Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

primele mele experiențe ca motociclistã .

virago yamaha 535 A2 moto motociclista incepator

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#41 Ice-Queen

Ice-Queen

living the dream

• Super Membra
  • PipPipPip
  • 1,555 posts
  • Moto: 125, 250, 500...to be continued
  • Numar: mai multe

Posted 07 October 2017 - 07:50 PM

Agresivitatea ta denota niste neimpliniri, cel mai probabil de natura ...

Oare ce neimpliniri ii fac pe unii sa intre pe forum la sectiunea fete motocicliste si sa comenteze ce poate sau nu poate sa faca, o persoana pe care n-au vazut-o in viata lor si habar n-au cum se da pe motor. Aia e intrebarea...

Bine ca nu depinde motociclitul altora de parerea voastra, in cel mai rau caz o scarbiti sa mai scrie pe aici, nu sa invarta roata.

#42 RobertAmbrozie

RobertAmbrozie

Rider & biker

• Membru
  • Pip
  • 426 posts
  • Moto: Africa Twin XRV 750 RD04

Posted 07 October 2017 - 08:00 PM

Sonja , unde esti ?

,, In mintea stramba si lucrul drept se stramba " - Parintele Arsenie Boca

#43 petre81

petre81

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 614 posts
  • Moto: Suzuki DR350

Posted 07 October 2017 - 08:35 PM

o persoana pe care n-au vazut-o in viata lor si habar n-au cum se da pe motor. Aia e intrebarea...

Materialul clientului:

Aşa că mi-am cerut scuze Esperanzei şi a doua zi m-am suit înapoi pe ea, încercând touşi să n-o forţez prea tare. Tremuram toată de emoții, de frică, de tot, efectiv eram pișată pe mine, vorba aia. Iar săraca, Espera, nici ea nu prea mai putea, aşa că tata se puse înapoi pe reparat. Dupaia au mai urmat diferite trasee, precum și plimbări prin oraş care efectiv sunt execrabile datorită aglomeraţiei. Eu mă plâng de traficul din Timişoara, dar nici nu vreau să-mi inchipui cum e să conduci pe străzile încinse şi pline ochi ale Bucureştiului.

Ne-am oprit în Arad, unde m-am pus în fund şi am început să plâng şi de oboseală şi de durere şi de foame şi de sete şi din cauza durerii Esperanzei. Tata mai un pic şi ar fi început să-mi sară în cap și să-mi reproșeze că „Vezi?! Ți-am zis că e greu, ți-am zis că nu ești pregătită și că așa va fi! Te-a mâncat undeva, când puteai să stai liniștită, amu plângi!” Dar s-a abținuit aproape admirabil, mi-a cumpărat un Mc Puișor și o înghețată și am continuat cu chiu cu vai până acasă. Am uitat să menționez că amicul lui, cel care venise cu noi cu motoru în fața mea, plecase mai devreme și deci cel care a rămas să mă ghideze a fost tata cu mașina, iar eu siempre sola fugind după el călare pe Espera. Reușisem deci să mă liniștesc și să mă reambiționez și am ajuns, pân la urmă, safe and sound acasă.

#44 ZIDU'

ZIDU'

Sustinator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 7,028 posts
  • Moto: ij 56 + bmw f650 dakar
  • Numar: TR 90 AUM B 67 AHB

Posted 07 October 2017 - 10:03 PM

zahei si petre81 - vine vacanta daca continuati asa. 

Restul - dati report va rog la posturile care deviaza pe campii. Ajuta mult in moderare. Nimeni nu reuseste sa citeasca toate posturile care apar pe forum

Also tagged with one or more of these keywords: virago, yamaha, 535, A2, moto, motociclista, incepator

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status