Sari la conținut

Vstrom 650 xt abs 2017


borsulica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu ce e similar, 1200 gs fata de 650 gs? ca e tot GS?

 

da

si ca am trecut de la beambeu la suza

si ca aproximativ am injumatatit cilindreea

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GS s a dat din motive personale, era ok. Nu era nou...

 

Imi place mult Vstromu asta mic. E foarte usor de manevrat. Dar foarte usor. E usoara si cum s a pus in miscare devine si mai usoara. Nu compar cu gs, nu au mai nimic in comun. Insa imi place mult ca am luat moto nou.

 

Acum bag rodaj. Miercuri un Transfagarasan si gata cei o mie de km. Urmeaza schimb de ulei si verficari. Am comandat suport si placa pt topcase. Este necesar parbriz sau deflector macar.

Mi a mai placut foarte mult crash bar de la puig. La toamna mansoane incalzite, care vin de fabrica. Peste iarna cric central si... mai vedem.

 

Toate bune, asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari!

 

Sunt ok franele, dar nici nu m am urcat pe ele - sunt inca in rodaj. Totul chill, maine Transfagarasan. Saptamana viitoare am prins loc la service, facem revizia de o mie.

 

Va tin la curent cu comportamentul, dar sunt convins ca nu ma dezamageste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm!

De nou, de bani, de disponibilitate... Nu m-am gandit asa. Sunt motive si astea de le-am mentionat. Adevarul este ca am tot urmarit prezentari si concluzii pe acest model, iar cand am vazut-o in showroom... ce sa spun? Aia a fost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, negocierea cu dealer-ul se poartă în sensul de "ce-mi poți oferi cadou pe lângă motocicletă?", nu "cât scazi din prețul de listă?".

 

Marja de profit este mică la o asemenea motocicletă, și doar dealer-ii mari din Vest care plasează comenzi importante ajung să aibă discount-uri de la fabrică.

daca=ti spun ca am vazut preturile de intrare la un mare dealer din Buc ....

 

daca mi-as lua mobra noua negociez minim 15% din retail pt mobra pe stock

 

numai gogosarii platesc retail ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate depinde și de marcă. La Ducati de exemplu, marja de profit a dealer-ului la un Monster mic (vreo 9000€ preț de listă) era de vreo câteva sute. Adică sub 10%.

 

Și 5% dacă-ți face rabat, iese cam pe 0, deci nu are cum. Accesoriile și opționalele au o marjă mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tot urmarit prezentari si concluzii pe acest model

Poi tocmai din acelasi motiv te intrebam si eu :D. Varianta 2017 pare chiar o crestere buna pentru Stroama mica (de fapt ambele), mai mult decat un face-lift.

Mno, multam, spor la Km :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super confort! La putere inca nu pot spune mare lucru, sunt in rodaj si m am dus in 5 mii de ture doar. Pe alocuri am depasit putin limita. Saptamana viitoare am revizia de 1000 de km si tragem mai tare.

» Post actualizat in 04 Aug 2017 05:56

Oricum, cred ca e marketing asta cu revizia de 1000km si rodaj... Dar ca sa fiu eu impacat, am facut-o ca la carte. :)

» Post actualizat in 08 Aug 2017 15:25

Gata revizia si imediat dupa si prima 1000 de km.

post-67087-0-31838900-1502205919_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am comandat parbriz MRA Vario touring, trebuie sa vina saptamana viitoare - fac poze cu el montat. M-a costat 600 de lei la un dealer in Cluj.

 

Am ajuns la 3000 de km si, bineinteles, imi place la nebunie mobreta.

 

Ma uit dupa un kit de laterale si topcase din aluminiu de la kappa, dar mai stau ca sar de 1000 de euro.

 

Trebuie sa recunosc ca si anvelopele Bridgestone sunt misto, la nivel de Metzeler (nu vreau sa intru in polemici, le-am comparat cu ce mi s-a parut mie ca fiind etalon in clasa).

 

Urmeaza alti km si saptamana asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is curios daca ajuta parbrizul.

 

Zic asta fiindca vazusem acum cateva saptamani pe YT niste clipuri ale unui flacau cu v-strom 650 2017 ce avea o extensie de parbriz (din aia atasata la parbrizul original). L-am intrebat de la ce firma e si daca a scazut buffeting-ul, mi-a zis ca e un clip-on de la MRA si ca nu e prea mare diferenta fata de parbrizul stock si ca pana l-a urma a vandut-o (extensia, nu motorul :D).

 

Eu pe mobra mea am parbriz MRA touring la care i-am adaugat si spoiler vario MRA (din acela mare - X-Screen touring) si tot n-am reusit sa obtin "liniste" ca atunci cand esti bagat cu capul sub parbriz. Defapt cu extensia pe pozitia cea mai de sus trebuie sa mai aplec putin capul (cativa cm) si obtin efectul dorit. Iar doar cu parbrizul de touring imi venea tot aerul in fata (implicit si zgomot, presiune, etc). Nu stiu sincer daca cei de la MRA chiar masoara ceva cand fac produsele astea (gen in tunel aerodinamic), dar eu am ramas putin dezamagit de rezultate.

 

Ai putea sa incerci si acel deflector de la Wunderlich, vad ca e destul de apreciat pe advrider ;)

 

Tine-ne la curent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul este bestial. Il am din 03 iun 2017,primul lot pt RO. Dupa primii 1000km( in care imi injuram alegerea facuta,venind de pe cruiser) am inceput sa apreciex motorul la adevarata lui valoare. Si ai ce aprecia:stabilitate,frane,tinuta de drum. Am deja 5000km si abia astept sa ma urc din nou pe ea. Dupa 600-700km in sa,te dai jos,bei o cafea si pleci iar... Motorul vibreaza un pic cam tare la turatii peste 7000,dar e normal pt un astfel de motor. Consum decent spre ideal,daca circuli moderat. Pt adventure touring este foarte bun.

Offtopic: ciudat cata lume este interesata aici de V-strom 2017,in conditiile in care am fost cu el in iunie la Vstromania si nimeni nu a intrebat nimic timp de doua zile... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai avut MRA cu deflector pe alta mobra si am fost foarte multumit - am comparat cu cel stock.

 

Imediat ce vine il pun la treaba si va spun ce si cum.

» Post actualizat in 22 Aug 2017 17:55

Nu sunt nici inalt, am 1,72.

» Post actualizat in 23 Aug 2017 12:23

Am montat suportul si placa.

post-67087-0-49665700-1503490993_thumb.jpg

post-67087-0-30784200-1503491007_thumb.jpg

post-67087-0-79544600-1503491019_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: ciudat cata lume este interesata aici de V-strom 2017,in conditiile in care am fost cu el in iunie la Vstromania si nimeni nu a intrebat nimic timp de doua zile... :)

Or fi crezut ca-i cel de 1000 :crack: Se incurca astia si la review-uri cand le prezinta side-2-side :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or fi crezut ca-i cel de 1000 :crack: Se incurca astia si la review-uri cand le prezinta side-2-side :))

Nu are legatura... Plus ca era si Chucky cu unul de 1000,deci... Ideea e ca suntem "foarte interesati "de orice,atat timp cat suntem pe net. In viata de zi cu zi suntem asa cum suntem noi in realitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu erau interesati cei din anturaj....no problem...mă voi informa din diverse alte surse..observ o urma mica de samanta de orgoliu care nu isi are rostul.

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura... Plus ca era si Chucky cu unul de 1000,deci... Ideea e ca suntem "foarte interesati "de orice,atat timp cat suntem pe net. In viata de zi cu zi suntem asa cum suntem noi in realitate...

 

Era prea mult alcool in jur! :P

Nu cred ca erai tu langa motor cand s-au uitat. Au fost comparate si dezbatute amandoua modele. Ne-am tot invartit in jurul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...