Sari la conținut

Grecia careva?


heinrich08
 Share

Postări Recomandate

Nu organizeaza nimeni nicio iesire de cateva zile acum pe septembrie in Grecia? Am incercat sa ma rog de cativa prieteni sa mergem macar asa pentru 4-5 zile si nu am avut noroc. Am zis sa intreb aici poate ma lipesc de un grup. Mai mult ma intereseaza sa mergem impreuna, ca imi e urat singur pe drum. Nu trebuie sa socializam acolo sau sa iesim impreuna la plaja, mancare :))

Ma gandesc la ceva aproape, gen Thassos sau Samothraki.

Editat de heinrich08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2-3 zile mi se pare cam putin ca facem juma de zi pe drum dus, eu speram la 4

 

Merg si in octombrie, daca inca e vremea buna si mai sunteti interesati atunci. In functie de cate zile ar fi sa mergem, putem cobori mai in sud. In iunie am facut intr-o zi Lefkada - Buc 1100km

 

Stiu ca nu toata lumea are liber, dar problema la mine e ca mai am 30 de concediu si cam trebuie sa imi iau din ele :))

Editat de heinrich08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam sa organizez o plecare in Thassos pe 28.09-01.10 sau 29.09-02.10. Am fost si in iunie anul asta si merita!

 

Va tin la curent daca plec, anunt cel mai probabil cu o saptamana inainte cand stiu si cum va fi vremea.

 

 

post-7244-0-24572700-1505286891_thumb.jpeg

post-7244-0-38105300-1505286899_thumb.jpeg

post-7244-0-11396300-1505286905_thumb.jpeg

post-7244-0-67970400-1505286913_thumb.jpeg

post-7244-0-16358100-1505286922_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam sa organizez o plecare in Thassos pe 28.09-01.10 sau 29.09-02.10. Am fost si in iunie anul asta si merita!

 

Va tin la curent daca plec, anunt cel mai probabil cu o saptamana inainte cand stiu si cum va fi vremea.

 

sunt plecat la munte wekendul ala :( daca te hotarasti in alt weekend, oricare alt weekend, poate ne strangem si mai merg si in octombrie cu ceialalti :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt plecat la munte wekendul ala :( daca te hotarasti in alt weekend, oricare alt weekend, poate ne strangem si mai merg si in octombrie cu ceialalti :))

 

Din pacate eu doar in weekendul respectiv pot, sorry!

 

Banuiesc ca ai mai fost. Ce costuri implica? Gaz, cazare, papa?

 

Salut! Din ce retin Am avut un consum de 4.5, mers singur pe motor, cu genti laterale si plimbat pasager pe acolo vreo 150 km. Ca taxe platesti de doua ori 1.7 euro autostrada(dus-intors), si fery 3.5 euro de pers si 5 euro/motocicleta, tot de doua ori. In rest nu platesti pod la ruse, vigniete etc...

De luat in calcul ca benzina in Grecia este destul de scumpa, parca am alimentat cu 1.5-1.6 euro depinde de zona, recomand un plin inainte de granita cu Bulgaria.

Cazare gasesti pe toate gusturile si pentru orice buget pe booking. Am prins o vila cu conditii foarte bune, bike friendly, piscina, in Limenara cu 21 euro pe noapte camera cu chicineta.

Recomand cazare in Limenaria in sud sau Potos, defapt oriunde e ok, doar ca in cele doua ai ce face si noaptea. Mancarea este ok, portii prea mari parerea mea, preturi bune(recomand taverna Irene-Potos), de bere nu mai zic :)

Eu am facut in total in jur de 1400-1500 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Bucuresti tura inseamna vreo 1200-1400 km, depinde cat te plimbi pe insula.

 

Cazarea e pe undeva de la 25 la vreo 70 de euro, depinde unde vrei sa stai.

 

Ferry te costa 5 eur pt mobra si 3.5 per persoana, 17 daca mergi singur, 24 cu pasager.

 

De mancat te incadrezi lejer cu 30-50 EUR / zi, daca nu ai micul dejun de la hotel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , nou pe aici desi citesc de ceva timp si de duminica sper sa fiu si posesor de GSX-R . Thassos de acum e ok, dar nu pentru plaja. Eu m-am inotrs pe 8 septembrie de acolo si intrai in apa dar te acomodai destul de greu. Acum, ca au mai trecut ceva zile cred ca e si mai rece apa. Bucuresti -Keramoti 660 km, prin Makaza, cu auto plecat de la 3 ,ajuns in jur de 12. Cu moto sper sa vad peste vreo 2 ani daca sunt realist, abia sunt in priza cu scoala moto acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok acum ca am atras atentia cu topicul asta, ne mobilizam putin? Cam cand am putea luna asta? Merg si 3 zile aia e. Ne vorbim pentru weekendul 23-24 si plecam de vineri si ne intoarcem duminica/luni?

 

Cat despre vreme, sunt 30 grade zilnic in thassos conform accuweather, nu vad sa fie o problema de frig. Am fost la ei la mare cand erau 22 grade si tot am reusit sa fac baie

Editat de heinrich08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , nou pe aici desi citesc de ceva timp si de duminica sper sa fiu si posesor de GSX-R . Thassos de acum e ok, dar nu pentru plaja. Eu m-am inotrs pe 8 septembrie de acolo si intrai in apa dar te acomodai destul de greu. Acum, ca au mai trecut ceva zile cred ca e si mai rece apa. Bucuresti -Keramoti 660 km, prin Makaza, cu auto plecat de la 3 ,ajuns in jur de 12. Cu moto sper sa vad peste vreo 2 ani daca sunt realist, abia sunt in priza cu scoala moto acum!

 

Bafta, asfalt uscat si o viata de motociclist fara evenimente nedorite!

Cat despre distanta Bucuresti-Keramoti prin Makaza, sunt 560 km, poate conteaza pentru cineva inainte de a decide ca merge.

 

Vreme buna celor care merg. Anul trecut pe 01.10, apa era mai calda decat pe 01.06, deci se poate!

» Post actualizat in 13 Sep 2017 17:53

Bafta, asfalt uscat si o viata de motociclist fara evenimente nedorite!

Cat despre distanta Bucuresti-Keramoti prin Makaza, sunt 560 km, poate conteaza pentru cineva inainte de a decide ca merge.

 

Vreme buna celor care merg. Anul trecut pe 01.10, apa era mai calda decat pe 01.06, deci se poate!

https://www.google.ro/maps/dir/Bucure%C8%99ti/Keramoti,+Prefectura+Kavala,+Grecia/@42.2493966,23.760536,7.5z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x40b1f93abf3cad4f:0xac0632e37c9ca628!2m2!1d26.1025384!2d44.4267674!1m5!1m1!1s0x14ae8fe0d0672d07:0x9bbd5c8b4ad93f16!2m2!1d24.7056732!2d40.8600774

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...