Sari la conținut

schimbare data examen practic


Postări Recomandate

Aia e programarea clasica. Daca stii de ea, daca nu... te duci la ghiseu. Mai exista si varianta expusa de mine mai sus, teoretic mai rapida. Practic, depinde peste cine dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi plac astia care vorbesc din auzite...

Exista programare "la urgenta", tine de noroc. Nevasta-mea a fost vineri, a programat-o luni (a picat). Da, in 3 zile. S-a dus din nou, altcineva la ghiseu... depus cerere acum o luna, "va sunam noi in 2 saptamani". Fara pile, fara spagi, fara nimic. Dar da, ai nevoie de un motiv credibil si ceva dovezi in privinta asta (bilet de avion, contract de munca, rezervari hotel, viza etc)

Normal ca exista programare de urgenta!Dar ea exista de fapt pentru pile si interventii,asta e doar acoperirea legala!

Iar astia cei care merg cu biletul,contractul,etc,primesc verde,dar si-o fura la examen daca nu-i recomanda nimic ,in afara de bilet,contract,etc!

Sunt chestii subtile pe care multi nu le stiu!

» Post actualizat in 25 Jun 2017 20:25

La moto,e nasol rau cu examinarile!Si nu pentru spaga,nu am auzit de asa ceva inca!Dar acum examenul e mai complex iar examinatorii putini pentru moto!

Putini erau si inainte dar era doar poligonul!Se incadrau mult mai multi elevi la examinare!

Acum e cum am scris mai sus.numar limitat de examinari,bla,bla!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grila de examinare e facuta sa pici examenul,nu sa-l iei!I-l iei doar daca dai dreptul sau daca gaborul e baiat bun!Daca nu e baiat bun,pici chiar daca esti Schumacher+Senna+cine vreti voi!

 

Interesant... cand am dat eu, la Bucuresti, a picat doar o tanti care a pus motorul jos in poligon. De fapt, e prost spus ca l-a pus jos, ea s-a pus jos, motorul a luat-o taras in al doilea traseu... Si toti erau transpirati ca e politaiul cel rau.

 

Iar cu programarea de urgenta... nici aici n-as fi de acord. L-am rugat pe nenea daca poate sa-mi puna examenul inainte de nunta, nu dupa, si mi l-a tras cu vreo trei saptamani mai devreme. Fara dovada, fara pila, fara atentie.

 

Pe de alta parte, ai dreptate. Examenul e facut sa arate ca stii sa mergi aproximativ pe motocicleta in conditii de trafic. Nu acopera o franare serioasa de urgenta, nu verifica ca stii citi traficul, chestii de genul. Prima oara cand am iesit pe barba mea, imi tremura fundul, in conditiile in care am niste sute de mii de km cu B si mult mers cu bicicleta in trafic...

 

 

Normal ca exista programare de urgenta!Dar ea exista de fapt pentru pile si interventii,asta e doar acoperirea legala!

Iar astia cei care merg cu biletul,contractul,etc,primesc verde,dar si-o fura la examen daca nu-i recomanda nimic ,in afara de bilet,contract,etc!

Sunt chestii subtile pe care multi nu le stiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu suntem,atunci sa ne impacam cu soarta cruda si nedreapta!

Si poate peste zeci de ani o sa ne civilizam si noi!Si o sa avem examinari corecte,la termene decente,fara gloate asteptand ore in sir ,in ziua de examinare,sa le vina randul!

Si mai ales fara sa-i tremure chilotii ca nu a dat dreptul si are mari ,mari sanse sa pice!

Ca sa nu mai zic ca examinatorul poate sa pice legal si un profesionist daca vrea!Pentru ca de putut poate cu siguranta!

Grila de examinare e facuta sa pici examenul,nu sa-l iei!I-l iei doar daca dai dreptul sau daca gaborul e baiat bun!Daca nu e baiat bun,pici chiar daca esti Schumacher+Senna+cine vreti voi!

alte teorii ale conspiratiei mai stii? asta ma cam lasa rece dar poate vii cu ceva interesant.

chiar, ai auzit de Big Pharma si despre faptul ca de fapt cancerul e doar in mintea ta si se trateaza cu bicarbonat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...