Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Trecere pe 600 - 2 ani xp, nu f multi km

incepatori

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#61 superbec

superbec

Incepator

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,124 posts
  • Interests:ascunse
  • Moto: in 3 timpi
  • Club: sanwich

Posted 31 July 2017 - 09:14 AM

Am vrut sa-i spun exact acelasi lucru dar am zis sa te las pe tine pentru de obicei ai cuvinte mai incarcate de efect comic.

pai si acum te-am dezamagit? :D

Uite aici un top 10 mai actualizat:

https://www.google.r...motorcycles/amp

cam aiurea topul ... bony la commutere ... nu prea are nici o legatura , greoaia , joasa, tehnologie 1960 , intervale de servis de scuter 50, cost servis/exploatare mare 

z1000sx ... mda, merge dar parca nu-i de acolo 

in schimb mt-07 lipseste 

in tara pupatorilor de moaste, belbodul este un geniu

#62 goe 75

goe 75

Pasionat

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,006 posts
  • Moto: Gsxr10002,cbr6002.
  • Numar: B510XXX,B509XXX,B75GOE,B22GOE
  • Club: nope

Posted 31 July 2017 - 09:21 AM

Nu conteaza ,important este CA marele TransAlp nu mai este inclus in nici o lista de top 10 din 85 incoace,decat poate pentru cele mai overrated motorete .

... you have between your legs an instrument capable of giving pleasure to thousands – and all you can do is scratch it.”

#63 MatmaX2109

MatmaX2109

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 19 posts
  • Moto: Cagiva Raptor 125
  • Numar: B - 63 - MAT

Posted 31 July 2017 - 01:58 PM

Sunt hotarat in proportie de 90% spre kawasaki er6. Ramane de vazut daca N sau F. As prefera F, dar parca e mai simpatic N-ul.

Banuiesc ca daca ii pun un parbriz mai inalt pot rula 200 km din cand in cand cu o viteza de autostrada, nu?

Si astfel mai prelungesc dorinta de ducati inca 2 ani:))

#64 Saprodvl

Saprodvl

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 180 posts
  • Moto: Cr600 f4i
  • Numar: YY04KKX

Posted 31 July 2017 - 03:45 PM

Am avut F si am mers si pe N, parbrizu ala nu ajuta mare lucru.
Carenele alea isi fac treaba bine si nu afecteaza cu nimic prezenta lor, ai mai multe avantaje, mai ales cand te prinde ploaia 😂

#65 goe 75

goe 75

Pasionat

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,006 posts
  • Moto: Gsxr10002,cbr6002.
  • Numar: B510XXX,B509XXX,B75GOE,B22GOE
  • Club: nope

Posted 31 July 2017 - 03:49 PM

Si astfel mai prelungesc dorinta de ducati inca 2 ani:))

Daca asta te roade foarte tare ,mai bine iti cumperi acum Ducati si iti iese din sistem in cateva saptamani decat sa ramai cu gandul la el 2 ani.Asta daca te bagi la un italian vechiut si daramat ,de cca 3000 €.Daca te lipesti de ceva mai nout ,fie sportiva sau un Monster,atunci se cam schimba datele problemei si se poate sa ramai cu microbul pentru mai multa vreme.

Edited by goe 75, 31 July 2017 - 03:51 PM.

... you have between your legs an instrument capable of giving pleasure to thousands – and all you can do is scratch it.”

#66 ovi_ice

ovi_ice

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 208 posts
  • Moto: Yamaha XJ6 Diversion

Posted 31 July 2017 - 05:13 PM

Sunt hotarat in proportie de 90% spre kawasaki er6. Ramane de vazut daca N sau F. As prefera F, dar parca e mai simpatic N-ul.

Banuiesc ca daca ii pun un parbriz mai inalt pot rula 200 km din cand in cand cu o viteza de autostrada, nu?

Doar cu dopuri sau casti noise canceling...

De rulat poti rula oricum, dar cred ca te-ai referit sa poti rula comfortabil..

Edited by ovi_ice, 31 July 2017 - 05:14 PM.

#67 Costin Nitsoc

Costin Nitsoc

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 108 posts
  • Moto: Honda CB500

Posted 18 August 2017 - 05:18 PM

am o problema asemanatoare.

A-ul luat anul trecut, dat cu Honda CB500 vreo 3000 km prin Ro, acum m-am mutat in Fr si cum ma frige rau asta cu motociclismul mai ales ca aici sunt si foarte multi motociclisti iar clima e propice pentru un sezon de cel putin 11 luni....ma gandesc sa-mi iau un motor aici si sa-l vand pe cel din tara care momentan sta in garaj asteptam sa-I expire ITP-ul :(

Dupa putina experienta cu CB-ul care dupa mine e o SUPER motocicleta pentru incepatori pentru ca e foarte manevrabila, nepretentioasa si nu foarte fortoasa (PC32, varianta 2001 pe 37 CP) ma gandeam sa profit de ofertele bune de aici si sa imi iau ceva mai "nou" decat 2001, adica sa aiba si ABS.

Ideea e ca as vrea ceva si de oras dar si de drumuri prin afara cu pasager. Initial ma uitam la Hornet-ul de dupa 2007 dar e prea scurt pt. doua persoane. VStorm e prea mare si prea de touring ca sa poata fi folosita ca moto de oras.

Deocamdata varianta la care am ajuns e ca si Matma, ER6n varianta 2006, cu ABS care aici e intre 2800 si 3500 euro sau varianta 2009, pe la 3500 euro +

Are cineva ER6n si a plecat la drum de 200 km+ impreuna cu pasager cu ea? cum se comporta?

Ar mai fi si alte propuneri?

#68 Doctor X

Doctor X

Not a tru biker

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,990 posts
  • Interests:Rocks, rolls and guitars
  • Moto: Kawasaki KLE 500
  • Numar: B-32-DRX

Posted 18 August 2017 - 05:20 PM

Versys, daca permite bugetul.

"You should never underestimate the predictability of stupidity." Bullet Tooth Tony

My photostream on Flickr

https://500px.com/mnegulici

http://servicemotor.ro/

#69 MatmaX2109

MatmaX2109

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 19 posts
  • Moto: Cagiva Raptor 125
  • Numar: B - 63 - MAT

Posted 18 August 2017 - 07:13 PM

Versys imi pare uratica...
Eu ma uit si la sv650. Dar tre sa astept sa dau raptorul. Sunt ceva persoane interesate, dar sa vedem ce se concretizeaza...

#70 zahei

zahei

Vatman grabit

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,135 posts
  • Interests:interventii chirurgicale: 5
    fracturi: 7
    tije titan: 2
    placute titan: 1
    suruburi: 4
  • Club: Gloria Brotherhood

Posted 18 August 2017 - 08:09 PM

ducati 749 plus drumuri lungi nu egal love. mie personal imi displace profund acest model, care este cel mai putin ducati dintre toate ducati-urile. trecand peste chestia asta de gust personal, este una dintre cele mai incomode motociclete pe care m-am urcat vreodata. vei depune eforturi supraomenesti ca sa nu stai in maini si cu toate astea te vor durea pana la lacrimi. te va direa spatele ca pe taica mare si nimic nu poate schimba acest lucru. vei sta in cap, pe o motocicleta submediocra pe care scrie ducati. ce alte optiuni mai ai?
» Post actualizat in 18 Aug 2017 18:16

Sa fac și eu un pic de offtopic: sa inteleg ca eu sunt "dereglat" pentru ca nu imi plac SS? Sau dacă zic ca mie Transalpul (sau ceva de tipul asta) mi se pare cea mai ok motocicleta (ptr mine)?

Eu nu integ de ce sunt atat de interesante SS... Unde te dai cu ele? Prin oras la 35 de grade?
Ieri când am ajuns acasa storceam apa din chiloți iar când am stat la un giratoriu vreo 2 minute pur și simplu ma frigea geaca...

SS-urile iti plac atunci cand stii sa te dai cu ele. daca mergi touring / naveta cu ele, regulamentar, este normal sa nu iti placa. nu sunt facute pentru asa ceva. la prima curba insa, se schimba radical problema. dar ca sa apreciezi diferentele, dupa cum ziceam, trebuie sa stii sa te dai cu ea. nu doar sa stii sa mergi cu motocicleta, ci sa stii sa mergi cu un SS.
» Post actualizat in 18 Aug 2017 18:17
later edit: vad ca s-a mai raspuns la subiectul 749. ma bucur ca s-a renuntat la idee.

Also tagged with one or more of these keywords: incepatori

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status