Sari la conținut

A venit toamna...


pierrotlefou
 Share

Postări Recomandate

Pentru cei ce vor sa aiba parte de o mica evadare aproape de Bucuresti, imi permit sa sugerez Bucuresti - Targoviste - Clung Muscel.

De acolo fie cale intoarsa, fie cu putina rabdare trecut pe la Rucar - Bran - Rasnov - Paraul Rece - Sinaia - Ploiesti - Bucuresti (ultima portiune via autostrada neterminata ever...).

post-95867-0-49697300-1505655377_thumb.jpg

post-95867-0-57466900-1505655380_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pierrot..ai fost sau vrei sa mergi?

Eu as merge maine sau poimaine.

Am fost azi pe Bucuresti - Targoviste - Clung si retur.

In urma cu cateva saptamani am fost pe un alt parcurs la fel de solicitant si frumos: Bucuresti - Targoviste - Pucioasa - Fieni - Sinaia - Campina - Ploiesti - Bucuresti (via autostrada neterminata).

A fost intr-o sambata, fapt ce mi-a permis sa evit aglomeratia spre Bucuresti. Atentie la "autostrada", nu exista nici o statie de benzina, iar eu am riscat trecand pe "rezerva".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungeti pe la Campulung, va recomand sa o luati spre Cabana Voina (prin Leresti). E ca un mini-transfagarasan ;). In functie de mobra, se poate merge mai departe pe forestier, spre Cabana Cuca.

Bun sfat. Cunosc si acel drum, insa dupa Cabana Voina e cam off-road, deci Bandita mea sigur nu face fata...

» Post actualizat in 17 Sep 2017 17:54

Pierrot..ai fost sau vrei sa mergi?

Eu as merge maine sau poimaine.

Lucky you... E momentul sa profiti, vremea se strica.

P.S. A propos de citatul din semnatura, parerea mea umila este ca o exprimare corecta suna asa "da sperante multor oameni" (si nu "la foarte multi")"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...