Sari la conținut

25.08.2017 - Brebu/Campina - Prahova


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Un bun prieten din Ploiesti, acum e la Floreasca, il pregateau pentru operatie.

La ce s-a intamplat acolo, clar cineva acolo sus nu l-a vrut. Cate o fractura la fiecare antebrat. Plus julituri si vanatai, dar alea-s pistol cu apa...

 

Pe scurt: o masina a iesit larg dintr-o curba direct pe contrasens si a spulberat motocicleta.

 

Masina: Ford Mondeo

Motocicleta: VTR 1000F (fosta a mea).

 

post-20786-0-37244500-1503697779_thumb.jpeg

post-20786-0-90540100-1503697781_thumb.jpeg

post-20786-0-29736700-1503697784_thumb.jpeg

post-20786-0-64899900-1503697786_thumb.jpeg

post-20786-0-19868900-1503697789_thumb.jpeg

post-20786-0-48877000-1503697796_thumb.jpeg

post-20786-0-39194100-1503697800_thumb.jpeg

post-20786-0-66402000-1503697805_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi soferi cat b au dat spaga la permis. Atat stiu ei sa conduca de 300€' . Am intalnit multi soferi priceputi care parca fac din adins sau din prostie si ori nu acorda prioritate ori iti vin dupa contrasens in depășire , de parca noi motociclisti nu existam pe sosea. Eu nu stiu ce este in capul unora. Dar uite cum sufera ceilalti oameni din cauza lor. Sanatate motociclistului ! Si uite asa a mai disparut o motocicleta dupa sofea si poate si un rider. Ne am împuținat si e de rau .

Editat de WestRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90% din soferi(masina) taie curba pe contrasens cel putin 1/2 de banda si asta indiferent de viteza, sa zici ca se intampla sa ai Viteza prea mare si sa iesi pe contrasens dar nu la 40-50 km/h tot asa fac din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfoai cum arata VTR-ul ala...tuburi + pahare rupte + rupta din jug, motorul mutat din cadru, toata fata disparuta, subcadru indoit, capacu de ambrieaj in porumb, tobele inversate....e putin ciudat sa vezi o mobra pe care o stiai cum ajunge un morman de fiare carcalete...

 

Mare noroc ca a scapat (daca poti spune asa) doar cu antebrate rupte, insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una dintre lectiile invatate din propriul accident este ca daca nu dai drumul la ghidon la impact, se rup antebratele 1000% ... din nefericire insa, fix la asta nu te mai gandesti cand strangi de frana in disperare ca sa nu mori. daca a scapat doar cu atata, e chiar norocos.

iar a doua lectie este ca pentru politraumatisme si fracturi complexe, mai ales la maini, exista un singur spital in orasul asta unde ai sanse rezonabile sa "te faca" cum trebuie - Floreasca; oamenii asta vad, asta repara zilnic; orice alt spital e loterie

 

multa sanatate prietenului tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una dintre lectiile invatate din propriul accident este ca daca nu dai drumul la ghidon la impact, se rup antebratele 1000% ... din nefericire insa, fix la asta nu te mai gandesti cand strangi de frana in disperare ca sa nu mori. daca a scapat doar cu atata, e chiar norocos.

iar a doua lectie este ca pentru politraumatisme si fracturi complexe, mai ales la maini, exista un singur spital in orasul asta unde ai sanse rezonabile sa "te faca" cum trebuie - Floreasca; oamenii asta vad, asta repara zilnic; orice alt spital e loterie

 

multa sanatate prietenului tau!

Frana crispata nu te scapa de moarte, frana la mobra este sa te opresti si atat, accentul trebui pus pe evitare si cum sa #parasesti# mobra de urgenta. A avut noroc, sper sa-l tina si pe perioada recuperarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma intreb ce mai este de recuperat din mobra asta, nu ca ar mai avea vreo importanta. Bine ca "arata" mult mai bine colegul nostru. Recuperare grabnica si integrala ii doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una dintre lectiile invatate din propriul accident este ca daca nu dai drumul la ghidon la impact, se rup antebratele 1000% ... din nefericire insa, fix la asta nu te mai gandesti cand strangi de frana in disperare ca sa nu mori. daca a scapat doar cu atata, e chiar norocos.

iar a doua lectie este ca pentru politraumatisme si fracturi complexe, mai ales la maini, exista un singur spital in orasul asta unde ai sanse rezonabile sa "te faca" cum trebuie - Floreasca; oamenii asta vad, asta repara zilnic; orice alt spital e loterie

 

multa sanatate prietenului tau!

 

parerea mea este spitalul din Azuga! cunosc mai multe cazuri f grele! oamenii aia chiar au mana , caci vin picioare si maini cu sutele pe sezonul de iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e unul dintre acele accidente in care chiar n-ai ce sa mai faci. Shit happends. Fix genul pe care le vezi pe youtube la rusi cum tu mergi normal si altul iti intra frontal de pe contrasens...

"Norocul" lui e ca a existat o camera de supraveghere in zona care a surprins impactul. Chiar daca e in unghiul indepartat, se vede...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...