Sari la conținut

accident in Italia


bigbitza
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Sunt de acord si ii doresc omului sanatate si bafta in demersurile pe care le mai are de facut.Doar observam cum multi tinerei care au trecut prin scenarii similare au fost facuti praf pe aici ...pentru ca varsta si modele de motorete care nu primesc aprobarea juriului .

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi lucru era sa patesc si eu in Italia, o duduie care vorbea la telefon s-a gandit brusc sa faca stanga in timp ce depaseam.

 

Nu mergea mai incet decat trafiul, a semnalizat fix cand a tras de volan, tot ce trebuie.

 

Norocul meu a fost ca nu eram chiar langa ea si am apucat sa incing franele la maxim si am reusit sa opresc pana sa ajung la ea. Viteza era unde pe la 50-60 km/h.

Am fost foarte aproape, ma vazusem deja la spital.

 

Acum ca stiu ce ai patit tu sunt si mai fericit ca am reusit sa evit acel accident, imi pare rau sa aflu de la tine cum statea situatia legala daca faceam accident.

Recuperare rapida si un fier nou iti doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Un tanar se presupune ca este mai afectat de necajirea suplimentara si uneori gratuita ,decat un veteran.

 

scuze ca nu am fost destul de rapid sa ramana si comentariul asta impreuna cu cel de mai sus.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord si ii doresc omului sanatate si bafta in demersurile pe care le mai are de facut.Doar observam cum multi tinerei care au trecut prin scenarii similare au fost facuti praf pe aici ...pentru ca varsta si modele de motorete care nu primesc aprobarea juriului .

 

nu cred ca am mai vazut vreodata pe forumul asta un accident in afara localitatii cu 65 la ora

poate d-aia

 

daca masina n-a fost rasturnata si el nu e intr-un pod probabil n-a mers prea tare

acum ca era cu autobuzul si chestia aia nu franeaza e o alta problema

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

nu cred ca am mai vazut vreodata pe forumul asta un accident in afara localitatii cu 65 la ora

poate d-aia

 

daca masina n-a fost rasturnata si el nu e intr-un pod probabil n-a mers prea tare

acum ca era cu autobuzul si chestia aia nu franeaza e o alta problema

Pentru ca alegi sa crezi pe cuvant un veteran dar nu poti face acelasi lucru in cazul celor mai tineri.Si aici nu a aparut nimeni cu radaru-n fund . Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Imi pare rau dar ai incurcat putin replicile.Eu nu am nimic nici cu tine personal nici cu autobuzul .Imi pare sincer rau pt ce ti s-a intamplat si la fel simt si pentru toti cei care se gasesc in situatii dureroase indiferent de circumstante .Am muscat din asfalt de cateva ori si stiu ce inseamna si am fost si in situatii critice cauzate de neatentia altora...

Nu am vrut sa insinuez absolut nimic alceva decat ca imi doresc sa vad si alti colegi care apar aici cu povesti similare , sa fie tratati cu aceeasi consideratie(sau macar ceva mai multa retinere in a da cu parul) din moment ce totul este judecat bazat pe ce ni se spune despre evenimentele respective , nu ce am vazut personal.

O sa ajung in situatii de genul la care te-ai referit dar nu pt ca iti doresti tu ci pt ca asa e la Bucuresti.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe dracu. Aia s-a încadrat pe stânga și a semnalizat = La revedere! Nu ai voie sa o depășești pe stânga.

Grabnica insanatosire!

In Ro, italianca cu conserva ar fi fost de vina.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba are autostrada cu cazul de fata? Daca exista loc sa depasesti prin dreapta un autovehicul care a initiat manevra de viraj stanga o poti face.Nu stiu in ce legislatie rutiera te-ai uitat tu.Le-ai amestecat de le-ai facut muci.(articolele de lege)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand pentru a fi depasire trebuie sa treci de linia care separa benzile de circulatie ( si nu imaginara) . Altfel , ar fi interzis sa "depasesti" un vehicul parcat jumate pe trotuar - jumate pe strada . Si aici in Germania , nu este interzis sa "depasesti" pe dreapta un vehicul care semnalizeaza stanga daca ai loc si nu treci peste linia care separa benzile de circulatie sau pista pentru biciclisti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai avansatule daca tu chiar nu intelegi ,uita-te pe primele imagini postate de mine .Au fost facute ( pe calculator ) exact in locul in care am avut accidentul pe SS14 km7 si exact cum s-a derulat. si exact in conditiile de trafic din acel moment ( adica doar doua masini si eu pe cca 800 m si daca nici acum nu intelegi fereasca-i Dumnezeu pe cei din spatele tau. Probabil ca esti ca broscareasa care a declarat la politie ca s-a asigurat doar din fata dupa care a virat la stinga .Mai bine du-te si preda-ti carnetu' inainte sa omori pe cineva. In alta ordine de idei , te rog sa , cind mai incaleci fieru' ,(daca nu cumva esti doar conservar sau motociclist de Dorobanti ), sa te bagi pe dreapta cind un dobitoc face stinga la 5-6 m in fata ta tu avind cca 70km/h .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...