Sari la conținut

Transfagarasan - Sambata 21.10


gabizxc
 Share

Postări Recomandate

Hai sa ne vedem la Petromul de la McDonalds Militari pe la 8:30 cel mai tarziu. Poate reusim sa plecam pe la 8:45, cel mai tarziu 9.

Eu vin cu Monster 796 Alb.

Telefonul meu este 0722557354, pentru orice eventualitate.

George

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu ajung, va urez drum bun!

 

As fi preferat niste ore mai rezonabile, dar sunt constient ca nu permite traseul. Daca ma trezesc ok, partikip :))


» Post actualizat in 20 Oct 2017 18:37

Scuze ca imi fac reclama:

 

/index.php?/topic/749874-iesire-sambata-2110-bucuresti-siriu-sacele-cheia/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba lui Ianachim, pacat !

Am rotit si eu roata dar mai tarziu (n-avea sens sa deschid alt topic, un pic mai puturos, deh) pe un traseu mai scurt, aprox. 220 km. Plecat la 14.30 - Gaiesti (pe A1 pentru a castiga timp) - Targoviste, imi place segmentul asta, impadurit, culori, nu foarte drept. Nu am luat-o direct spre casa, asa ca - Moreni. Intentionam sa ies in DN1 pe la Baicoi prin Floresti dar nu am fost atent, am gresit drumu' si am iesit in drumul vechi de Buc.- Ploiesti, adica Butimanu - Buftea - Mogosoaia dar nu mi-a parut rau. Pana in Moreni si dupa, drumul este foarte fain, curbe, dealuri, vai, padure. Calitate asfalt un 8 din 10, cu o mica exceptie la inceput de aprox 1 km cu 5 din 10. Am aterizat acasa la 18.00 fara sa fiu prea cuminte cu viteza dar cat sa ma simt in siguranta. Asta pentru cei ce vor o tura faina, scurta, un plin de rezervor si mai ramane ceva benzina pentru data viitoare.

Asfalt uscat tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti pe o harta te prinzi. Dupa Filipesti de Padure daca faci dreapta (acolo am gresit, ce mi-o fi venit sa fac dreapta ?), intersectezi drumul Ploiesti - Targoviste, treci prin Manesti si dai in drumul vechi Buc. - Ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...