Sari la conținut

Paragliding Kathisma beach Lefkada 2017


Postări Recomandate

Foarte tare!

Am fost si eu in Lefkada la sfarsitul lunii Iunie.. si a fost foarte ok!
Am inchiriat si eu scuter.. 2 zile, 30 euro, 180 km.. am cutreierat toata insula.
Intr-o zi am fost intr-o croaziera pe mediterana la insulele din zona (Kefalonia, Ithaca, Skorpios, Meganisi)

Preturi foarte ok peste tot.

 

Chiar a fost un concediu foarte reusit.
Singurul lucru urat ce mi s-a intamplat.. a fost in ultima zi pe croaziera, dl Capitan oprise undeva intr-un golfulet ca sa sarim de pe vapor in apa, am sarit cu Go PRO Hero 5 in mana.. si mi-a scapat.
Apa fiind adanca si tulbure, nu l-am mai gasit. (asta e, cand esti prost si nu gandesti ce faci mai patesti si d-astea).

 

Recomand Lefkada!

P.S.: 50% din oamenii de pe insula sunt romani. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost 10 nopti. Am inchiriat scuter 7 zile. O chinezarie de 200cc cu abs. Era practic noua. Avea 230 km , si l-am lasat cu 760. 150 de euro pe 7 zile , plus in jurde 30 euro benzina. Dar m-am invartit mult mai bine decat cu masina. La cost cred ca am iesit pe minus, dar nu am avut nervi cu parcarea, cu drumul ingust sau cu aglomeratia. Doar aveam ceva dureri de coaste sau de ''oua'' de la nevasta dc depaseam 80 km/h sau ma lasam pe curbe prea tare.

Romanii cred ca erau a doua natie dupa greci , pe insula, dar erau si foarte multi polonezi .

Filmarea e la baza fullHd, dar programul free de editare video(am pus muzica) l-a scos la 720p pe youtube.

Frumos cu parapanta...ma cam bate gandul sa ma apuc de curs(600 euro) , dar asa am zis si cu parasutismul si am renuntat pana la urma. Cu parapanta e mai pentru suflet, fata de parasutism, si ai timp sa admiri si sa te bucuri de clipa.....

Editat de nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Insulele Grecesti sunt paradisul pe pamant, iar marile care o inconjoara niste minunatii!

Legat de parapanta, cochetez si eu cu ideea, unde se fac cursuri, unde sunt locuri de dat etc etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut l.u.v ,

 

La o prima cautare pe net, am gasit pe la Brasov , un centru de instruire. Problema nu sunt neaparat banii pe curs, cat timpul necesar si dependenta de conditiile meteo. Dupa ce devii meserias cred ca te poti da in multe locuri, dar pentru inceput credca e ok in zona de deal si de munte.

Echipamentul cred ca incepe de pe la 1500 lei sh , si cred ca sari lejer de 4000 euro daca te incapatanezi sa iei ceva pro ......

Oricum, cel putin in cazul meu a functionat ca un mic reset la creier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scris pretul minim de pe olx.....nu sunt de specialitate si nu cunosc preturile. Cred ca cu 1000 euro iti iei ceva second cat de cat ok. Eu am doi colegi care au practicat acest sport (unul are si o cazatura care l-a facut mai greu cu ceva titan pe la coloana si 1 an de imobilizare la pat) si credca ma lipesc la un pret bun , in caz ca ma hotarasc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Pentru scutere mici de 50cc cred ca e de ajuns B. Pentru mai mare iti trebuie A. M-au pus sa arat permisul sa vada ca am A, si in acel moment a venit cineva cu B si i-a zis ca ii poate da doar ceva de 50cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Pentru scutere mici de 50cc cred ca e de ajuns B. Pentru mai mare iti trebuie A. M-au pus sa arat permisul sa vada ca am A, si in acel moment a venit cineva cu B si i-a zis ca ii poate da doar ceva de 50cc.in noiembrie fac un an de la dobandirea permisului.Pot inchiria scuter sau moto,avand in vedere ca nu am inca un an ?.Plec in Grecia in Septembrie

» Post actualizat in 19 Jul 2017 05:27

Salut,

Pentru scutere mici de 50cc cred ca e de ajuns B. Pentru mai mare iti trebuie A. M-au pus sa arat permisul sa vada ca am A, si in acel moment a venit cineva cu B si i-a zis ca ii poate da doar ceva de 50cc.

 

Salut,

Pentru scutere mici de 50cc cred ca e de ajuns B. Pentru mai mare iti trebuie A. M-au pus sa arat permisul sa vada ca am A, si in acel moment a venit cineva cu B si i-a zis ca ii poate da doar ceva de 50cc.

in Noiembrie fac un an de la dobandirea permisului.Pot inchiria scuter sau moto,avand in vedere ca nu am inca un an ?.Plec in Grecia in Septembrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator _Raul_

Lefkada e un sat grecesc multiplicat, cu serviciile aferente.

Mers o data, la experiment, si ultima.

Inchiriat motor 5 zile si apoi barca ca sa scap de tiganie.

Plajele, restaurantele si cazarile - o mare lautarie pentru muncitorii din Europa. Croazierele, :crack: , no comment - nu m-am riscat.

Sa incercam sa fim cat de cat obiectivi as zice.

Natura este frumoasa spre foarte, localitatile si perisajele din partea montana a insulei sunt super faine, porturile mici din S superbe, dar furnicarul de balcanici si engleji + serviciile adaptate nivelului lor iti omoara tot cheful.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...