Sari la conținut

Nordkapp 2018 v-ati propus ?


george13
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 217
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Având în vedere că plouă destul de des si atunci sunt temperaturile cele mai scăzute cred ca este nevoie de orice protecție suplimentara. Nu sunt la curent cu toate gadgeturile din acest domeniu..Da ma voi informa mai bine ptr ca si eu as avea nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,am ajuns noi, eu si cu george13. Acum suntem pe intoarcere.

» Post actualizat in 25 Jul 2018 17:03

Am prins 31 de grade la Rovaniemi.Daca si asta e frig...

Si eu până acum am murit de cald chiar dacă am mers prin Ucraina pe ploaie.Eu m-am pregătit de vreme rece ..🤣😂 cu tot ce trebuie si pana acum nu am folosit nimic, mai vroiam sa bag si încălzire in șa.Apropo in Ucraina ... un vis urat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gata plimbarea.9600 km in 15 zile, obositor, frumos, foarte cald nu ma asteptam sa ajung aproape de destinație și să astept "noaptea" la hotel ca sa fie mai răcoare. Poate ca am fost eu mai norocos. Atunci când îmi plănuiam plimbarea ma gândeam ca am sa ajung cu tururi la nas dar nu a fost așa. Cineva spunea aici ca nu merita sa pierzi 2-3 zile in Norvegia doar pentru Nordkapp si acum îi dau dreptate dar ... trebuia să ajung si acolo. Coasta de vest a norvegiei e superba dar totul e f scump si asta imi spuneau si localnicii dar ai parte de peisaje extraordinare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca asa gandeam si eu. Ca NorthKapp e o calatorie bagata in categoria de facut dupa 70 ani :)

 

 

Insa anul asta un prieten Ucrainian de 19 ani, student, mi-a zis ca pleaca la NorthKapp cu cortul si subsistenta proprie, adica cu ceva mancare solida, o sticla de tarie, si o undita. Si uite ca acum se intoarce de acolo. A prins peste, l-a prajit si a stat cu cortul. Cu motorul lui de 125cc.

 

O excursie asa poate ar merita facuta mai devreme de 70 :)

 

O alta varianta pentru cei mai enduristi este pe TET, clar nu va fi plictisitoare: https://www.transeurotrail.org/

 

Iti pun si doua poze cu pestele :)

 

Numai bine

 

 

post-51331-0-30009100-1533539875_thumb.jpeg

post-51331-0-57708100-1533539882_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trail riding and the law

You are allowed to ride on gravel roads that cars can enter - unfortunately many of the gravel roads are payroads. If they are closed by a gate, it is not allowed to pass the gate.
E cam fâsâială TET-ul norvegian, e format din doua bucăți la distanță extrem de mare, nu ai voie să parăsești drumurile amenajate, etc.. Comparativ cu alte țări, eu zic că nu merită efortul. Doar așa, să fie de palmares.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TET-ul Norvegian nu e cine stie ce, Insa cel Finlandez si cel Suedez sunt bune. Vezi ca e un grup de FB unde pune lumea poze, filme si update-uri mai tot timpul. Anul asta au fost cateva incendii in Suedia in apropiere de TET. De asemenea se mai intampla ca sa se inchida un drum si cei de acolo updateaza practic in timp real .gpx -urile de pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...