Sari la conținut

Yamaha YZF R1 / 2001 / 1000 CMC


Paul M
 Share

Postări Recomandate

Da, ai dreptate in legatura cu ce ai zis ca te loveste altul, n-am cum sa te contrazic. Nu o iau ca pe o jignire, stai linistit. Fiecare face pana la urma cum crede el ca-i bine, chiar daca-i rau... O viata avem, ce naiba, sa ne facem placerile. Exact la fel a fost si cu condusul, am condus undeva de pe la ~10 ani singur, ma refer singur, adica nu ma tinea cineva in brate, pur si simplu conduceam singur masina si am condus mult, nu de la poarta pana in garaj... Si uite ca au trecut 8 ani, facusem 18, am luat permisul si totul a fost in regula si este in regula pana acum. Ce rezerva viitorul... Sa speram ca tot de bine, chiar daca altii cred si poate vor raul. Asta e.

Fi sigur ca odata si odata, norocul se termina, deci ai de grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fi sigur ca odata si odata, norocul se termina, deci ai de grija.

 

 

Nu pot sa ma supar sau sa ma oftic sau altceva pentru ce imi spuneti toti, din contra, chiar va multumesc, ca incercati sa-mi spuneti un lucru bun, dar gandeste un pic asa mai din afara si poate ma intelegi, macar 5%. Sunt constient ca nu ajungi departe cu norocul, dar na...

» Post actualizat in 17 Sep 2017 19:12

Auzi, da ce dot is gumele?

 

 

Sa fiu sincer, nu stiu... Dar ma uit maine la ziua, daca nu cumva merg in cursa pe maine si trimit un mesaj privat, chiar nu m-am uitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu gandirea asta ai sa fii mereu ala care se lauda la p**de ca merge cu 250 dar in curbe merge pe langa motocicleta. Nu esti Rossi ca ai inceput pe 1000, esti doar inconstient si fie mori repede fie mergi toata viata cu morcovul in fund.

Era tare pacat sa incepi pe un hornet sau sv si de restu sa-ti fii luat carnetul, ce-i drept, e foarte naspa sa stii ce faci atunci cand o faci. :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te duce capul, tot asa poti sa mori si cu un motor de 600 sau mai mic, exact ca si cu unul de 1000 sau mai mare... In legatura cu lauda, pe mine unul n-ai sa ma auzi niciodata laudandu-ma ca am mers cu x km/h, mai ales la p***e... O seara frumoasa iti doresc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca mai bine o parchezi frumos vreo 2 ani pana reusesti sa dai de A, chiar nu se merita sa te alerge politia sau sa te pocneasca unu din vina lui si sa te arda cu vrun dosar penal, mai ales daca asta e painea ta...nu stiu de unde esti, unde o sa te plimbi, dar crede-ma, azi pe strada la tine, maine prin sat, poimaine iesi la plimbare mai mult, si uite asa dai in alte belele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man azi nu...mâine nu...Dar joi tot îi dai un șpriț intr-a 6 a sa vezi cum zboară. ..colo către Mesteacăn ca e drept.

Nici unu dintre motocicliști când si-a achiziționat o jucărie noua nu si-a dus motorul în limita maximă cum nu o sa faci nici tu.

Stai liniștit.. dar sa nu se termine sacul de noroc inainte sa se umple ăla cu experiență.

 

Ps. Vezi ca în Maramureș, dacă ești pe motor...șoferii considera că ai loc destul dacă ei ies de pe artere laterale.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boss,vinde utilaju',la 21 de ani nu ești copt la minte, dovadă ce ai postat. Ești fix un papagal, șofer de dubă ,mai mult nu o să poți,că nu te duce căpuța,mă mir ce zice amstafful ăla legat de coteț de tine. Tot ce sper e'sa mori dreaku singur,sa nu ei nevinovați după tine.

 

Pe : vez că ai o sesizare la poliția Baia Mare, desteptule,pentru ce ai declarat că ai condus fara permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe : vez că ai o sesizare la poliția Baia Mare, desteptule,pentru ce ai declarat că ai condus fara permis

Raule, acu' o sa deschida topic ca vrea sa i se stearga contul si imediat dupa aia scoate calculatorul din priza sa nu ii ia urma Politia din Baia Mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e el dar e posibil sa fie tot din Maramureș. Golful care a oprit are nr de mm.

Oricum are toate șansele ca nu e prea strălucit drumul pe la el prin comună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers fara carnet mai mult timp decat s-a uitat matheardian la reviste cu motociclete no problem

 

daca dai in santz si te duci la spital sa zici ca ai cazut cu bicicleta pe drum de tara, altfel cheama militienii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbec, e fix treaba ta. Dar sa promovezi asta, mi se pare gresit. Ca sa nu spun altceva.

Vrem o tara ca afara, dar sa ne-o faca altii. Vrem sa fim respectati, dar sa respectam. Vrem libertate, fara sa respectam libertatea celorlalti.

Ia spune, tu arunci pe jos mucul de tigara, prin tarile calde pe unde esti? De ce nu o faci? Pentru ca nu legal, si pentru ca te ard instant cu amenda.

Sa traiasca anarhia!

Si nu m-am dat nici destept, nici cunoscator, nici experimentat.

Editat de mathe adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cu acest model de motocicleta anul trecut ! si cu toata experienta mea moto (Inchid cauciucul si pe stanga si pe dreapta in curbe), totusi mi se pare o motocicleta cu o ciclistica naspa, in sensul ca e foarte instabila... iar tu incepar fiind, o sa ti vina foarte greu sa dobandesti tehnica pe ea. Nu ca nu ai fi tu capabi, ci pentru ca omeneste vorbind, la puterea si cuplul pe care ti-l ofera motocicleta, o sa ti vina foarte greu sa inveti. Macar de era cbr ul de 1000 care are o cu totul alta ciclistica. Sfatul meu, e sa dai motorul la schimb cu un r6 ! Te vei distra mult mai mult ! Ai putere mai putina, poti trage mai mult de acceleratie, iti va permite "ceva" greseli ... Gandeste te, ia in calcul sa o dai la schimb cu ceva de 600 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai facut ziua de luni mai vesela, multumesc. :)

Baiatu' e cel mai tare din sat, clar, sper ca a vazut si fata aia filmarea.

 

Bine, nici baiatu' care filmeaza si o arde "fara numar fara numar" nu e usa de biserica.

 

Cred ca e sumarul motociclismului de la noi: Esti incepator? Minim R1 cu numar de Bulgaria si ghidon pe dreapta coae ... hai pisi te dau o tura, dat in limitare, hopa vine curba, am maronit chilotii, stai asa boss ca fierul se repara, moarte conservarilor, ridicat, sters de praf si gata, iar in limitare la plecare sa vedem daca mai merge motoru' la fel de bine. Carpe diem.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...