Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Dosar suspect de frauda

rca euroins

• Please log in to reply
41 replies to this topic

#41 eugenjnr

eugenjnr

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 47 posts
  • Moto: bmw r1200 rt lc
  • Numar: b.....

Posted 15 November 2017 - 09:53 AM

Update 3:

Iata ca cei de la Euroins trebuie sa faca ceva sa isi ''respecte'' renumele capatat pe parcursul anilor. Dupa ce a mers excelent cu cei de la non auto pentru echipament, nu am mai putut sa iau legatura cu nimeni care sa imi dea detalii pentru dosarul de moto. Am sunat la call center, nu este in masura sa imi dea informatii si nici nu stie cu cine sa vorbesc ca sa imi raspunda la intrebari, am sunat inspectorul de daune de 3 ori, nu mi-a rraspuns la telefon si nici nu m-a sunat inapoi, am incercat si prin e-mail, surpriza nu mi-a raspuns nimeni. Asa ca mi-am refacut programul si ieri am mers la sediul din Pipera. Acolo domnisoara de la receptie mi-a spus ca service-ul trebuie sa retrimita solicitarea de intrare in reparatie pentru ca dosarul a fost la frauda. Am plecat direct pe capul celor de la Automobile Bavaria si cu mine in birou, seful de service a retransmis mailul cu solicitarea catre 3 adrese indicate de domnisoara mai sus mentionata. Ca idee mi-am setat termen 7 zile sa raspunda. Daca nici dupa aceste 7 zile nu imi raspund o sa incep sa fac reclamatii la ASF si OPC si probabli ca voi lua legatura si cu cei care mai sus s-au oferit sa ma ajute cu niste sfaturi.

In ceea ce priveste echipamentul, banii au intrat in cont dupa fix 48 de ore, asa cum au spus cei de la Euroins.

Motocicleta sta in curte la AB exaact in starea in care a fost adusa de aproape o luna dupa accident. Cei de la Euroins nici macar acceptul de intrare in reparatie nu au transmis catre ei.

#42 bigFatAss

bigFatAss

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,313 posts
  • Moto: FZ6S

Posted 20 November 2017 - 09:37 PM

Cerere de notificare in scris, cu numar primit de la registratura lor cu privire la natura cauzei pentru care nu si-au onorat contractul, zic io. Un avocat s-ar putea sa zica mai bine.

Edited by bigFatAss, 20 November 2017 - 09:37 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status