Sari la conținut

Vstrom 650 xt abs 2017


borsulica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inca o plimbare reusita. Vstromu rezista! 😄😄😄

» Post actualizat in 27 Aug 2017 11:38

Si da, se confunda usor cu Vstromul de 1000.

» Post actualizat in 29 Aug 2017 18:35

A venit si MRA-ul. Mai inalt, mai lat.

» Post actualizat in 29 Aug 2017 18:36

Mda... poze de pe telefon.

post-67087-0-36728800-1503827411_thumb.jpg

post-67087-0-92509900-1503827427_thumb.jpg

post-67087-0-07729800-1503827447_thumb.jpg

post-67087-0-46705800-1504031719_thumb.jpg

post-67087-0-21730800-1504031732_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aveam asteptari mai mari... Este ok, pana la urma, dar: lasa partea de jos din suportul original descoperita si destul de urât, nu este suficient de inalt - iar eu am 1,72 adica mic de inaltime. Pe lânga acesta, mai au unul cei de la MRA, care este mai înalt și cred că ăla este varianta câștigătoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eu astept sa va luati voi,sa va spuneti parerile,apoi imi iau si eu... :crack:

Ti-ai luat parbriz? Eu, nemultumit fiind de acest MRA - insa doar pentru ca l-am luat pe cel mic pentru 30 de euro diferenta, am comandat de la Kappa unul care sper sa fie misto: KAF3112.

Si tot de la Kappa am luat un suport de gps, telefon etc ce se monteaza in fata, si iti da o vizibilitate mai buna.( KFB3112)

 

Am depasit usor 10 mii de km luna asta, cred ca ma opresc deocamdata - mi-e frig in pana mea!

N-am ce sa reprosez motorului: merge frumos, am toate informatiile pe bord, foarte usor de accesat. Confortabila asa cum se stie despre Vstrom. Nu merg viteza, deci am consum mixt de 4,2. La 130 km/h consuma 5, in conditii de pilot fara mare bagaj.

Ce sa zic... asteapta set de genti Kappa (poate mos craciun), dar daca l-am scris fara majuscule nu vine, ca e ofticos!

 

O chestie s-a intamplat: s-a cam ruginit o parte din evacuare (toba finala). adica are rugina pe ea, ca o pojghita. Am vorbit la motorteam sa se uite la ea... E drept ca m-au prins niste ploi vara asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O chestie s-a intamplat: s-a cam ruginit o parte din evacuare (toba finala). adica are rugina pe ea, ca o pojghita. Am vorbit la motorteam sa se uite la ea... E drept ca m-au prins niste ploi vara asta :)

Este vorba de partea cromata? Daca da,poti incerca cu WD-40...ungi si apoi stergi cu un burete...iese ca noua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ce autonomie are vstroama asta noua fata de prima generație de 650?

Deși am niște bănuieli referitor la ce o sa spui, sunt și eu curios de comparația cu fostul r1200gs, la motor și ciclistica acum ca a ieșit din rodaj și ai scos-o si din oraș.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#DrDre: este vorba de partea neagra, bucata care vine pana in prinderea de cadru. Se rezolva si asta, am incredere...

#Jc: nu stiu autonomia de la celalalt model, dar mie imi arata la plin un range de 460 km. Nu am mers niciodata pana la gol, cel mult 350 si am alimentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Vstromul meu (2005) 4,5-4,6/100km.Singur,fara bagaje....consumul mai tine si de stilul de pilotaj...oricum,mai jos de 4.3 nu am scos.

Daca ne uitam la prezentarea producatorului,cica ar fi imbunatatit consumul fata de modelele anterioare....ramane sa vad exact de la anul,din primavara cind imi vine modelul 2017...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,la o autonomie de peste 400km,eu unul ma declar mai mult decat multumit.Cu atat mai mult cu cat inainte de asta,aveam autonomie de 200Km(Virago 535/rzervor de 11l)...atunci chiar aveam o problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Cu Airflow nu cred ca o sa mai ai probleme...ramane de vazut la 30+(grade) daca te mai ventilezi vre-un pic! :)

 

Salut! Ai experimentat asta? Eu sper in posiblitatea de reglare a parbrizului ,,,,,,,,,,,,fara el era chiar rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uratel Airflow-ul ala, parca accentueaza si mai mult aspectul nereusit al partii frontale. De curiozitate, cat are lungimea cu extensia la maxim ?

 

Eu as fi mers pe varianta fixa, fie de la Givi, fie Puig. Ambele au in jur de 44cm inaltime, suficient zic eu pt cineva de inaltime medie. Partea faina la Givi ca se poate cumpara tot de la ei un bracket pt montajul GPS-ului, piesa care se integreaza f fain cu parbrizul (acea bara neagra din poza de mai jos).

 

Prima imagine - Givi D3112ST, a doua - Puig 9719H.

 

givi-D3112ST-screen.jpg

 

13003.jpg

Editat de ovi_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sa vin cu update...

Am schimbat parbrizul cu unul Puig - sunt mai multumit. Am pus o geanta Kriega pe crash-bar, arata misto. Am pus in aceasta geanta un kit de pana si o trusa de scule, de la Oxford. Urmeaza un kit de prim ajutor, in aceeasi geanta.

Am luat un gps tomtom 40, urmeaza montat.

» Post actualizat in 08 Mar 2018 14:03

Si poze cu geanta...

post-67087-0-37496200-1520517791_thumb.jpeg

post-67087-0-47963900-1520517802_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...