Sari la conținut

Huligan a primit karma?


Biker.Boy
 Share

Postări Recomandate

Cum a franat fara motiv? Nu vezi ditamai spiridusul in fata lui? Faptul ca eu franez pentru evitarea unui pericol real sau imaginar nu ma face vinovat. Cred ca si la faimoasele "frana prin podea" intentionate, pe care le mai fac smecherii, culpa este a celui din spate, chiar daca exista o filmare. Cel care pune frana e bagat la condus agresiv sau mai stiu eu ce balarie, dar pentru accident, ala de da cu fatza plateste. Nu stiu de unde scoti tu vinovatie aici? Din ce ti se pare tie, evident, dar nu ti se pare conform legii!

Nu am avut intentia de a scoate vinovatie/culpa! Am vrut doar sa scot in evidenta ca situatia a fost creata de ambii bikeri. Totusi, de ce a franat atat de puternic cel din fata? Clar cel de al2lea motociclist nu a avut reactie. Unii spun ca nu mai avea mana dreapta pe ghidon, era ocupat cu lovitul masinii. Eu nu stiu ce sa cred... Ideea este ca ar fi avut destul spatiu pe stanga (eu in intersectia aia obisnuiesc sa schimb banda daca am spatiul pe care el l-a avut)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Treaba sta in felul urmator, domnisoara cu C3 de pe a doua banda s-a bagat pe prima banda fara a se asigura, primul motociclist o claxoneaza si se vedea ca pasagera lui gesticuleaza "daca e nebuna" al doilea a dorit sa ii ia fata masinii dar nu a mai fost atent intrand in cel din fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-46097-0-50401100-1508775828_thumb.png

post-46097-0-29170900-1508775843_thumb.png

post-46097-0-57410000-1508775854_thumb.png

 

Unde luceste oglinda masinii ca si cum ar avea alt unghi... (poza din mijloc) adica lovita..

Totusi e foarte greu de vazut .. am play-at in vlc cu zoom si nu prea te prinzi... daca i-o da sau nu..

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto care cade pastreaza mana pe ghidon tot timpul inclusiv in timp ce cade. Nu a dat niciun pumn. Agata cu ghidonul oglinda si o da peste cap. Faceti-va un control la ochi ca poate nu vedeti rosul!

 

 

Unde or vedea astia ca da cu pumnul, nu pot sa inteleg...a indoit oglinda cu cotul in impactul inevitabil din motive necunoscute.

 

 

 

Nici de tastat nu sunt in stare bai nene...

 

Pentru cei ce nu văd golăneala ăluia de rupe oglinda cu mâna...având capul întors în aceiași direcție :

 

...ce avem noi aici ?! :P

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...hainele tale preferate...

m-am uitat mai atent... i-o da dar cu piciorul drept.... ...hainele tale preferate...

...hainele tale preferate...

se vede cum il i-a si il pune pe scarita..

...hainele tale preferate...


» Post actualizat in 23 Oct 2017 16:59

post-46097-0-05023700-1508777929_thumb.jpg

 

se vede cum in primele poze dispare si in ultimele apare piciorul..


» Post actualizat in 23 Oct 2017 17:00

pima poza piciorul e pe scarita


» Post actualizat in 23 Oct 2017 17:01

drept...

 

...hainele tale preferate..

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spunea cineva ca observa aici cinism. Pai ce ai vrea sa observi, pareri de rau si sustinere la adresa mini-justitiarului? Pai daca vrei sa fii golan, fă-o draq cum trebuie. Daca esti wanabee și-o sfeclesti ca un idiot, așteaptă-te sa fii luat la bascheti. Pana mea. Ping pong cu prosti.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cinism ,e doar prostie!

A tras baietica asta,Biker baietel o concluzie de rahat si au sarit cativa sa-l sustina!

Poveste veche,ei sunt smecheri si destepti.Lor nu li se poate intampla nimic!

Asta pana fac poc!Unii chiar au facut poc si tot prosti au ramas!

 

Bai Adita tu trebuie sa inveti ce este ipocrizia tati. De ce esti ipocrit te aud cum intrebi? Hai ca ti-ai dat singur fail :)))

 

PS: ma gandeam ca ai si tu macar un 60-65 de ani si macar o motocicleta in inventar de ma iei cu peiorative din astea gen baietica. Noi sa fim sanatosi !

 

IOTE aici citatul din semnatura ta:

post-82521-0-65010100-1508786757_thumb.jpg

 

Nu sunt de acord cu ceea ce spui, dar voi apara pana la moarte dreptul tau de a o spune” – Voltaire

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile

 

(2) Cenzura de orice fel este interzisă

 

 

post-82521-0-65010100-1508786757_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi tu, huligan :crack:

 

a vazut prea mult clipuri cu "biker justice" pe net si a zis si el sa atace o femeie si s-a facut de ras.

 

vai de plm.


» Post actualizat in 24 Oct 2017 08:02

asta e ca aia cu hotul care striga "hotul!"

 

ala care nu stie sa conduca invata pe altii cum sa conduca.


» Post actualizat in 24 Oct 2017 08:03

adevarul e ca i-a dat o "lectie" de neuitat femeii aleia. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul mobrist trebuia sa-i ceara voie sa franeze celui de al doilea mobrist ...si toata lumea era fericita , oglinda rupta ...ce sa mai ... o zi implinita

 

:crack: :crack: :crack:

primul credea ca al doilea a primit memoriul ca motocicletele franeaza sub 14m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu vad, dar o fi varsta...

Oricum, lasand la o parte ceea ce s-o fi petrecut inainte, lasand la o parte si faptul ca a fost cu intentie sau nu, cel care a cazut e o caricatura de motociclist. Sa dea Dumnezeu sa se faca bine repede si sa invete ceva din asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu vad, dar o fi varsta...

Oricum, lasand la o parte ceea ce s-o fi petrecut inainte, lasand la o parte si faptul ca a fost cu intentie sau nu, cel care a cazut e o caricatura de motociclist. Sa dea Dumnezeu sa se faca bine repede si sa invete ceva din asta!

Ca incepator, oricine este o caricatura de motociclist... din pacate. Inevitabil treci prin asta. Eu nu vad alta cale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da man, dar cand te mai dai si huligan esti caricatura ^ 2. :)

Aici depinde mult si de educatie si de persoana! La volan daca esti huligan, pui viata altora in pericol, pe mobra iti pui propria viata in pericol...

Daca motivul pentru care a franat asa de tarziu, este ca nu a avut mana dreapta pe ghidon pentru ca era ocupat cu oglinda, atunci nu pot spune decat ca atat l-a dus pe el capul atunci!

Cu totii suntem predispusi greselilor in trafic si trebuie sa intelegem ca nu este cazul sa facem pe justitiarii, indiferent ce conducem! Unii trebuie sa invete asta, the hard way!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzile de conserva se rup usor, din mers, cu bocancul. Respectiv cu piciorul drept antrenat pe kick-starter

Alt zmeu care rupe oglinzi cu bocancii. De unde apareti oameni buni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde vin ideile cu ruptul oglinzii? Inteleg sa fii nervos si sa ai o astfel de atitudine cand automobilul te depaseste fara a pastra distanta de siguranta. Dar cand faci slalom printre masini, nu cumva tu esti cel care nu pastreaza distanta de siguranta? Zic si eu....

Editat de alter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruptul oglinzilor vine de la faptul ca o presupusa masina nu se asigura(nu beleste ochii in oglinzi) si intra peste tine pe banda, eventual si fara semnal. De aici a se considera ca nu are nevoie de oglinzi si unii motociclisti ii ajuta pe soferi cu adaosul la caroserie.

... din auzite.

Editat de Santon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ruptul oglinzilor vine de la faptul ca si motociclistii ca si soferii sunt facuti din acelasi aluat made in romanica. Simt eu asa ca si daca vrei sa ma contrazici nu o sa prea poti cu ce specimene umbla pe strazi si de-o parte si de cealalta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce va deranjeaza pe voi ca unu rupe oglinzi?

Atata timp nu e oglinda mea mie mi se rupe. Pe mine ma distreaza doar aia care, chipurile, rup oglinzi cu bocancii(ca-s antrenati "mancatiash gura ta"), si aia care cică rup oglinzi dar de fapt se tavalesc la prima tentativa sau isi rup vreo unghie si oglinda ramane nemiscata. :)) Deh, e plin de zmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...