Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut,

Tocmai m-am intors dintr-o varianta a celebrului Siriu. Am vrut mai multa linistesi ceva odihna. Pentru cei pasionati de calatorii, va propun traseul urmator. Pentru unTransalp este ideal, dar poate fi facut si pe soselele nationale, in mare, cu orice motor. Singura problema reala este drumul pana la Nicopole, dar se face cu grija sau intrand prin Nichiup.

De ce acest drum?! Dincolo de obiectivele care atrag pe oricine, pe marginea drumului ga siti acum dinbelsug si in plin rod corcoduse,mere dulci,prune si pere; drumurile sunt serpuite, libere, pitoresti si ... ieftine.

Obligatoriu minim doua zile (cazare in Veliko Tarnovo, Arbanasi, Elena - cam 20-30 euro- sau camping Capinovschi - 15 leva, vedeti ce inseamna).

Intoarcerea este de la Drianovo, pe E85, pana la Bucuresti.

E mult si de vizitat, deci o tinuta care sa permita asta. Personal am ales sa stau in Veliko Tarnovo unde a doua zi am lasat o parte din bagaje si de unde in a treia m-am intors direct spre Bucuresti si am mancat de pranz dupa Giurgiu.

Daca vreti detalii, cu placere va stau la dispozitie.

 

Harta cu drumuri comunale, dar asfaltate

» Post actualizat in 17 Aug 2017 21:41

Uitasem ... porumbe, coarne si poieni inflorite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...