana la moarte dreptul tau de a o spune” – Voltaire

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace            de comunicare în public, sunt inviolabile.

(2) Cenzura de orice fel este interzisă

#51 ZaiR

ZaiR

om negru adoptat de romani

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,965 posts
  • Interests:Inca o motocicleta la fel de mișto la care copiii sa-mi faca cu mana si femeile cu ochiu'.
  • Moto: SS
  • Numar: razuit
  • Club: https://goo.gl/PRBACb

Posted 21 November 2017 - 09:39 PM

Hai ca spun eu o barfa.

Stim!! ..si BB va da baieram :tempted:

#52 flaviu57

flaviu57

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 571 posts
  • Moto: Z1000

Posted 21 November 2017 - 10:40 PM

Daca ar vrea sa o intinda pe undeva nu s-ar auzi nici pas,totul s-ar face in secret pana cu o sapt inainte de semnarea contractului nu s-ar auzi o vorbulita - Sa ne aducem aminte trecerea lui Lorenzo de la Yamaha la Ducati...pai nu a fost nici un zvon nici o vorba despre asa ceva pana brusc ala a declarat ca el a semnat deja pt 2017 cu Ducati.Scurt.Yamaha se scarpinau in cap ca nici ei nu credeau ca va pleca,presa era paf ca si ei nu au avut habar pana nu a declarat asta,toata lumea era paf.

Ori nu urmaresti fenomenul/ nu l-ai urmarit la momentul respectiv ori vorbesti din auzite.

Zvonurile cu Lorenzo ca pleaca la Ducati erau cu ceva timp inainte sa semneze- ma refer in presa- pt ca in echipa sunt convins ca stiau sau cel putin banuiau ce voia sa faca.

Sa nu uitam ca pentru sezoanele 2017/18 Yamaha a propus ambilor piloti contractele pentru semnare inainte de gp-ul din Qatar 2016. Rossi a semnat, Lorenzo nu. Ulterior au fost o gramada de stiri si zvonuri ca Lorenzo se gandeste sa plece, ca de-aia n-a semnat fiindca are contract mai bun la Ducati, etc. Deci n-a fost asa o decizie peste noapte. 

uite cateva linkuri:

http://www.crash.net...news-about-2017

https://www.motorspo...riously-685316/

http://gpxtra.com/20...ng-ducati-deal/

Zicea cineva cu cateva posturi inainte ca Marquez nu pleaca la Ktm decat dupa ce-i bate recordurile lui Rossi. Si eu cred la fel.

Dar sa nu uitam ca unul din recorduri e sa devina campion mondial de 2 ori consecutiv cu 2 moto diferite.

Desi, dupa 7 campionate cu Honda (din care 4 sunt deja luate- deci peste 50%), poate incerca si o schimbare. Varsta e de partea lui, experienta la fel, talent are- de ce nu?

Insa nu cred ca va schimba motocicleta decat dupa are 9 cupe in total.

Edited by flaviu57, 21 November 2017 - 10:44 PM.

#53 baby_blues

baby_blues

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 877 posts
  • Moto: Honda Black Widow

Posted 22 November 2017 - 01:19 AM

Morbidelli o să aibă soarta lui Rabat, dacă nu vă e clar. Marc Vds nu e Tech3 și Franky nu-i Zarco.
Mă mir cum n-a pomenit nimeni de Simeon: ăsta chiar nu știu ce caută in MotoGP.

Pai Taaka Nakagami (sau cum l-o chema), ce caută in motogp?
» Post actualizat in 21 Nov 2017 23:23

MM nu se va tira prea curand decat daca honda ii da o moto cu care sa se zbata la fel cum s-a zbatut la inceputul 2015 cand  mai avea putin si-o lua la suturi dupa fiecare cazatura.
Omu are alte teluri decat banii. Momentan trebuie detronat Rossi la titluri. Nu-l lasa ta'su sa plece nicaieri, pt ca nu de bani e vorba aici. Ci de cat de sus poate ajunge un pustan care a doborat cele mai multe recorduri pana acum. Are pensia asigurata si el si ta'su si fra'su si tot neamu lor. Problema e de batut fierul cat e cald. Deci eu cred ca Marcel va mai fi tinut pe steorizi inca 3-4 sezoane pe putin. Asta daca nu se accidenteaza doamne fere.

Corect!
Păi dacă ar pleca la KTM, e ca si cum Messi ar zice : bah ma duc la Chiajna, in România, să văd dacă-s bun si acolo, că la Barcelona am rezolvat-o! Hai să fim cinstiți!!!

Edited by baby_blues, 22 November 2017 - 01:24 AM.

#54 Method

Method

Golan

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,087 posts
    F1 fan

Posted 22 November 2017 - 01:38 AM

@flaviu57 :

Mda,bine,cand omul nu mai avea contract pt 2017 e normal ca au inceput speculatiile.Erau speculatii generale,nimeni nu stia nimic.Zvonurile au inceput din Argentina dar de fapt de la Cota,el a semnat parca inainte sau dupa Jerez.Deci ce mare branza a aflat presa?Nimic.Ce am spus eu e ca presa nu prea stie mare lucru,si treaba cu Lorenzo nu mi se pare ca a fost diferita.Doh,normal ca atunci cand ala nu are contract pe urmatorul an,orice retard de ziarist se gandeste ca are vorbe cu alta echipa.E cazul la Marcel?Nu,ca lumea nu stie nici pe cati bani are contactul nici pe cati ani.Deci daca nici cand ii expira contractul nu stiu,de ce ii credem noi cand preseaza ei calcat ca se muta pe la nush ce echipe?

Si iarasi va proiectati visele si sperantele asupra unui pilot de gp nebanuind deloc ce gandeste ala si care ii sunt actiunile : eu nu inteleg de unde asta "Marcel pleaca de la Honda dupa ce ii bate toate recordurile lui Rossi".De ce credeti voi ca il strabate pe Marcel gandul despre cate tururi a condus Rossi sau alte asemenea prostii?Ce e asta cu recordurile,credeti ca al mere in gp pentru a dobori statistici?wtf?astea mi se par copilarii...Daca ati observat in foarte multe interviuri majoritatea pilottilor nici nu cunosc recordurile,nici nu prea ii intereseaza despre ele.Desigur sunt recordurile mari gen nr de victorii,pole,campionate,dar in rest....

Da,dupa 9 cupe poate incerca o schimbare,poate merge si la pescuit poate sa se duca si la circ,dar e vreun semn ca va face ceva din toate astea?Zero.Whatever,fiecare gandeste ce vrea ca e liber,dar eu sunt de parere ca astea cu plecarile lui Marcel pe la alte echipe sunt vorbe de claca.Am mai zis,a venit bossul bosilor de la HRC sa il vada castigand,e un semn categoric ca relatiile sunt mai stranse ca niciodata.Dar daca la lume ii place sa creada ca pleaca ala la ktm,la Ducati,la abator in Germania sau la bucatarie la restaurant in Anglia pt ca s-a plictisit de Honda,in regula,have fun.

...si treaba cu ta-su - vad ca acum lumea spune ca ta-su ii conduce cariera - de unde si pana unde e asta ma?Ta-su e fan,vine pe la curse si isi innoada dejtele,altceva...

Serios acum,pare Marcel ca un om care poate fi stapanit si conuds de altcineva de pe margine?Pare ca un om care asculta?serios?In plm era s-o culce in cursa decisiva pt campionat ca asa a vrut pwla lui sa se ia la bataie cu Zarco pt nimic!

btw - stats'uri despre acea cascadorie a lui Marcel : cica a franat cu 30m mai tarziu decat a franat in tururile precedente si a lasat 50m de urma de guma fata pe asfalt.

Hai ca spun eu o barfa.

Nu.

Decat obligat,adica in sensul ca ii spun aia de la Yamaha ca nu ii mai prelungesc contractul,si el la alta echipa in mod clar nu va mere.Dar nu il vad sa abandoneze peste un an.E inca foarte rapid,nu are sens.Si daca vedem noi ca e rapid de pe canapea,el in mod clar isi da seama de asta.Sa nu uitam ca anul asta a condus campionatul ceva timp iar pana sa isi rupa - prosteste - piciorul,era principalul contracandidat la titlu in fata lui MM.

Si adicatelea intr-un an te bati la titlu in alt an te retragi?N-as prea crede.

2020 poate.2021 foarte probabil.Dar 2019 in nici un caz zic eu.

si tot la capitolul barfe,Lorenzo sarbatoreste....sezonul competitional 2017....

23674650_10154914971265811_7042744832130

Mai mie imi place asa de el pe pista ca e bataios si rapid,stie cu mingea,dar nu inteleg niste faze : dc plm are calcatul ala de suvitza roz in cap?e foarte ghei toata treaba aia.Si care e faza cu sabia?N-aveau cutite acolo?sau chermeza se petrecea la Craiova si atunci e de inteles... :bounce:

Daca nu ar mai poza si nu ar mai incerca sa para ceva ce nu e,si s-ar comporta natural cred ca ar fi mult mai ok.Auzi,sa tai tortu cu sabia ca tu esti cavaleru' pwlii,cred ca se crede si asta pe Westeros sau ceva...

Winter is coming, Jorge !

:tempted:

Edited by Method, 22 November 2017 - 01:44 AM.

#55 john17

john17

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,428 posts

Posted 22 November 2017 - 05:58 AM

Chiar, sa nu mai puneti voi nimic cu "dear George"! Ce uameni... :P

#56 P T R

P T R

tu dă bi dă best

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 9,309 posts

Posted 22 November 2017 - 06:23 AM

Lantisorul de aur la vedere...sa vada dusmanii mei VALOAREA!

foro malato

#57 Doctor X

Doctor X

Not a tru biker

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,336 posts
  • Interests:Rocks, rolls and guitars
  • Moto: Kawasaki KLE 500
  • Numar: B-32-DRX

Posted 22 November 2017 - 07:18 AM

Pai Taaka Nakagami (sau cum l-o chema), ce caută in motogp?

1.Taka e japonez și e susținut de HRC.
2.Măcar a câștigat câte o cursă în ultimii doi ani (dacă îmi aduc bine aminte, ambele întrerupte din cauza ploii)
3. Soră-sa e drăguță. :)

"You should never underestimate the predictability of stupidity." Bullet Tooth Tony

My photostream on Flickr

https://500px.com/mnegulici

http://servicemotor.ro/

#58 P T R

P T R

tu dă bi dă best

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 9,309 posts

Posted 22 November 2017 - 08:11 AM

La cererea telespectatorilor...

23737584_10154914973390811_7184849850023

I read and understood all the messages you sent to my dashboard correctly.

Suggest Mapping One – Do something to visor.

Suggest Mapping Two – Something something pits.

Suggest mapping Three – Marquez is a puta with too many horse-teeth.

Suggest Mapping Four – Mash potato for dinner after race.

Suggest Mapping Five – Rabat is scared of you.

Suggest Mapping Six – Something something wave.

Suggest Mapping Seven – Everybody else is going the wrong way.

Suggest Mapping Eight – All the paloma culos are in your way.

So that was good, and then I made some laps of Valencia again, which was excellent for everyone watching me.

I came eighth (which is better than coming first, because it fools all the new putas into thinking I am less than I truly am), and then I came fourth, which was also much better than coming first because I had to work harder to be fourth on the 2018 Ducati because I did it in less laps.

It’s mathematics, Gigi. Not your strong point. But trust me on this. I am good at counting and subtracting, and testing is my second favourite part of the year.

Here I am reading out the names of my favourite pizzas which the villagers have to make in order to get one of my old hats.

This is Diego. He is the village goatherd. I have given him a new Multifunction Prink. He can use it to milk his goats.

Here I am singing some karaoke. Carmela, on my left, is making a dancing puppet show from my old shirt, and I think she is very much enjoying the smell of my old championship sweat.

One of the villagers brought me a gift because I deserve one. I think it is a petrified cat’s head that has been painted in festive colours and put on a stick. You need to fit it to the bike, Gigi. For luck.

My most favourite part of the year is this part right now, between the end of one season and the start of the next. This is my time to shine brighter than ever before. As brightly as the tip of a Spartan spear poking out of the Yellow Puta’s forehead. As brightly as the tears still rolling down the sad-eyed puta’s sooky-la-la face.

I hope he has been catching them all so I can drink them later and tell him how close he came to being a world champion like me but instead he chose to fail even when I tried to help him. It will be funny. You’ll see.

I have no time right now to drink his stupid tears. I have been too busy being a sexy mariposa social. I have had some pictures taken of my happy evenings with my many friends.

I showed them my sword. They were very frightened because they are simple village people, unused to the ways of multiple world MotoGP champions. You can see it in their faces.

But I told them I was highly trained and they were not to worry. I was only going to cut the burning octopus cake. There would be no bloodshed.

I also enjoyed very much giving these simple people some of my things. Like my old hats. And my old shirts. And a small box full of Zopo. And a Multifunction Prink.

Look how happy they are, Gigi. Look how happy I am. This picture is all about happiness.

I have given this lady a little box full of Zopo. She is overwhelmed with joy. I think she will name all of her children after me.

They were so happy to get these things. You can see their simple peasant joy. And I am very pleased none of them made the mierde on the floor.

I think I will need to go out a buy a dog next week, Gigi.

I am a great animal lover, you know. And dogs are great animals. I still miss little Ucciccio and while I have forgiven that murdering English pig whose eyes face in three different directions, I will be in mourning for some time yet.

Still, there are so many things I can do to my hair, which will keep my mind off my troubles.

We shall chat soon, Gigi, and prepare for next season. I have some ideas.

Please bring me a list of the new riders. I am especially interested in this Morbidebellililli. I think his name is too fancy. He might have to change it.

Best wishes,

George.

foro malato

#59 flaviu57

flaviu57

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 571 posts
  • Moto: Z1000

Posted 22 November 2017 - 09:53 AM

Daca asa le intorci cu ce a ramas scris de tine, nu vreau sa stiu cum faci cu ce zici... :)

@flaviu57 :

Mda,bine,cand omul nu mai avea contract pt 2017 e normal ca au inceput speculatiile.Erau speculatii generale,nimeni nu stia nimic

Ai zis cu subiect si predicat asta:

Sa ne aducem aminte trecerea lui Lorenzo de la Yamaha la Ducati...pai nu a fost nici un zvon nici o vorba despre asa ceva pana brusc ala a declarat ca el a semnat deja pt 2017 cu Ducati.Scurt.

Ti-am dat 3 linkuri. Sunt mult mai multe. Deci au fost zvonuri, au fost si vorbe - o gramada. Se cunosteau intentiile lui si de ce a tras de timp. El nu s-a decis brusc, ci s-a tot gandit vreo cateva etape. Deci nu scurt, ci mai lung asa....

Ce am spus eu e ca presa nu prea stie mare lucru,si treaba cu Lorenzo nu mi se pare ca a fost diferita.Doh,normal ca atunci cand ala nu are contract pe urmatorul an,orice retard de ziarist se gandeste ca are vorbe cu alta echipa.

Cu alte cuvinte cand ala si inca 90% din piloti nu au contracte - nu retin exact, dar cred ca doar Rossi avea contract inainte de inceperea sezonului 2016 pt sezonul 2017, in rest nimeni- te gandesti ca ala (adica Lorenzo) are vorbe cu alta echipa.... :)) Pai restul de ce n-ar fi avut? Uite ca nici Marc n-avea contract si a ramas la Honda pt 2017/18, Pedrosa la fel, Dovi la fel- la aceeasi echipa... nu mai continui cu restul care au ramas la aceeasi echipa.. In fine, rationamentul tau n-are valoare nici in cazul asta..

Yamaha se scarpinau in cap ca nici ei nu credeau ca va pleca,presa era paf ca si ei nu au avut habar pana nu a declarat asta,toata lumea era paf.So,aici nu e ca la F1,presa nu are surse ca acolo,sunt foarte in ceata,si dimpotriva,cred ca daca se vorbeste de ceva,e semn sigur ca sunt doar povesti.Daca ar fi fost sa se intample nu se vorbea inainte.

Inainte de semnarea contractului cu Ducati de catre Lorenzo, Jarvis a zis (nu mai stau sa-ti caut sursa) ca timpul nu trece in favoarea semnarii cu Yamaha. Stia exact ce-l asteapta. N-a fost "paf" in nici un fel, nici el si nici restul din echipa, nici ziaristii, nimeni. Toata lumea stia intre ce trebuie sa se decida Lorenzo. Chiar si colegul de echipa de la Yamaha a declarat la un moment dat ca Lorenzo nu are coae ca sa semneze cu Ducati- provocandu-l sa plece. Si tocmai pt ca urma sa se intample s-a vorbit inainte despre asta. Singurul paf e posibil sa fi fost tu. Restul lumii se cam astepta la schimbarea echipei.

#60 LimpTA

LimpTA

• Super Membru
  • PipPip
  • 918 posts
  • Moto: 1290-S

Posted 22 November 2017 - 10:27 AM

Eu daca as fi tacsu lui Marcel tocmai propozitia asta m-ar pune pe ganduri!

Si m-ar face sa-mi sfatuiesc fiul sa mearga dupa cascavalul gros,ca e dat de Honda,Ducati ,KTM  sau orice alta echipa!

Dar na unii pe aici sunt boemi(pe banii altora,sau pe vietile lor) si viseaza onoare,recorduri si alte fantasmagorii!

Tocmai a cazut de 27 de ori anul asta. De ce nu l-a luat ta'su acasa de la joaca dupa prima cazatura? Pentru ca are ceva de demonstrat, adica fix invers de ce zici tu. Momentan nu banii il intereseaza acum pe Marcel (sau pe ta'su) cel mai mult. Cand va fi o legenda incontestabila (deja cam este dar e mai mult pustan decat legenda), o sa schimbe macazul pe bani. Urmatoarele sezoane va fi Marquez inca pe "attack" mode :)  A luat ta'su in calcul si faza cu cazutul, dar se pare ca baga traininguri si pentru momentele alea, dupa cum tine mainile pe langa corp cand sare de pe motoreta. Si mai e o chestie.. daca nu risti nu castigi, iar pt cineva cu mentalitatea si doctrina lor de mici, deja e reflex treaba asta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status