Sari la conținut

schimbare data examen practic


Postări Recomandate

Buna tuturor! Daca este cineva din Bucuresti pe aici dispus/a sa schimbe data examenului practic cu mine, sa imi scrie pe pm.

Eu sunt programata pe 6 septembrie, pe Ilioara, si as vrea sa dau mai devreme...

Ma gandesc ca poate nu toata lumea care da examen anul asta, isi cumpara motor tot anul acesta.

 


» Post actualizat in 25 Jun 2017 16:51

contra cost, bineinteles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Andreea,

 

In ciuda mitului, nu se poate face asa ceva dpdv legal. Te-a programat, ai numele trecut pe dosar si apari in baza de date. Poate ai tu ... cunostiinte pe acolo ... dar in mod curent nu vad cum se poate face asa ceva :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Andreea,

 

In ciuda mitului, nu se poate face asa ceva dpdv legal. Te-a programat, ai numele trecut pe dosar si apari in baza de date. Poate ai tu ... cunostiinte pe acolo ... dar in mod curent nu vad cum se poate face asa ceva :stuck:

hmm nu stiu de ce aveam impresia ca se poate. Mai auzisem discutii. Adevarul e ca nu m-am interesat inainte. Eram asa suparata si asa nerabdatoare, incat am apelat la toate mijloacele :)) In cazul asta, ne vedem la toamna. Pana atunci, va invidiez.

» Post actualizat in 25 Jun 2017 18:43

Ia un R1 si nu mai îți trebe permis !

Daca stii si un chopper pentru care nu imi trebuie permis, ar fi ideal :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna asta . Poti merge sa te reprogramezi. Poate ai noroc . Am mai auzit ca a mers asa.. au fst programati dupa 3 luni la ex si s au dus au reprogramat examenul si a fst pusi mai devreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dureaza obscen de mult programarea :o. La B inteleg ca toti vor conserva, ca vrea sefu', ca vrea nevasta, ca vrea ala mic, etc ... dar la A nu ma asteptam si aici sa dureze 3-4 luni :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna asta . Poti merge sa te reprogramezi. Poate ai noroc . Am mai auzit ca a mers asa.. au fst programati dupa 3 luni la ex si s au dus au reprogramat examenul si a fst pusi mai devreme

Banuiesc ca trebuie sa ai si un motiv destul de intemeiat. Altfel s-ar duce toata lumea. Ceva idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu o sa se privatizeze examinarile o sa fie tot mai nasol!

Acum sunt putini examinatori !Unora le e frica sa se bage la examinari,altora le tremura chilotii!

Au voie doar un numar de elevi per examinare(durata unui examen e de 30 de minute)!Legea muncii si sindicatele din politie

nu permit exploatarea examinatorilor,stres,etc!

E groasa treaba si o sa fie si mai rau!

Daca ratezi doua examene ai sanse mari sa faci scoala din nou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Banuiesc ca trebuie sa ai si un motiv destul de intemeiat. Altfel s-ar duce toata lumea. Ceva idei?

Pai din intamplare umbland pe la pipera si asteptand la cozi am auzit lumea "" plec din tara" asta e classica : )) ..nu stiu ce sa iti zic. Multi se duc pt reprogramare. Treaba e ca stiu un caz la care chiar a mers si a fst programat mai devreme. Acuma depinde ce idei inventezi

Editat de WestRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu o sa se privatizeze examinarile o sa fie tot mai nasol!

Acum sunt putini examinatori !Unora le e frica sa se bage la examinari,altora le tremura chilotii!

Au voie doar un numar de elevi per examinare(durata unui examen e de 30 de minute)!Legea muncii si sindicatele din politie

nu permit exploatarea examinatorilor,stres,etc!

E groasa treaba si o sa fie si mai rau!

Daca ratezi doua examene ai sanse mari sa faci scoala din nou!

 

Ai dreptate dar nu suntem la nivelul in care sa privatizam examinarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu vii in Elveția ! Aici e așa

1 încercare fail Ok

2 încercare fail - mergi la un instructor sa confirme ca ești pregătit pentru examen

3. Încercare fail test psihotehnic:)

4 încercare fail te duc la un examen sa vadă de ce nu ai reușit

5 încercare fail iei o pauza de un an :)

» Post actualizat in 25 Jun 2017 19:46

Si toate astea se plătesc :) nu ieftin ! E cam 100 / treaba minim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara o interventie ,poti sa zici ca pleci in cosmos!Astea sunt povesti pentru creduli!

Cei care au fost reprogramati au avut noroc intre ghilimele!

Sau asa ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din intamplare umbland pe la pipera si asteptand la cozi am auzit lumea "" plec din tara" asta e classica : )) ..nu stiu ce sa iti zic. Multi se duc pt reprogramare. Treaba e ca stiu un caz la care chiar a mers si a fst programat mai devreme. Acuma depinde ce idei inventezi

eu am auzit de la cineva care a incercat pt cat B si nu au vrut initial sa ii accepte reprogramarea nici ducand biletul de avion. Chiar trebuia sa plece la studii in alta tara. Si cred ca pana la urma a dus si dovada ca e la studii acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi plac astia care vorbesc din auzite...

Exista programare "la urgenta", tine de noroc. Nevasta-mea a fost vineri, a programat-o luni (a picat). Da, in 3 zile. S-a dus din nou, altcineva la ghiseu... depus cerere acum o luna, "va sunam noi in 2 saptamani". Fara pile, fara spagi, fara nimic. Dar da, ai nevoie de un motiv credibil si ceva dovezi in privinta asta (bilet de avion, contract de munca, rezervari hotel, viza etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate dar nu suntem la nivelul in care sa privatizam examinarile.

Pai daca nu suntem,atunci sa ne impacam cu soarta cruda si nedreapta!

Si poate peste zeci de ani o sa ne civilizam si noi!Si o sa avem examinari corecte,la termene decente,fara gloate asteptand ore in sir ,in ziua de examinare,sa le vina randul!

Si mai ales fara sa-i tremure chilotii ca nu a dat dreptul si are mari ,mari sanse sa pice!

Ca sa nu mai zic ca examinatorul poate sa pice legal si un profesionist daca vrea!Pentru ca de putut poate cu siguranta!

Grila de examinare e facuta sa pici examenul,nu sa-l iei!I-l iei doar daca dai dreptul sau daca gaborul e baiat bun!Daca nu e baiat bun,pici chiar daca esti Schumacher+Senna+cine vreti voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi plac astia care vorbesc din auzite...

Exista programare "la urgenta", tine de noroc. Nevasta-mea a fost vineri, a programat-o luni (a picat). Da, in 3 zile. S-a dus din nou, altcineva la ghiseu... depus cerere acum o luna, "va sunam noi in 2 saptamani". Fara pile, fara spagi, fara nimic. Dar da, ai nevoie de un motiv credibil si ceva dovezi in privinta asta (bilet de avion, contract de munca, rezervari hotel, viza etc)

programarea la traseu o faci tu singur la calculatorul la care ai dat examenul teoretic, imediat dupa terminarea acestuia. nu am vorbit cu nimeni la niciun ghiseu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...