Sari la conținut

primele mele experiențe ca motociclistă .


sonjah
 Share

Postări Recomandate

Da, ca de asta aveam eu nevoie in viata :))). Cauta pe google si o sa gasesti, oricum acolo iti traiesti viata.

 

Deci nu stii daca am gresit sau, te-ai gandit tu sa cauti un nod in papura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doamne, tie chiar iti place sa te faci de rahao. Pai cum cautam eu un nod in papura daca nu stiam unde ai gresit? Cum am stiut, am mers la ghici? :))) Destept, nene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, tie chiar iti place sa te faci de rahao. Pai cum cautam eu un nod in papura daca nu stiam unde ai gresit? Cum am stiut, am mers la ghici? :))) Destept, nene!

 

Pai si ce te costa bai pedo sa pui explicatia aici? Ar putea fi chiar un semn ca unicul tau neuron lucreaza!

 

Hai cu explicatia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am luat-o cu totii pe aratura. Lasati fata sa scrie aici. Sau eventual fa un blog, controlezi mai bine si nu ti se dilueaza postarile cu tot felul de pareri si corecturi, care pot fi in subsolul povestilor, nu la acelasi nivel cu ele. Eventual da report la mesajele offtopic.

 

Uite un exemplu de scris frumos despre viata de motociclista de la raposata noastra colega, northern_freyja:

https://povestile-unei-motocicliste.blogspot.ro

:disappointed:

Waaa, mulțumesc! Chiar îmi place mult de ea. Am și eu un blog, într-adevăr, dar e out of service, deoarece momentan nu am timp pentru a mă ocupa de el. Dar am să revin la el asap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Shumilica - blogul este al Sabinei, care, din pacate, nu mai e printre noi de anul trecut. A fost un exemplu de ghinion cat casa poporului...

 

Ce s-a intamplat?

 

@petre81: ai facut praf topicul dintr-o chestie minora. Tipa scrie foarte bine, mult mai bine decat multi, multi altii, inclusiv de-aia "slefuiti" de confortul stalinist. Daca te pui sa cauti greseli, poti sa-i gasesti oricui. Banuiesc ca ai auzit cum i-a gasit Gadea greseli gramaticale lui Plesu, sau? Nimeni nu e infailibil si limba romana e una dintre cele mai grele limbi; nu e usor sa o stapaneasca cineva. Postarile tale nu fac altceva decat sa-ti dea frustrarile pe fata. Sunt convins ca esti foarte incantat de perioada comunista, ceea ce nu vreau sa spun ce demonstreaza, ca probabil imi iau ban.

Astept cu interes sa-mi cauti si mie greselile cu lumanarea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat?

 

Se credea zeita motociclismului din Romania, era incepatoare si dadea sfaturi. In afara de asta erau tot felul de limbisti care-i bagau prostii in cap. Un cumul de factori care a dus la moartea unei persoane tinere care avea viitorul in fata.

 

@petre81: ai facut praf topicul dintr-o chestie minora. Tipa scrie foarte bine, mult mai bine decat multi, multi altii, inclusiv de-aia "slefuiti" de confortul stalinist. Daca te pui sa cauti greseli, poti sa-i gasesti oricui. Banuiesc ca ai auzit cum i-a gasit Gadea greseli gramaticale lui Plesu, sau? Nimeni nu e infailibil si limba romana e una dintre cele mai grele limbi; nu e usor sa o stapaneasca cineva. Postarile tale nu fac altceva decat sa-ti dea frustrarile pe fata. Sunt convins ca esti foarte incantat de perioada comunista, ceea ce nu vreau sa spun ce demonstreaza, ca probabil imi iau ban.

Astept cu interes sa-mi cauti si mie greselile cu lumanarea ;)

 

Eu n-am facut praf nimic, cel mult am avut un rol de catalizator. Topicul a fost facut praf de o mana de hateri care n-au alta treaba decat sa urmareasca ce postez si vin sa se incerce cu mine, la fel cum banuiesc ca vrei sa faci si tu. Dar nu-i bai, daca vrei sa ne porcaim ca sa stricam si mai mult topicul eu nu am nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am facut praf nimic, cel mult am avut un rol de catalizator. Topicul a fost facut praf de o mana de hateri care n-au alta treaba decat sa urmareasca ce postez si vin sa se incerce cu mine, la fel cum banuiesc ca vrei sa faci si tu. Dar nu-i bai, daca vrei sa ne porcaim ca sa stricam si mai mult topicul eu nu am nici o problema.

 

Stiu ca nu ai nicio problema. Asta cauti sa provoci, asta ai facut de la inceput.

Legat de cine a facut praf topicul, sa-ti aduc aminte cine a inceput cu greselile gramaticale? Ai uitat deja? Daca cineva are o scapare, nu e musai sa ii scoti ochii din prima si in niciun caz nu pe tonul ala. Exista unii care chinuie limba romana, dar aici nu era cazul. Oricui i se poate intampla. Puteai sa-i spui ce aveai de spus on-topic si sa-i lasi un PS despre chestia cu un i.

 

La tipul ala de discurs, bine-nteles ca ai starnit reactii. Ai exagerat aiurea-n tramvai si de la asta a plecat totul. Legat de porcait, eu nu incerc sa ma porcaiesc cu nimeni, dar tu ai postari de tip flame. Fara motiv real.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este el, sufera de retard, epliepsie, Alzheimer, retard, prostata, prost tata, retard (a, am mai zis :))) ). Nu trebuie sa ne suparam pe cei care sufera, trebuie intelesi pana si ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu ai nicio problema. Asta cauti sa provoci, asta ai facut de la inceput.

 

Asta e parerea ta... care este subiectiva. Tie ti se pare provocator pt ca asa iti doresti sa para, provocator.

 

In realitate totul este in mintea ta.

 

Legat de cine a facut praf topicul, sa-ti aduc aminte cine a inceput cu greselile gramaticale? Ai uitat deja? Daca cineva are o scapare, nu e musai sa ii scoti ochii din prima si in niciun caz nu pe tonul ala.

 

Mai nou sa atragi atentia asupra unor greseli gramaticale flagrante este o problema? De unde vine aceasta sensibilitate?

 

Ar trebui sa va considerati norocosi ca exista persoane dispuse sa va indrume cand gresiti.

 

Exista unii care chinuie limba romana, dar aici nu era cazul. Oricui i se poate intampla. Puteai sa-i spui ce aveai de spus on-topic si sa-i lasi un PS despre chestia cu un i.

 

Pai asta am si facut, am scris scurt si concis unde a gresit. Si nu am fost singurul: /index.php?/topic/747684-primele-mele-experienee-ca-motociclista/?p=4355975

 

 

La tipul ala de discurs, bine-nteles ca ai starnit reactii. Ai exagerat aiurea-n tramvai si de la asta a plecat totul. Legat de porcait, eu nu incerc sa ma porcaiesc cu nimeni, dar tu ai postari de tip flame. Fara motiv real.

 

Care a fost tipul de discurs?

» Post actualizat in 22 May 2018 08:28

Asa este el, sufera de retard, epliepsie, Alzheimer, retard, prostata, prost tata, retard (a, am mai zis :))) ). Nu trebuie sa ne suparam pe cei care sufera, trebuie intelesi pana si ei.

 

Vezi Maximus, asta e unul dintre hateri.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o problema sa atragi atentia. E o problema CUM atragi atentia. Ca un birjar, sau ca cineva bine-intentionat.

 

Tipul de discurs e ala pe care il folosesti chiar acum cand imi raspunzi mie la o postare: parca cineva te-a injurat de mama. Esti total inadecvat, incerci sa demonstrezi nu stiu ce, sincer sa fiu...

 

Apoi m-am uitat la "semnatura" ta. Mda... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit intregul topic (pana acum). Ceea ce era placut, mi-a placut, ce era scarbos, m-a scarbit. Cativa dintre voi sunteti de-a dreptul libidinosi, altii fixisti pe greseli (inerente) de scriere. Slava Domnului ca marea majoritate priveste cu ingaduinta (si cu admiratie, de ce nu!) incercarea colegei noastre de a patrunde tainele motociclismului si ale scrierii. Eu unul am sperante ca mai sunt tineri ca ea, intr-o societate viciata tot de matusalemici comunistoizi, care sa dea un impuls catre normalitate.

 

offtopic:

@petre81 Si tu esti vinovat si eu si toti decreteii care nu au stiut sa-si creasca plozii, astfel incat sa nu mai vorbim indignati despre "generatia din ziua de azi". Daca le-am fi luat tabletele si smarturile si i-am fi pus pe plozi sa iasa afara sa se joace, iar la revenirea in casa le-am fi pus o carte in mana (eventual un ebook pe tableta pe care le-am confiscat-o anterior) astazi am fi vorbit cu admiratie despre copiii nostri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o problema sa atragi atentia. E o problema CUM atragi atentia. Ca un birjar, sau ca cineva bine-intentionat.

 

Am atras atentia in mod ironic, nu birjareste.

 

Tipul de discurs e ala pe care il folosesti chiar acum cand imi raspunzi mie la o postare: parca cineva te-a injurat de mama. Esti total inadecvat, incerci sa demonstrezi nu stiu ce, sincer sa fiu...

 

La fel, e o impresie de-a ta.

 

Apoi m-am uitat la "semnatura" ta. Mda... :unsure:

 

Nu stii istoria semnaturii, asa ca ma judeci dupa aparente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat de curiozitate si - surpriza!(??) Inca un topic pe care domneste petre cu punct. Cum nu am suficient timp, lamuriti-ma va rog pe scurt: el e mociclista plina de impresii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@John, ai ghicit totul pana la impresii, el este o mociclista plina de....:)))

@Goodkat, tocmai ai devenit hater, ai scris despre tiganci si puradei, esti gata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moaa, ce tare esti petrica_ca lemnu'! Problema e ca i-ai ratat pe cativa, mai bine scrie maps.google si ne dam noi seama care sunt aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moaa, ce tare esti petrica_ca lemnu'! Problema e ca i-ai ratat pe cativa, mai bine scrie maps.google si ne dam noi seama care sunt aia.

 

Nu-mi dau seama, ar trebui sa radem? Eu de obicei rad la o gluma buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...