Sari la conținut

Yamaha YZF R1 / 2001 / 1000 CMC


Paul M
 Share

Postări Recomandate

Superbec, e fix treaba ta. Dar sa promovezi asta, mi se pare gresit. Ca sa nu spun altceva.

unde promovez eu ceva? pe vremea mea motociclistii erau barbati nu babe moraliste .

acum si-au luat toti it-istii motociclete sa fie si ei bad boys .. dar sa respectam legea ...

 

cat timp nu primesc bani de la stat eu privesc legile ca pe niste indrumari , fix atat si nimic mai mult.

 

Vrem o tara ca afara, dar sa ne-o faca altii. Vrem sa fim respectati, dar sa respectam. Vrem libertate, fara sa respectam libertatea celorlalti.

Ia spune, tu arunci pe jos mucul de tigara, prin tarile calde pe unde esti? De ce nu o faci? Pentru ca nu legal, si pentru ca te ard instant cu amenda.

Sa traiasca anarhia!

Si nu m-am dat nici destept, nici cunoscator, nici experimentat.

nu o fac pentru ca m-am lasat de fumat , incerc sa pastrez curatenia pe cat posibil, adica aruncam mucurile de tigare inspre un canal ... daca era in zona

 

nu vb despre anarhie fara sa cunosti doctrina , mai bine mai pupa niste moaste.

 

Eu am mers cu acest model de motocicleta anul trecut ! si cu toata experienta mea moto (Inchid cauciucul si pe stanga si pe dreapta in curbe), totusi mi se pare o motocicleta cu o ciclistica naspa, in sensul ca e foarte instabila...

 

vai de mine avem un connesor aici , ascundeti virginele ca ie jale !

 

adica motocicleta aia a fost revolutionara cand a aparut , dar vine un incepator care a mers intr-o parcare cu cine stie ce gunoi facut pachet de cateva ori si zice ca e naspa ciclistica .... muhhahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ha. buna asta cu bad boys. Zici ca suntem intr un film de cowboy. Hai mai, sa fim seriosi, daca faci o ilegalitate, gata, esti un dur? Don t be a pussy, o sa imi zici.

Eu zic ca duri sunt aia, de se lupta cu viata asta de kkao, si tin capul sus. Fie ca prin asta inteleg ca isi platesc ratele la timp, ca isi plimba seara copii prin parc, fie ca se dau cu moto in weekend pana pe Transalpina si inapoi. Si fac asta cinstit. Cinstit, e in mare sinonim si cu legal, in societatea moderna. NU ne place, atunci nu avem ce cauta in ea. Suna a usa de biserica, nu? Evident, nu pretind ca sunt asa ceva. Insa, macar chestiile grave, de esenta, de am incepe sa le respectam, tot am fi cu 5 secunde mai avansati, fata de nivelul actual.

Vrei bani de la stat? Stai ca fac si o gluma,nu o lua te rog in nume personal: e plin de asistati social, care freaca dudaul, prin crasme, la sat. Aia, cum pot? :))

Destul off din partea mea.

Fiecare cu principiile, gandurile, si gradul propriu de responsabilitate.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine unu', arunca o petarda si voi o luati toti de buna!

Asta e unul dintre cele mai bune topicuri de troleala de anul asta!

 

On topic:

Poate omul si-a luat R1 ca sa mearga cu ea pe circuit. Acolo n-are nevoie de permis, carene lucioase sau faruri care sa bata pe drum. Din Baia-Mare pana pe Hungaroring ajunge mai repede decat ajungem noi in Vama din Bucuresti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu principiile, gandurile, si gradul propriu de responsabilitate.

principiii muhahhahahahah

 

 

grupul motociclistilor satanisti violatori de babe saluta grupul maicutelor moraliste ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am mers cu acest model de motocicleta anul trecut ! si cu toata experienta mea moto (Inchid cauciucul si pe stanga si pe dreapta in curbe), totusi mi se pare o motocicleta cu o ciclistica naspa, in sensul ca e foarte instabila... iar tu incepar fiind, o sa ti vina foarte greu sa dobandesti tehnica pe ea. Nu ca nu ai fi tu capabi, ci pentru ca omeneste vorbind, la puterea si cuplul pe care ti-l ofera motocicleta, o sa ti vina foarte greu sa inveti. Macar de era cbr ul de 1000 care are o cu totul alta ciclistica. Sfatul meu, e sa dai motorul la schimb cu un r6 ! Te vei distra mult mai mult ! Ai putere mai putina, poti trage mai mult de acceleratie, iti va permite "ceva" greseli ... Gandeste te, ia in calcul sa o dai la schimb cu ceva de 600 !

inveti copilul la prosti , daca isi ia r6 din anii aia pe ala il pie

» Post actualizat in 18 Sep 2017 19:03

 

Eu am mers cu acest model de motocicleta anul trecut ! si cu toata experienta mea moto (Inchid cauciucul si pe stanga si pe dreapta in curbe), totusi mi se pare o motocicleta cu o ciclistica naspa, in sensul ca e foarte instabila... iar tu incepar fiind, o sa ti vina foarte greu sa dobandesti tehnica pe ea. Nu ca nu ai fi tu capabi, ci pentru ca omeneste vorbind, la puterea si cuplul pe care ti-l ofera motocicleta, o sa ti vina foarte greu sa inveti. Macar de era cbr ul de 1000 care are o cu totul alta ciclistica. Sfatul meu, e sa dai motorul la schimb cu un r6 ! Te vei distra mult mai mult ! Ai putere mai putina, poti trage mai mult de acceleratie, iti va permite "ceva" greseli ... Gandeste te, ia in calcul sa o dai la schimb cu ceva de 600 !

inveti copilul la prosti , daca isi ia r6 din anii aia pe ala il pierde mai repede , sunt mai pacatoase ca orice motor.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boss,vinde utilaju',la 21 de ani nu ești copt la minte, dovadă ce ai postat. Ești fix un papagal, șofer de dubă ,mai mult nu o să poți,că nu te duce căpuța,mă mir ce zice amstafful ăla legat de coteț de tine. Tot ce sper e'sa mori dreaku singur,sa nu ei nevinovați după tine.

Pe : vez că ai o sesizare la poliția Baia Mare, desteptule,pentru ce ai declarat că ai condus fara permis

Îți garantez eu că tu o să mori înaintea mea, cu toate că te dai mare zmeu. Nu mă duce capul ? Hahaha, când cineva face ce-i place, tu consideri că nu-l duce capul, ești deștept, chiar foarte. Du-te stai tu în birou, cu gândul că pe tine te duce capul și ești mare deștept.

 

În legătură cu sesizarea, uau, m-am speriat deja, nici nu am să mai conduc, nici n-am să mai ies cu motoarele, absolut nimic. Hai, mă... Fac ceva pe sesizarea ta, așa pe scurt. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel cum a zis el că speră să mor singur, așa am zis și eu că o să moară înaintea mea... -_- Dar ce să faci, fiecare înțelege ce vrea, cum îi convine lui. Voi înțelegeți tot invers, tot. Drept dovadă ca să mă atacați, dar chiar mi se rupe mie de toate astea, mai ales de sesizarea lui. Degeaba merge și spune el că am condus fără permis, unde-i dovada ? Că mă oprește acum cu motorul poliția, e partea a doua, clar că-i bai, dar mai rămâne varianta cu pilele, eh. Ce a fost în trecut, a trecut. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt curios cum iei o curbă cu motorul ăsta ca nu seamănă deloc cu ktm.

Sa nu mă înțelegi greșit. ..nu mă aștept sa te văd cu genunchii pe jos...Doar cum stai. Sper sa nu faci ca și ăla din filmulet-ul care l-am postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat și eu că nu seamănă deloc cu KTM-ul. Nici nu o să ajung cu genunchii pe jos, că n-am de gând să merg cu 200 în curbe, am mai zis într-un post că nu mă interesează să merg cu 290, să arăt cine sunt eu, să merg pe o roată. Dacă am R1, asta nu înseamnă că-s zeu. Am zis clar că l-am luat în primul rând că iubesc motoarele și iubesc cum arată R1 și R6. În al doilea rând, să ies la câte-o tură frumoasă, lejer, să mă relaxez. Sunt convins că și acest post o să fie interpretat tot greșit, gen: "la ce ți l-ai mai luat atunci?" Etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie 200 pt genunchi pe jos. Se poate și la viteze legale :)

Eu sunt curios cât de strâns te ți de motor.

Pe o scara de la 1 la 10(1 find aproape deloc și 10 ștergi urmele lăsate de roată cu frunzele de la morcov) cât de frica ti-e de motorul ăsta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Logic că nu stau ca pe scuter, gen. Țin picioarele apropiate de motor, nu le las să le bată vântul în lateral, mai aplecat spre rezervor... De teamă, pot să spun că îmi e un pic, nu că mă urc cu frică, că o să cad, dar știu ce poate și în sensul ăsta zic, mai preventiv. Deci între 1 și 10, cum ai spus, aș zice undeva la 7-8, cel puțin acum, că îl am de 2 zile, din care doar un pic m-am dat ieri, că acum sunt în cursă. Apreciez enorm ce ai spus și ce ai întrebat, ai o gândire mult mai diferită, față de deștepții de mai sus, care au început cu miștocăreli și RIP. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu îmi place sa dau cu RIP. E prea ușor.

Apreciez pasiunea pt doua "roate" dar nu și lipsa plasticului.

Sper sa nu ai evenimente neplăcute. Pe asfalt mai e și trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat și eu că nu seamănă deloc cu KTM-ul. Nici nu o să ajung cu genunchii pe jos, că n-am de gând să merg cu 200 în curbe, am mai zis într-un post că nu mă interesează să merg cu 290, să arăt cine sunt eu, să merg pe o roată. Dacă am R1, asta nu înseamnă că-s zeu. Am zis clar că l-am luat în primul rând că iubesc motoarele și iubesc cum arată R1 și R6. În al doilea rând, să ies la câte-o tură frumoasă, lejer, să mă relaxez. Sunt convins că și acest post o să fie interpretat tot greșit, gen: "la ce ți l-ai mai luat atunci?" Etc...

Daca te lovesti de o borna kilometrica, stilpul unui indicator rutier, parapetul metalic de pe marginea drumului si la 50km/h, direct in piept, spate, te faci tocanita in singe pe dinauntru. Mori in agonie. E suficient sa ratezi o curba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place argumentul cu "ïubesc motocicletele, R1 e veata mea". pai boss, la fel pot sa iti placa baieteii sub 10 ani. daca e pasiune, ce mai conteaza legile? da un ochi la oamenii astia, poate iti diversifici sansele de a face puscarie "din pasiune".

https://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Man/Boy_Love_Association

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place argumentul cu "ïubesc motocicletele, R1 e veata mea". pai boss, la fel pot sa iti placa baieteii sub 10 ani. daca e pasiune, ce mai conteaza legile? da un ochi la oamenii astia, poate iti diversifici sansele de a face puscarie "din pasiune".

https://en.wikipedia.org/wiki/North_American_Man/Boy_Love_Association

:crack:

 

@intiator: sper sa nu te vad cu rip pe la sectiunea de accidente, ca prea pari candidatul ideal pt sectiunea aia

 

De curiozitate, daca esti pe motor si iti face semn organu' sa opresti, ce faci?

Editat de iaco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lux! Inca o petarda de Maramu', "ghetto gangsta shit" pe sate. Doar sa ne spui prin ce sat/împrejurimi iti faci veacul sa stim sa evitam locatiile respective. Mai stiam cativa de astia "cu capul pe umeri" pe sate pe aici si nici macar unul n-a scapat "nepedepsit" orinde Ala Cu Barba ori de politie. Nici haios nu ești, daca a fost topic făcut la mișto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...