Sari la conținut

Distante de franare - probe practice


misionaru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 640
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

12 hours ago, Flower-Power said:

Da ,zic mersi, nu e problemă...dar tu crezi că o trec dincolo singură?

depinde ce au mai pus ca blocaj. dar ultima data erau niste balize de plastic printre care treceai lejer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, Flower-Power said:

E o movilă de pământ acolo,pusă strategic.

 Sunt mai multe intrari, parca. Le-or fi blocat mai recent, cine stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa se ridica o mobra. Ar trebui sa poți face asta. Tine de tehnica, si nu de forță. 

 

In primul sezon, am mers foarte des în poligon. Nu sunt cine știe ce talentat, cand vine vorba de mers pe mobra, asa ca am încercat sa exersez una alta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Mai exista cineva de pe acest forum care vrea sa testeze frane intr-un mediu, relativ, controlat?  Cand zic relativ, ma refer la faptul ca nu te astepata o ambulanta. Dar nu ai trafic si nu ai nici pietoni, biciclisti, etc. E posibil sa ai serpi, arici si vulpi. 

 

Eu personal, sunt mereu deschis intalnirilor de acest gen. Invint, in primul rand motociclistii incepatori la acest eveniment. E un prilej bun de a va testa capabilitatile voastre, ale motorului pe care il conduceti si mai ales, ale compatibilitatii dintre motor si pilot .

 

Redeschid acest topic pentru ca, in opinia mea, a ajutat iesirea, atat in experienta celor care au participat, cat si in perceptia celor care au citit pe acest forum despre iesire. 

 

Deci,  bagam ceva franari de urgenta anu' asta??

 

1087435602_Capture2.thumb.JPG.7690c7669ff788343d14f451a5efacac.JPG

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 hours ago, misionaru said:

Mai exista cineva de pe acest forum care vrea sa testeze frane intr-un mediu, relativ, controlat?  Cand zic relativ, ma refer la faptul ca nu te astepata o ambulanta. Dar nu ai trafic si nu ai nici pietoni, biciclisti, etc. E posibil sa ai serpi, arici si vulpi. 

 

Eu personal, sunt mereu deschis intalnirilor de acest gen. Invint, in primul rand motociclistii incepatori la acest eveniment. E un prilej bun de a va testa capabilitatile voastre, ale motorului pe care il conduceti si mai ales, ale compatibilitatii dintre motor si pilot .

 

Redeschid acest topic pentru ca, in opinia mea, a ajutat iesirea, atat in experienta celor care au participat, cat si in perceptia celor care au citit pe acest forum despre iesire. 

 

Deci,  bagam ceva franari de urgenta anu' asta??

 

1087435602_Capture2.thumb.JPG.7690c7669ff788343d14f451a5efacac.JPG

 

Pare cald duminica, eu m-as baga :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut!

Redeschid topicul, odata cu venirea primaverii mult asteptate :)  

 

Propun stabilirea unei intalniri in weekend, unde sa testam, intr-un mediu cat de cat controlat, franarea de urgenta, mai ales pentru incepatori si nu numai. 

 

Este un lucru, dupa parerea mea, foarte important pentru a-ti testa limitele si nivelul la care te afli, indiferent de experienta din spate. 

 

Nu am mai fost de ceva vreme in zona primelor intalniri, in spate la Ikea, dar sunt curios daca, macar in prima faza, avem ceva doritori. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...