Sari la conținut

Urme pe bascula honda hornet.


Postări Recomandate

Salutare,

Saptamana asta am fost sa vizionez hornet pc 41,'08, 26 300 km .

Va rog sa vizionati poza atasata si sa mi scrieti de unde au provenit urmele de pe bascula, pe muchiile superioare?

Propietarul nu a stiut sa mi spuna , asa a cumparat o din Franta.

va multumesc!post-60559-0-71684600-1502537533_thumb.jpgpost-60559-0-71684600-1502537533_thumb.jpg

Editat de GAVROCHE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca bascula aia a fost demontata si depozitata necorespunzator, raschetata aiurea prin tarare sau asa ceva. Sau naiba stie la ce a folosit-o Dorel, a batut snitele cu ea. Nu cred ca urmele alea provin din vreun accident. Pare functionala, doar oleaca julita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine arata aproape la fel. Se datoreaza in special din cauza faptului ca de 5 ani spal lantul doar cu benzina. Sau atunci cand curat bascula de unsoarea sarita de pe lant.

Pe partea dreapta cum se prezinta bascula?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma inseala memoria ,dar la unele motorete parca acolo vine montata o patina din plastic.

 

Da, este si la hornet patina aia de lant dar la capatul dinspre pivot/pinion, nu acolo. Urmele par a fi cauzate de un exces de zel al vreunui fost proprietar la curatare. Daca s-a apucat sa frece cu scotch brite-ul, muchiile alea se polisheaza primele. Idiot ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...