Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

ABC de circuit la SpeedPark Bacau, 22-23 iulie

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#61 Cesar

Cesar

Throttle by Life

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,576 posts
  • Moto: NU MAI AM

Posted 03 October 2017 - 01:04 PM

Pai cand sunt atatia gratis, tu dai bani? :))))

Ia uschaela, englezomanule, ca eu nu iti stric tie combinatiile :D

» Post actualizat in 03 Oct 2017 11:11

De ce nu va duceti la reprezentanta, manca-v-ar nenea?

La reprezentanta e 2.5 cu 2.9 la orice fel, orice model. Fara alte comentarii.

» Post actualizat in 03 Oct 2017 11:39

I-am raspuns, nu ca ar conta, dar ca idee.

Tin cont de parerea oamenilor ce au sensibil mai multa experienta

Cristi, asta se numeste ipocrizie.

E adevarat ca e tot o alegere personala.

Edited by Cesar, 03 October 2017 - 01:05 PM.

#62 SONYC

SONYC

Sticlist de anduranta!

• Membru
  • Pip
  • 220 posts
  • Interests:Viajes
    Senoritas
    Cervezas
  • Moto: Honda Hornet '07
  • Numar: B-xxx-xxx
  • Club: A

Posted 03 October 2017 - 02:15 PM

@Cesar

Insisti vad. Gratie "sustinatorilor" probabil.

Te-am intrebat ori ba de ce imi recomanzi presiunea asta? Prin viu grai, nu pe forum, corect ori ba? Ai dat din colt in colt? Ai dat.

Ti-am explicat cat se poate de clar ca ceva nu este ok la directie. Mi-ai sugerat sa merg pe serpentine, sa vad daca simt la fel si sa revin. Cand? Dupa ce ma imprastiam pe asfalt? Am parcurs 1100 de km weekend-ul asta, nu puteam risca, nu pe pielea mea.

De ce imi propui sa vorbim live? Nu am facut asta deja? Ori poate vrei sa dai anume ceva de inteles.

Toate nelamuririle mele au fost exprimate la fata locului. Acum, ca tu ai ales sa ma ignori in ideea in care stii tu mai bine, ei bine, asta este o cu totul alta discutie.

Tin cont de parerea celor cu mai multa experienta in cazul in care, logic, pot si argumenta. Altfel vine unu' maine din asta batran si imi spune ca pot sa renunt la frana fata, ca n-am nevoie, in viraje frana spate este cea care echilibreaza mobra. Eu desigur, ca un incepator ascultator fac asa, fara sa comentez. Sau imi spune sa ma arunc intr-o fantana, nu obiectez, are experienta, o fac.

Nu Cesar, argumentezi iar eu bag la cap, scurt si la obiect. Orice informatie pe care tu binevoiesti sa o impartasesti trece insa si prin filtrul meu, este firesc.

Cineva sufera de ipocrizie, corect, dar nu sunt el acela. Cineva mai sufera si de lipsa asumarii anumitor afirmatii, dar nu-i bai, daca tu esti impacat, e ok, noi sa fim sanatosi!

O sa dau "unfollow topic" pentru ca n-am timp de pierdut cu mistocareli si glume de autobaza. Daca ai ceva sa imi spui, ma poti fie suna fie chema la tine la atelier, nu am absolut niciun fel de problema sa iti spun cele de mai sus si in fata, este in fond "crudul" adevar, fie ca il recunosti ori ba.

Toate bune,

Cristi.

Vorbeşte doar dacă poţi depăşi calitativ liniştea.

fei4qs.jpg

#63 Cesar

Cesar

Throttle by Life

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,576 posts

Posted 03 October 2017 - 02:22 PM

Omule, sa fii tu sanatos, ca tu stii mai bine.

Toate cele bune!

#64 stokerel

stokerel

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 794 posts

Posted 03 October 2017 - 04:37 PM

Pana la urma, eu tot n-am inteles ce presiune sa bag la hornet cu angel gt si pasager in carca.

2.2 fata si 2.0 spatele e ok pentru dat o tura din centru pana in militari la carfur?

#65 Cesar

Cesar

Throttle by Life

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,576 posts

Posted 04 October 2017 - 09:50 AM

@SONYC  - ma frend, nu stiu daca ti-ai propus sa ajungi the next big thing al instagramului, sau al motociclism.ro-ului  dar vad ca iti place senzationalul :)) Foarte controversat tu ca persoana asa...
Pe nenea cu curatatoria de haine moto l-ai balacarit, desi a venit omu sa zica in fata marii adunari nationale ca te-a pus sa semnezi inainte ca o cureti pe proprie raspundere.
Acum cu presiunea.

Io inteleg ca vrei sa ajungi vedeta da'  daca tot zici ca ai fost la Cesar de N ori, ce-ti mai trebuie forum?
Lumea stie f bine cine e Cesar. Nu mai descopera nimeni apa calda acum. Nu stiu sigur daca o sa vrei sa-ntelegi nuanta

Mai era un baiat care incepuse acum 2-3 luni sa dea in SST ca hau ca bau, si lumea-i zicea fix ce ti-a zis tie cu curatatoria...  3 pagini mai incolo, a dat-o la intors omu' :)  Mare sport asta cu cautatul de atentie pe internet....

Soc si groaza! Senzational! N-o sa-ti vina sa crezi dar.... da, ba, da! Ai intuit perfect si aproape complet. :D

#66 zahei

zahei

Vatman grabit

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,127 posts
  • Interests:interventii chirurgicale: 5
    fracturi: 7
    tije titan: 2
    placute titan: 1
    suruburi: 4
  • Club: Gloria Brotherhood

Posted 04 October 2017 - 09:58 AM

am fost nelinistit vreo luna intreaga, asta parea un topic care scapase nefütut. multumesc pe aceasta cale trolilor de serviciu care au dus forumul asta unde este. Dobrescule, dormi de 10 ani de zile ca frumoasa din poveste.

#67 Trancanicicel

Trancanicicel

Meh

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 8,052 posts
  • Interests:Nu-s.
  • Numar: Chupaleta
  • Club: A.A.A.

Posted 07 October 2017 - 06:05 AM

Da ba, atata a mai ramas, sa ii recomanzi unui n00b sa puna 2.5 cu 2.9 pe racoarea asta. Ala si asa nu intelege ce e aia presiune si dupa aia sa ii mai si canti in struna ca asa zice manualu', doar de dragul de a-l intepa pe Cezarica. Bravo, boieru'! Si te mai miri de ce se lipesc de asfalt unii... 

Not available at this time. Please refresh page.

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

pestritu
DMCA.com Protection Status