Sari la conținut

Reglaj cablu ambreiaj ktm 690 sm. Rog ajutor


aldraqraudetot
 Share

Postări Recomandate

Va rog sa-mi spuneti de unde pot strange cablul de ambreiaj la al meu ktm 690 sm.

Pe unde iese cablul din maneta nu are piulita de reglaj, are una pe interiorul manetei dar parca are cursa foarte scurta si imi trebuie mai strans. S-a slabit destul de tare incat nu mai sta pe loc cu maneta stransa, nu se comporta ca si cum este total debraiat (adica nu cred ca s-a rupt).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa-mi spuneti de unde pot strange cablul de ambreiaj la al meu ktm 690 sm.

Pe unde iese cablul din maneta nu are piulita de reglaj, are una pe interiorul manetei dar parca are cursa foarte scurta si imi trebuie mai strans. S-a slabit destul de tare incat nu mai sta pe loc cu maneta stransa, nu se comporta ca si cum este total debraiat (adica nu cred ca s-a rupt).

Daca este 690 sm,este cu ambreiaj hidraulic.Poti regla putin din maneta ,Dar cel mai probabil ,nu mai ai lichid de ambreiaj (foloseste lichid de ambreaj,total diferit de lichidul de frana),Ai competat cu lichid de frana ,ceea ce a dus la distrugerea garniturilor .sau ai vreo placa de ambreiaj fisurata .Ulei neadecvat in motor .Oalele ambreajului sau sistemul antihopping cu grad mare de uzura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...