Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Impreuna cu raducanescovan, goethaust, Zimbruta si Attila am petrecut un weekend mega smecher.

 

Incepand de la faptul ca esti luat de la 0 pe o motoreta enduro, inveti sa mergi incet, sa ai echilibru etc. Pe scurt inveti bazele care o sa fie foarte importante mai tarziu.

Dupa aceea, incepe distractia, unde incepi sa o iei pe sleauri mai mici si mai mari si te dai si cazi si te ridici si te dai iar.

 

Fiind o persoana cu o frica de inaltimi, o parte din chestii pe mine m-au covarsit, dar dupa ce am vazut ca si restul fac ce trebe facut, am trecut peste frica si asta consider ca e una din cele mai mari castiguri pentru mine.

 

M-am dat si cu o Husqvarna TE450 si cu un KTM EXC-F 250 si goddam ktm-ul de 250 e mega mega fun!

 

In afara de asta, pentru cei care organizeaza "cursuri" and stuff, cred ca faptul ca in cei 580 de lei este inclusa cazarea, masa echipamentul si mobra si tot altceva acolo mi se pare GENIAL. Inseamna ca tot ce trebuie sa faci e sa ajungi si sa incepi sa inveti.

 

Eu o sa mai revin la Attila de cate ori o sa am ocazia, pentru ca zona e frumoasa, mancarea e geniala, compania e beton si distractia e maxima.

 

Ca sa mai dau o idee de cat de fking fun a fost treaba asta, deja ma uit sa-mi comand echipament de enduro pentru data viitoare. Simt ca e ceva cu ce o sa mai distrez cand nu merg la circuit :D

 

Keep it up ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece si week-end-ul cu 15 septembrie e plin, am rezervat (inclusiv telefonic si prin e-mail) week-end-ul 29 sept. - 01 oct. pentru un grup de 4 persoane din Timisoara ce-l include si pe subsemnatul.

Te rog sa-mi trimiti pe endurokarpatia@gmail.com numele complet a celor 4 persoane, sa demaram pregatirile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, Attila;

 

Am trimis e-mail-ul.

Scuze de raspuns tarziu, am fost plecat in concediu, fara access ok la net.

 

Rog raspuns la el si re-confirmare rezervare.

Editat de emircea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ne-am intors de la Covasna. Un weekend superb, o vreme faina, locuri si trasee excelent alese.


Felicitari Attila si multumim pentru tot - mai ales pentru rabdare.


A meritat pe deplin deplasarea de la Timisoara.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno Atilla,as avea o intrebare:se poate participa cu mobrele proprii?

E vorba de faptul ca,sunt cam scurt de inaltime si nu prea ajung corspunzator(adica deloc)pe mobrele ce le oferiti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno Atilla,as avea o intrebare:se poate participa cu mobrele proprii?

E vorba de faptul ca,sunt cam scurt de inaltime si nu prea ajung corspunzator(adica deloc)pe mobrele ce le oferiti voi.

Da se poate participa cu motocicleta proprie. Cu toate ca inca nu am avut pe nimeni cu motocicleta lui. In pretul standard oricum nu e inclusa chiria motocicletei ce dam noi. Fii atent, e vorba de initiere enduro, cei care deja stiu trucurile de baza in enduro nu prea vad/invata nou pe aici. Cei care stiu ceva enduro pot participa in curand la ture enduro organizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit asta,dar as prefera sa abordez de la 0 caci e una ce ai invatat/faci si alta ce iti explica/arata un initiat.Oricum vreau sa vin cu nevasta-mea,cu doo Suzuki DR,dar undeva prin primavara.

Eram curios,in prima faza,daca se poate veni cu propriile motociclete.

Mare mersi de precizari!:ok:

Ne auzim mai la primavara.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Multumesc tuturor care au avut curajul sa vina si sa participe la weekendurile de initiere, sunteti baieti si fete de nota 10!

Ma bucura si mai mult faptul ca sunt rideri intre voi care au revenit si au ajuns de la incepatori spre avansati, ne da un sentiment de satisfactie, si vedem ca nu am inceput totul degeaba.

Am fost surprinsi de numarul mare de solicitari, da, se pare ca acest sport se bucura de o popularitate imensa.

Incetul cu incetul se formeaza o tabara aici, si din primavara ne vom prezenta cu noutati si mai interesante. Detaliile le aflati direct de la noi, ca sa nu ne copieze concurenta.

Anul acesta mergem pana nu ingheata!

Hai bafta si pedala!


» Post actualizat in 24 Oct 2017 17:38

S-au eliberat 2 locuri pentru weekendul care vine, 27-29 Octombrie.

E weekend de initiere.


» Post actualizat in 10 Nov 2017 11:16

Am vazut ca foarte multi participanti la weekendurile enduro renunta, sau ajung foarte greu la noi in Covasna, datorita prietenelor, sotiilor, familiei. Astfel, ne-am gandit ca pe viitor sa oferim pachete de servicii suplimentare care se adreseaza partenerelor, astfel sa puteti veni impreuna; baietii la enduro si fetele in mini vacanta.

Cine are partenera, care practica sau vrea sa invete enduro e foarte norocos si in acest caz avem deja solutia.

Cu riscul sa ne copieze concurenta, ne-am gandit la cateva variante de pachete pentru partenere "non enduro":

Pachet off-road, cu masina de teren, pe trasee soft, foarte pitoresti (peisagistica), cu barbeque impreuna cu grupul de enduristi, observare animale salbatice.

 

Pachet activ, include lectii de calarie pe cai lipitani, plimbari cu bicicleta in imprejurimi, drumetie (trekking) in zona Covasna.

 

Pachet relaxare (wellness), include piscina, sauna, jakuzzi, masaj, sala fittness etc.

 

Aceste pachete nu ar costa mai mult decat pretul weekendului de initiere enduro (580 Ron)/ persoana/weekend.

Am dori sa stiim opiniile voastre, sau daca aveti si alte idei.

Sa ne scutiti de comenturi off topic, va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...