Sari la conținut

Agresori in trafic, cu video, poze si inregistrari la sectie


dude123
 Share

Postări Recomandate

Băieți, e cu dus și întors treaba cu spray, bâte, lanțuri. Riști să îl faci pe cel din față să se creadă agresat, eventual în legitimă apărare și să provocați o reacție exagerată, disproporționată...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Peper spray trebuie sa fie bun, daca poti gasi ceva similar cu ce au jandarmii e bine...vezi ca prostiile de piata nu sunt asa de eficiente + ca nu pe toti ii afecteaza la fel, unii pot trece peste jena sprayului

 

Daca nu e contrafacut nu rezista nimeni la spray, cand am cumparat un spray de la Hunter Vip l-am intrebat pe respectivul cum se foloseste, efecte, consecinte, samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha.. pai ti l vindea! ce vroiai sa ti spuna??? :tempted:

 

Chiar pe acest forum un user a relatat cu ani in urma cum niste gipsani i-au dat cu spray din mers el fiind pe bicicleta, a trebuit sa cheme salvarea. Asa ca nu va dati viteji la sprayuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mereu cand am fost cu bicicleta aveam la mine un spray. Nu a fost cazul, dar e util sa il ai la vedere atunci cand gasesti diversi care au chef de distractie.

 

Referitor la ideea cu spray-ul cand ai aparat, foarte foarte interesanta, doar ca esti limitat daca calatoresti low-cost, adica doar cu un rucsac in cabina, mai exact doar cu bagaj de mana. Acolo nu poti introduce asa ceva.

 

Eu ma gandesc serios la un pepper spray, si nu neaparat pe motor. Am obiceiul de a umbla cu aparatura foto scumpa pe toti coclaurii.... eventual si un electrosoc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peper spray trebuie sa fie bun, daca poti gasi ceva similar cu ce au jandarmii e bine...vezi ca prostiile de piata nu sunt asa de eficiente + ca nu pe toti ii afecteaza la fel, unii pot trece peste jena sprayului

 

gaseste-mi mie unul din asta rezistent la un spray ca lumea, nu bullshituri din bazar, si facem test (test, nu teste) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dude, iti dau un sfat , arunca mereu un ochi in oglinda si incearca sa iti dai seama daca aia din spatele tau vrea sa te depaseasca, e simplu, ca il vezi ca sta aproape de tine sau sta mai pe stanga ca sa isi asigure vizibilitatea.

bine punctat! :peace:

 

 

 

@Initiator: referitor la aratat degete, injurat etc, atunci sa faci asa cand est sigur ca ai toti asii la tine :box: ...... ca altfel Doamne fereste, o patesti rau........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:))))))) " Auuuu , auuuu ! "

Ce tipai ciucurel asa cand nici macar nu te atinsese ?

Nu mai bine nu le aratai tu degetul si nu se ajungea la treaba asta ? \

Crezi ca daca le-ai aratat "muianu" ai reusit mai bine sa eviti sa nu te bage in boscheti ? Se duceau in treaba lor mai departe si tu ramaneai in urma si-ti continuai drumul mai departe linistit.

Cam iei la pules si-n misto cu inceputul postarii pe Fb pe cumetri militieni. Data viitoare n-ar fi mai bine sa nu fie prin preajma ta cand ti se mai intampla o faza de genu ? Cica "Miscati-va curu" ... mda.

Bruce Lee, asa cum ti-au spus 100 oameni pe aici pe forum, daca nu stii cu pumnu, nu mai fi figurant sa ajungi pe la tv vedeta-n ecran.

Arata-le obrazu pe viitor sau alt gest , nu ai nimic de pierdut.

Daca te stii cu boxu bine, arata-le muian ca mr. Bean cand mergea cu decapotabila prin oras si le arata tuturor. (glumesc), insa e o sansa frumoasa pentru a profita de greseala altora cand iti pun in pericol viata pe 2 roti. Un coleg de-al meu s-a luat cu niste d-astia cu masina prin Curtea de Arges, de nu le-a mai trebuit alora dat jos din masina in viata lor.

Pe viitor evita sa postezi tampeniile care ti se intampla. Ce faceai pe vremuri cand nu erau camere pe telefoane, scriai acasa in jurnal sau in oracol ? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu un nato din ala mic se evacua toata clasa si nu mai intranimeni inapoi cel putin o ora pe vremea liceului :)

exact. daca iei doza in nas e ff naspa, trebe sa fi neam cu Chuck Norris sa ti ochii deschisi si sa mai ai si chef de scandal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator silviuZ750N

Chiar si dupa eveniment cand au oprit aia putea-i sa te scoti cu un "iarta-ma nene ca te-am injurat dar m-am Kakat pe mine de frica la cum ai trecut pe langa mine"

puteai*

» Post actualizat in 25 Sep 2017 15:36

exact. daca iei doza in nas e ff naspa, trebe sa fi neam cu Chuck Norris sa ti ochii deschisi si sa mai ai si chef de scandal.

fii*, tii*..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fii*, tii*..

serios? e vacanta la socola? sunt diriginti de lb romana plictisiti pe forum? defect profesional?

am luat 2? sa vin la corijenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa a murit unul din cei 2 motociclisti nemti,daca va mai amintiti. Agatat de un idiot care il depasea pe banda lui,ca si in cazul de fata. Cei care nu stiti legislatia nu mai comentati aiurea. Mopedele si bicicletele trebuie sa mearga pe marginea benzii avand viteza redusa. Ei pot fi depasiti fara a schimba banda. Ei sunt obligati sa se dea mai pe dreapta cand sunt depasiti. Nu motocicletele in plm.

» Post actualizat in 08 Oct 2017 07:41

Asa ca nu mai tineti cu idiotul asta cu fordul care putea sa il omoare. Toti cretini te depasesc pe banda ta,razant ,pe ideea ca ar trebui sa mergi pe margine. Daca te-a agatat esti mort frate. Depasirea motocicletelor se face ca si in cazul depasirii unei masini,pe banda din stanga. Daca ai loc depasesti daca nu stai in plm in spatele meu pana poti depasi legal. Ca nu merg cu 50 ca si mopedele sa ma dau pe dreapta. aveti motoare si nu stiti chestia asta. Nu santeti mopedisti frate. Si sa se duca in mortii lor toti care depasesc razant motociclistii punandu-le viata in pericol. Ca si idiotul asta care mai si ameninta ca ia parul si ii crapa capul. (cuvant urat) cu ochi cu 4 clase,m-am saturat de ei vara asta. Prietene,mergi pe mijlocul benzii tale in continuare,nu esti mopedist .nu ii invatati pe cacati cu ochi prost,sa le cedati banda ca nu-s ambulante. Si data viitoare fute-i o casca in cap la taranoi,putea sa te omoare cu prostia lui si te mai si injura si loveste. De asta am ajuns nerespectati in trafic,si ne omoara taranoii, si voi ce faceti,radeti de om ca era sa ia bataie. Au murit foarte multi sezonul asta,cativa in cazuri similare. Nu instig la violent,dar nu astept sa iau bataie,si nu ma dau pe dreapta ca nu-s biciclist. Motociclistii adevarati vor intelege ce am scris,restul tineti cu ursul ,ca in bancul ala....

» Post actualizat in 08 Oct 2017 07:41

Asa ca nu mai tineti cu idiotul asta cu fordul care putea sa il omoare. Toti cretini te depasesc pe banda ta,razant ,pe ideea ca ar trebui sa mergi pe margine. Daca te-a agatat esti mort frate. Depasirea motocicletelor se face ca si in cazul depasirii unei masini,pe banda din stanga. Daca ai loc depasesti daca nu stai in plm in spatele meu pana poti depasi legal. Ca nu merg cu 50 ca si mopedele sa ma dau pe dreapta. aveti motoare si nu stiti chestia asta. Nu santeti mopedisti frate. Si sa se duca in mortii lor toti care depasesc razant motociclistii punandu-le viata in pericol. Ca si idiotul asta care mai si ameninta ca ia parul si ii crapa capul. (cuvant urat) cu ochi cu 4 clase,m-am saturat de ei vara asta. Prietene,mergi pe mijlocul benzii tale in continuare,nu esti mopedist .nu ii invatati pe cacati cu ochi prost,sa le cedati banda ca nu-s ambulante. Si data viitoare fute-i o casca in cap la taranoi,putea sa te omoare cu prostia lui si te mai si injura si loveste. De asta am ajuns nerespectati in trafic,si ne omoara taranoii, si voi ce faceti,radeti de om ca era sa ia bataie. Au murit foarte multi sezonul asta,cativa in cazuri similare. Nu instig la violent,dar nu astept sa iau bataie,si nu ma dau pe dreapta ca nu-s biciclist. Motociclistii adevarati vor intelege ce am scris,restul tineti cu ursul ,ca in bancul ala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@moto_dan

 

CAPITOLUL V

Reguli de circulaţie

 

SECŢIUNEA a 3-a

Reguli pentru circulaţia vehiculelor

Art. 119

Conducătorul de vehicul care urmează să fie depăşit este obligat:

 

a. să nu mărească viteza de deplasare;

 

b. să circule cât mai aproape de marginea din dreapta a părţii carosabile sau a benzii pe care se deplasează.

Editat de Pandy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@moto_dan

 

CAPITOLUL V

Reguli de circulaţie

 

SECŢIUNEA a 3-a

Reguli pentru circulaţia vehiculelor

Art. 119

Conducătorul de vehicul care urmează să fie depăşit este obligat:

 

a. să nu mărească viteza de deplasare;

 

b. să circule cât mai aproape de marginea din dreapta a părţii carosabile sau a benzii pe care se deplasează.

Esti foarte degeaba. Nu ai inteles nimic din ce am scris. Gandesti ca o gaina congelata. Daca eu cu masina te depasesc pe tine fiind cu motorul,daca ai, si trec cu 150 pe langa tine la distanta de 2 cm , tu cand plm mai ai timp sa ma vezi si sa te mai si dai mai pe dreapta desteptule? De ce plm nu ai scris si obligatiile celui care te depaseste, si faptul ca trebuie sa pastreze distanta fata de cel depasit mai ales in cazul celor pe 2 roti? Asta nu ai mai citit in legislatie? Ia-o sus de la urs, ca vad ca asa iti place. Ai reusit numai sa ma enervezi cu replica ta de (cuvant urat),sa faci tu pe desteptul. Daca nu ai patit-o sa fi depasit neregulamentar inseamna ca faci 100KM pe sezon,si nu sti despre ce vorbesc. Macar stai in plm in banca ta . O sa intelegi si tu ce spun cand o sa se urce un tampit pe tine,asa dupa legislatie Editat de moto_dan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, pentru toate acele jigniri gratuite, te ignor. Din cate se pare esti doar o alta persoana care acumuleaza frustrari si le varsa intr-un mediu online.

Toata lumea te intelege cand ai probleme sau ceva, cand ai avut de-a face cu un caz de genul, dar hai sa nu mai facem pe sfintii si toate cele.

 

Daca cineva s-a urcat pe tine, a gresit. De cate ori ai depasit foarte aproape? De cate ori ai vazut ca vine cel din fata si ai taiat calea celui depasit sau l-ai fortat sa franeze? De cate ori te-ai strecurat printre masini, chiar si in mers? Daca tot esti asa sfant, aici nu se aplica distanta laterala?

 

Iar pentru a te ajuta putin cu legea, daca tot ai cerut, nu este stipulat sa pastreze o anumita distanta. Asa cum noi trecem foarte aproape in unele cazuri, asa a trecut si respectivul. Cand noi trecem aproape, la viteze destul de mari, faci slalom, atunci nu comentezi nimic. Dar acum te aprinzi. Riscurile sunt aceleasi, prietene.

 

CAPITOLUL V

Reguli de circulaţie

 

SECŢIUNEA a 3-a

Reguli pentru circulaţia vehiculelor

Art. 118

1. Conducătorul de vehicul care efectuează depăşirea este obligat:

a. să se asigure că acela care îl urmează sau îl precedă nu a semnalizat intenţia începerii unei manevre similare şi că poate depăşi fără a pune în pericol sau fără a stânjeni circulaţia din sens opus;

b. să semnalizeze intenţia de efectuare a depăşirii;

c. să păstreze în timpul depăşirii o distanţă laterală suficientă faţă de vehiculul depăşit;

d. să reintre pe banda sau în şirul de circulaţie iniţial după ce a semnalizat şi s-a asigurat că poate efectua această manevră în condiţii de siguranţă pentru vehiculul depăşit şi pentru ceilalţi participanţi la trafic.

2. Se recomandă ca la depășirea unei biciclete distanța laterală să fie de minimum 1.5 metri.

 

Citeste bine litera "c." si numarul "2". Se specifica vreo distanta laterala exacta pentru orice inafara de bicicleta? Se specifica suficienta. Lege scrisa ca sa existe.

 

Ca incheiere, omule, pana vei ajunge ca intr-o tara in care 2 roti sa fie cele care fac legea soselei, momentan este considerat vehicul, comporta-te ca atare sau nu mai comenta si jigni gratuit pentru anumite frustrari personale. Si atata timp cat nu te-am jignit, nici in privat, nici in public, consider ca ar fi frumos ca o discutie civilizata sa se poate ca atare. Nu impresionezi pe nimeni daca jignesti. Ma opresc aici desi ar mai fi ceva de zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...