Sari la conținut

Nu mi se aprind separat luminile fata-spate la Piaggio Ciao!


ramelyx
 Share

Postări Recomandate

Va salut cu respect!! Nefiind un mare electrician,nici macar mediu, va intreb pe voi urmatoarele: de ce nu mi se aprind luminile separat fata-spate la moped Piaggio Ciao? In speta daca apas butonul de lumini de pe far mi se aprinde doar farul fata!! dar nu si concomitent!! e vreo piesa arsa? vad ceva in farul fata asemanator unei sigurante! o fi aia? chiar daca schimb cele doua fire de pe magnetou nu se intimpla nimic! practic dau butonul in fata se aprinde farul fata,iar daca dau butonul in spate se aprinde tot farul fata! daca nu o fi siguranta posibil sa fie fir intrerupt? cu stima!!

Editat de ramelyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!! :) inspiratie faina sa-ti alegi nick-ul!! chiar fain!! :) acum hai sa ma fac si de bafta: era becul pe spate!! nu mi-e rusine sa spun prost sau fraier!! temerea era sa nu fie intrerupt. oricum merci mult de tot. chiar foarte receptiv si amabil! :) daca ar contine aceste forumuri membri ca tine ar fi.....misto. stima multa!! P.S: si ca sa fiu destul de insistent incit sa ma injuri te intreb: ai auzit de cauciucuri de Piaggio Ciao tip off road seria 2 1/4-16? o sa rizi la ce mi-ar folosi daca si asa prinde 25km/h!! crede-ma ca cele de care stiu,adica tip MC2, B8,etc nu au pic de aderenta pe noroi sau un pic de zapada!! chiar utilizez mopedul pe asemenea vremi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nimic despre anvelopele acelea.Eu sunt incaltat cu Wanda...vezi poza.Si te rog,nu mai spune ca mergi iarna cu el.(si eu merg).Or sa-si vanda toti motoare ca sa-si ia mopede.

post-10343-0-25016000-1509035413_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit,nu iarna chiar!! dar te asigur ca m-a prins zapada de 1-2cm sau drum inghetat dupa bruma ori chiciura!! si te asigur ca nu ai ce face cu Mitas 2 1/4-16 MC2. Il pui la orizontala imediat.De aici intrebarea de cauciucuri cu profil ca al tau. Da,ce mi-ai aratat crede-ma ca are mai multa aderenta. doar ca e Wanda. Am vazut si tipul asta la vinzare dar nu stiu decit ca e chinezesc!! Si ma tem sa nu fie plasticat.procent de cauciuc mic,subtire in carne, se crapa imediat,etc!! Nu stiu daca ai pus vreodata marca Mitas,insa e diferenta cer-pamint!! Cauciuc-cauciuc, foarte foarte gros, se muleaza perfect pe janta fara denivelari si boalfe!! Dar o sa cumpar unul ca al tau,nu e un capat de tara. :) Enervant de dat jos,atit!

http://www.ebay.de/itm/Sava-Mitas-MC2-Semislick-2-25x16-Mofa-Reifen-Puch-Maxi-Moped-TOP-Semi-Slick-/182036800290

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nimic despre anvelopele acelea.Eu sunt incaltat cu Wanda...vezi poza.Si te rog,nu mai spune ca mergi iarna cu el.(si eu merg).Or sa-si vanda toti motoare ca sa-si ia mopede.

Nu meriteaza sa-ti vinzi motoarele,iti iei si un moped,doo si ai rezolvat problema. :)

 

Si daca se poate sa-ti completezi si profilul.

+1! :ok:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...