Sari la conținut

TRANSFAGARASAN DIN AER.......


Postări Recomandate

Am stat un pic in dubii aseara daca sa ma dau lovit azi sau nu. Din pacate a fost cam tarziu sa pot aranja ceva. :)

Misto plimbarea.

Editat de omu79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de kkcioasa este legislatia pentru astfel de hobby?

am inteles ca au avut grija sa puna bocancul ...

Normal. Nu cred ca este prea placut ca elicopterele SMURD, parasutistii, planoristii sau alti pasionati de zbor sa se izbeasca de tot felul de drone. Este firesc sa fie reglementat zborul in aer. Precum in cer, asa si pe pamant. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal. Nu cred ca este prea placut ca elicopterele SMURD, parasutistii, planoristii sau alti pasionati de zbor sa se izbeasca de tot felul de drone. Este firesc sa fie reglementat zborul in aer. Precum in cer, asa si pe pamant. :)

 

aaaaa.... ok.... gotcha'....

 

drona de 2 kile, gabarit usor incadrabil intr-un diametru de 60-70 cm este bai mare, dar daca ridic planorul de 250cm anvergura este ok (cat timp nu filmez)

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram revoltat de legislatie pana mi-a povestit un pilot de elicopter de aventurile cu drone... Incredibil ce idioti pot fi unii "piloti" de drone.

 

In lumea aeromodelismului, drona este considerata "manea" tocmai din cauza utilizatorilor iresponsabili.

 

Problema cu legislatia, este ca a devenit exagerat de restrictiva pentru aeromodelism, cu exceptia planoarelor.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am platit 110 euro taxa.....

si DA sunt de acord ca trebuie legislatie!!!!! facuta asa pe coltul mesei .... dar e LOGICA la unele lucruri chiar de bun simt

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...