Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

09. GoPro Motorrad Grand Prix Deutschland

Bineeeeeeeeeeeee Murguuuuuuuuuuuuuuu Diiiiiiiiiiiiiiiiiii

• Please log in to reply
335 replies to this topic

#321 bimbominkia

bimbominkia

21, 27, 35, 93

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 25 July 2017 - 05:45 PM

Acuta trebuie sa fie lipsa de talente in MotoGp, daca Stoner inca este vazut ca un Mesia al motociclismului mondial.    :bow:  

Nu exista asa ceva. Mesia e unul singur si inca se mai da. Stoner pecuieste cu nevasta-sa fiindca asa vrea cariciul lui.

Onda e-ner-ge-ti-ca!    Valentino Rossi c'è!    Lorenzo va a cagà!

oioioi, il bimbominchia Marquez e fuori dai giochi   :D

Se vince Pedrosa la domenica è schifosa, se Vince IL DOTTORE la domenica è uno splendore, e se vince Lorenzo...... Beh Lorenzo non vince 

#322 Endurache

Endurache

I see dead mice

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,940 posts
  • Interests:Ceaiul, teatrul, fotografia pe film, motociclismul, muntele si alte cateva.
  • Moto: SP42A
  • Numar: una singura
  • Club: Tobe stock!

Posted 25 July 2017 - 10:12 PM

Nu exista asa ceva. Mesia e unul singur si inca se mai da. Stoner pecuieste cu nevasta-sa fiindca asa vrea cariciul lui.

Mi-ai luat vorba din taste. :) Stoner nu e Mesia. Stoner e ala care l-a altoit pe Mesia. 

If loud pipes save lives just imagine what learning to ride that thing could do!

#323 xt600

xt600

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,385 posts
  • Moto: Yamaha
  • Numar: Fara importanta

Posted 25 July 2017 - 10:13 PM

eh..creca se referea la capacitatile lui de pilot ...

Fara indoiala. Insa afirmatiile astea suna bombastic, cand este vorba despre un pilot retras de ani buni, cu doar doua titluri la activ si care nu a dovedit nimic la clasele mici. Mai ramane sa ii compuna niste ode. 

"When in doubt, gas it!"

"Once the throttle is cracked on, it is rolled on smoothly, evenly,

and constantly throughout the reminder of the turn"

JORGE LORENZO: "pero somos españoles, este título tenía que estar en España, era lo justo"

#324 Method

Method

Senna fan

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,610 posts
  • Interests:motogp fan
    MVAgusta fan
    BIG Yamaha fan
    F1 fan
  • Moto: '04 R1

Posted 25 July 2017 - 10:33 PM

Mi-ai luat vorba din taste. Stoner nu e Mesia. Stoner e ala care l-a altoit pe Mesia. 

:bow:

Mamaaa,cum a fost asta.

Godlike.

vezi la faza asta nu m-am gandit

Da,Mesia umbla printre noi.Si vinde tricouri giallo la coltz.

Fara indoiala. Insa afirmatiile astea suna bombastic, cand este vorba despre un pilot retras de ani buni, cu doar doua titluri la activ si care nu a dovedit nimic la clasele mici. Mai ramane sa ii compuna niste ode. 

Ti-as da dreptate daca ar fi spus lucrurile alea altcineva,nu Forcada.

Si daca nu mi-ar placea Stoner asa mult.Chiar si retras e un smecher natural :P

Edited by Method, 25 July 2017 - 10:35 PM.

"Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family.
Choose a fucking big television.
Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers...
Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning.
Choose your future. Choose life... But why do I want to do a thing like that?"

#325 bimbominkia

bimbominkia

21, 27, 35, 93

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 25 July 2017 - 10:35 PM

cu doar doua titluri la activ

cum suna asta ... "doar doua titluri"    - unul cu Ducati :eek: :eek: :eek:

Edited by bimbominkia, 25 July 2017 - 10:35 PM.

Se vince Pedrosa la domenica è schifosa, se Vince IL DOTTORE la domenica è uno splendore, e se vince Lorenzo...... Beh Lorenzo non vince 

#326 Endurache

Endurache

I see dead mice

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,940 posts
  • Interests:Ceaiul, teatrul, fotografia pe film, motociclismul, muntele si alte cateva.
  • Moto: SP42A
  • Numar: una singura
  • Club: Tobe stock!

Posted 25 July 2017 - 10:41 PM

Ala face cat 10. Adica are 11 in total. :laugh:

If loud pipes save lives just imagine what learning to ride that thing could do!

#327 xt600

xt600

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,385 posts

Posted 25 July 2017 - 10:46 PM

unul cu Ducati 

Ce memorie selectiva ai... ai uitat sa precizezi contextul in care a castigat titlul ala cu Ducati..  :P

» Post actualizat in 25 Jul 2017 20:56

Da,Mesia umbla printre noi.Si vinde tricouri giallo la coltz.

Ti-as da dreptate daca ar fi spus lucrurile alea altcineva,nu Forcada.

Si daca nu mi-ar placea Stoner asa mult.Chiar si retras e un smecher natural 

Da.. in timp ce idolu' tau da la peste. Jenant.. 

Se loveste prin padock de oameni precum Rossi sau Marquez si sustine ca Stoner este cel mai mare talent pe care l-a vazut vreodata!!!  :eek:  E grav. In cazul asta, da-mi voie sa cred ca Forcada nu se pricepe deloc la talente.. ar fi bine sa se rezume la declaratii despre suruburi si setari. 

"When in doubt, gas it!"

JORGE LORENZO: "pero somos españoles, este título tenía que estar en España, era lo justo"

#328 adiy32

adiy32

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,253 posts
  • Moto: Aprilia Spotcity 200,Kymco MXU 50,NF 250
  • Numar: B-50-TTU

Posted 26 July 2017 - 02:01 AM

Ce vrajeala ieftina,fatalaul Stoner = mesia!Doua titluri si o retragere rusinoasa!Pussy Stoner,fetita plangacioasa a motogpului, plansa de doi trei hateri Rossi si pusa in vitrina pe un piedestal imaginar!Locul 12-16 ca numar de titluri la clasa mare(500/motogp) si locul 33 ca numar de titluri cumulate!Mare campeon!

Iar motogpul la parasit ca e pizzzdica,nu la gonit nimeni,nu a suferit nici o accidentare care sa-l scoata din circuit!Asa a vrut pwla lui nevastasa!

Kakat cu perje!

» Post actualizat in 26 Jul 2017 00:09

Ca sa fiu drept e cel mai celebru PILOT DE TESTE!Asta da,performanta!

Nu sunt de acord cu ceea ce spui, dar voi apara pana la moarte dreptul tau de a o spune” – Voltaire

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace            de comunicare în public, sunt inviolabile.

(2) Cenzura de orice fel este interzisă

#329 Robyb

Robyb

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,275 posts
  • Moto: Suzuki Bandit
  • Numar: TM
  • Club: Mad Melc

Posted 26 July 2017 - 07:47 AM

Ce vrajeala ieftina,fatalaul Stoner = mesia!Doua titluri si o retragere rusinoasa!Pussy Stoner,fetita plangacioasa a motogpului, plansa de doi trei hateri Rossi si pusa in vitrina pe un piedestal imaginar!Locul 12-16 ca numar de titluri la clasa mare(500/motogp) si locul 33 ca numar de titluri cumulate!Mare campeon!

Iar motogpul la parasit ca e pizzzdica,nu la gonit nimeni,nu a suferit nici o accidentare care sa-l scoata din circuit!Asa a vrut pwla lui nevastasa!

Kakat cu perje!

» Post actualizat in 26 Jul 2017 00:09

Ca sa fiu drept e cel mai celebru PILOT DE TESTE!Asta da,performanta!

Suntem un pic frustrati  ? :) 

#330 xt600

xt600

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,385 posts

Posted 26 July 2017 - 11:30 AM

Nu cred. Colegul a exprimat intr-o forma frusta, un adevar reflectat in cifre. Nu contesta nimeni ca Stoner nu a fost un pilot talentat, dar sa faci din el cel mai mare talent, vazut vreodata, mi se pare de porc. Cu declaratii de genul asta, s-a creat un mit al lui Stoner, care este departe de orice realitate. 

"When in doubt, gas it!"

#331 Robyb

Robyb

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,275 posts
  • Moto: Suzuki Bandit
  • Numar: TM
  • Club: Mad Melc

Posted 26 July 2017 - 11:57 AM

si ce vina are Stoner in treaba asta ? ca individul de mai sus il face cu ou si otet . dar probabil se cunosc de mici :)

#332 ZaiR

ZaiR

om negru adoptat de romani

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,614 posts
  • Interests:Inca o motocicleta la fel de mišto la care copiii sa-mi faca cu mana si femeile cu ochiu'.
  • Moto: SS
  • Numar: razuit
  • Club: artisti cu fezabilitati

Posted 26 July 2017 - 01:25 PM

Bai.. sa stii ca chiar daca nu-mi place personajul, si pe ultimul de pe grila il apreciez.

Una e sa ai doua titluri de campion, sa te frece toti la telefon ca sa mai participi la o cursa.. si alta e sa comentezi de pe canapea.

Las-o asa..

#333 adiy32

adiy32

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,253 posts
  • Moto: Aprilia Spotcity 200,Kymco MXU 50,NF 250
  • Numar: B-50-TTU

Posted 26 July 2017 - 02:41 PM

Nu boss,asa ma exprim eu ,mai neacademic!Si nu le am cu politicali corectnesul si cu fatalaii ca Stoner!

Care nu a avut barbatia sa zica ,nu mai vreau sa ma dau ca nu ma lasa nevasta sau ca nu-mi mai place!A dat-o in lamalo,ca motogpul e shit,ca lumea e rea si el bun!

Shit adevarat e in F1,in motogp sunt rahati de musca!

Si ca sa satisfac nedumerirea,da,i-l stiu de mic ,de la 125 !Nu l-am descoperit,ca altii la motoGP!Asa era si la 125-250,nu tinea la bataie,fugea si se vaita!Atat ca atunci nu avea cine sa-l asculte pe plangacios!

Bai.. sa stii ca chiar daca nu-mi place personajul, si pe ultimul de pe grila il apreciez.

Una e sa ai doua titluri de campion, sa te frece toti la telefon ca sa mai participi la o cursa.. si alta e sa comentezi de pe canapea.

Las-o asa..

Nu mai e de mult pe grila si nici nu-l cauta nimeni sa se dea!E trecut si asa va ramane!Poate un Philip Island de imagine,ca Bayliss in 2015!

» Post actualizat in 26 Jul 2017 12:58

Spre deosebire de altii,eu nu contest nici titlurile nici victoriile lui Stoner,sau Hayden ,ori Lorenzo!Pentru mine campionii sunt campioni si merita respectul cuvenit!

Cat timp nu au fost furaciuni si nedreptati majore sunt campioni si merita sa fie trecuti pe raboj!

Nici macar titlul lui Lorenzo din 2015 nu pot sa-l contest!Acolo magarul a fost Marc,iar Lorenzo a zis merci!Pana nu se va demonstra cu probe ca au facut fratie cei doi spanioli,titlul e meritat!

Si cu asta basta!

Cu Stoner am ceva pentru lamentarile si modul femeiesc in care s-a retras!Si cu aura falsa de geniu pe care i-o atribuie unii!De la Doohan incoace doar Rossi si Marquez au mai fost genii!

Restul sunt buni sau foarte buni,dar nu genii!

Nu sunt de acord cu ceea ce spui, dar voi apara pana la moarte dreptul tau de a o spune” – Voltaire

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace            de comunicare în public, sunt inviolabile.

(2) Cenzura de orice fel este interzisă

#334 xt600

xt600

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,385 posts

Posted 26 July 2017 - 08:28 PM

Nu am fost bine inteles. Comentariul meu nu are intentia de a nega talentul lui Stoner, ci este o reactie la afirmatia lui Forcada. Nu este despre performantele lui Stoner, ci despre o corecta ierarhizare a valorilor, in care performantele lui sunt folosite doar ca argumente. Asta nu inteleg colegii, sau se fac ca nu inteleg. 

"When in doubt, gas it!"

#335 bimbominkia

bimbominkia

21, 27, 35, 93

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 27 July 2017 - 05:54 PM

frane ... http://www.crash.net...-interview.html

#336 ZaiR

ZaiR

om negru adoptat de romani

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 6,614 posts
  • Interests:Inca o motocicleta la fel de mišto la care copiii sa-mi faca cu mana si femeile cu ochiu'.
  • Moto: SS
  • Numar: razuit
  • Club: artisti cu fezabilitati

Posted 31 July 2017 - 01:41 PM

Nu boss,asa ma exprim eu ,mai neacademic!Si nu le am cu politicali corectnesul si cu fatalaii ca Stoner!

Care nu a avut barbatia sa zica ,nu mai vreau sa ma dau ca nu ma lasa nevasta sau ca nu-mi mai place!A dat-o in lamalo,ca motogpul e shit,ca lumea e rea si el bun!

A spus ca e prea multa electronica, lucru care de multe ori limiteaza diferenta intre ei.

Atat!!!

Ca il cearta nevastuica acasa, aia e alta poveste care nu ne priveste decat la capitolul misto-uri. :)

Cu Stoner am ceva pentru lamentarile si modul femeiesc in care s-a retras!Si cu aura falsa de geniu pe care i-o atribuie unii!De la Doohan incoace doar Rossi si Marquez au mai fost genii!

Restul sunt buni sau foarte buni,dar nu genii!

De la el incoa Ducati a fost pilotata doar de fosti campioni aproape in fiecare sezon. Doar cangurul a facut ceva in ultimii 10 ani de modele desmosedici.. si in cazul asta e geniu.

Nu am fost bine inteles. Comentariul meu nu are intentia de a nega talentul lui Stoner, ci este o reactie la afirmatia lui Forcada. Nu este despre performantele lui Stoner, ci despre o corecta ierarhizare a valorilor, in care performantele lui sunt folosite doar ca argumente. Asta nu inteleg colegii, sau se fac ca nu inteleg. 

:cheers:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status